Witam.

Posiadam Audi A4 B5 1.8 125KM z 1998r.
Auto z Niemiec - posiadało w sobie alarm.
(jednak alarm ciągle tykał, ciągle się coś działo i w efekcie go odłączyłem) - zamykanie drzwi z pilota działało i otwieranie też...
Postanowiłem go wyciągnąć całkiem, skompletować i założyć od nowa.
Jak się okazało to gość co to robił (chyba obcokrajowiec) spier x olił całą robotę jak to działało nie wiem...
Podłączył się pod kable w lewym słupku kierowcy przy dźwigni zwalniania maski w efekcie czego nie działał mi wewnętrzny przycisk od centralnego zamka w aucie ten zaraz przy klamce.
Poza tym to jakieś 2 kable koloru brązowego jak wyczytałem (przewody od kierunkowskazów podłączone były pod centralną lampkę w w środku auta) - no DRAMAT ale ok...

Jestem na sucho już i teraz mając ten alarm chcę go zainstalować jak się należy.





I tak:
Wzorując się na innych schematach internetowych zdołałem sobie podłączy:

ZIELONY - opcja bagażnik (u mnie zbędna) - fabryczny centralny zamek na kluczyk
POMARAŃCZOWY - autom. ryglowanie w czasie jazdy (odpuściłem sobie)
CZERWONY - +
CZARNY - -
BRĄZOWY - lampka prawego kierunku przy budzikach
BRĄZOWY - lampka lewego kierunku - " -
RÓŻOWY - syrena
ŻÓŁTY - blokada rozruchu
BIAŁY - po wyjściu z centralki do blokady rozruchu i do + 12V po przekręceniu stacyjki

Zostały mi jeszcze 2 kable:
- niebiesko czarny (zielonego pojęcia nie mam od czego może pomożecie)???
- niebieski - od krańcówek drzwi i maski + klapa bagażnika

OK do tego jest dioda na złącze pin i czujnik wstrząsu podobnie więc tu nie mam już problemu.

Teraz złącze 6 pin które ma być podpięte pod sterowanie centralnego zamka.

Dodam że samochód posiada fabryczny centralny zamek na kluczyk (normalny z imo), elektryczne szyby przód, i zapala się wewnątrz światło po otwarciu drzwi za pomocą kluczyka (odryglowaniu) - nie po otwarciu przy pomocy klamki.

OK. A teraz o co mi chodzi:
1. Gdzie mam podłączyć przewód niebieski ? - rzekomo pod krańcówki drzwi, maski i lampkę w bagażniku (super) ale gdzie znajdę odpowiedzialny za to przewód ???
2. Opinie dotyczące (od czego jest przewód) kolor niebiesko-czarny
3. Gdzie mam podłączyć kable pochodzące z tego gniazda 6 pin (sterowanie centralnego zamka) ale gdzie to jest ???

Z góry dziękuję za pomoc, i proszę o jasne, szczegółowe i zrozumiałe wypowiedzi bo nie jestem fachowcem w tej dziedzinie.