Klimatyzacja » [c4 93r.] Problem z ogrzewaniem
Odpowiedz do tematu
 [c4 93r.] Problem z ogrzewaniem
Cześć.
Mam problem z ogrzewaniem a mianowicie gdy wsiądę do samochodu (zimny silnik) i ustawie od razu na grzanie to gdy silnik złapie temp. chwile działa jakieś 3 min i potem przestaje lecieć ciepłe powietrze a leci zimne (potem gdy wsiadam na ciepłym silniku to nie działa już cały czas). Odpowietrzałem nagrzewnicę śrubą pod podszybiem ale nic. Płynu nie ubywa i nie śmierdzi nim w aucie. Mam climatronic.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [c4 93r.] Problem z ogrzewaniem
cukier napisał/a:
Cześć.
Mam problem z ogrzewaniem a mianowicie gdy wsiądę do samochodu (zimny silnik) i ustawie od razu na grzanie to gdy silnik złapie temp. chwile działa jakieś 3 min i potem przestaje lecieć ciepłe powietrze a leci zimne (potem gdy wsiadam na ciepłym silniku to nie działa już cały czas). Odpowietrzałem nagrzewnicę śrubą pod podszybiem ale nic. Płynu nie ubywa i nie śmierdzi nim w aucie. Mam climatronic.

Sądzę, że masz uszkodzony silnik napędu klapy temperatury. Dla pewności wejdź w tryb serwisowy climatronika i odczytaj błędy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zauważyłem że zimne powietrze zaczyna lecieć jak temp. silnika dobije do 90 stopni C.
Sprawdziłem punkty (obok wyniki):

8 Cyfrowa wartość potencjometru silnika klapy regulacji temperatury (G 92) - 022

10 Wartość błędu klapy regulacji temperatury - 012

11 Cyfrowa wartość potencjometru silnika klapy centralnej (G 112) - 012

36 Sygnał skrajnego położenia “zimno” – potencjometru silnika klapy regulacji temperatury (G 92) - 238

37 Sygnał skrajnego położenia “gorąco” – potencjometru silnika klapy regulacji temperatury (G 92), max. - 021

38 Sygnał skrajnego położenia “zimno” – potencjometru silnika klapy centralnej (G 112) - 229

39 Sygnał skrajnego położenia “gorąco” – potencjometru silnika klapy centralnej (G 112) - 012
40 Sygnał skrajnego położenia “zimno” – potencjometru silnika klapy nogi/odszraniacz (G114) - 013

41 Sygnał skrajnego położenia “gorąco” – potencjometru silnika klapy nogi/odszraniacz (G114) - 228

42 Sygnał skrajnego położenia “zimno” – potencjometru silnika klapy przepływu powietrza (G 113) - 159

43 Sygnał skrajnego położenia “gorąco” – potencjometru silnika klapy przepływu powietrza (G 113) - 011

45 Obliczona temperatura wewnętrzna (program wewnętrzny, cyfrowo) - 336

[ Dodano: Nie 29 Sty, 2012 14:53 ]
Rozumie ktoś coś z tego?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.119.162.204 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa