Klimatyzacja » [A4, 1.9 TDI AFN 110 km, 1997] Wąż klimatyzacji
Odpowiedz do tematu
 [A4, 1.9 TDI AFN 110 km, 1997] Wąż klimatyzacji
Witam.
Jestem nowy na Waszym forum i proszę o wyrozumiałość, jeżeli robię coś nie leg artis.
Mam problem z klimatyzacją w mojej Niuni, mechanik ustalił nieszczelność klimatyzacji i mam do wymiany wąż klimatyzacji. Chcę kupić taki wąż, ale nie wiem dokładnie jaki to ma być, tzn nie znam jego numeru części, a na allegro tych węży jest sporo.

Wąż w moim aucie wygląda podobnie do tego, różni się tylko tym że z jednej strony (prawej) ma prostą rurke a nie zawiniętą.
Proszę o pomoc, bo kupiełem na allegro przewód klimatyzacji i to nie jest to, a nie chce już wywalać kasy w błoto.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/FnSB6i8tA3paxxRItmoBX2H28duV9N0AZu5j0hZbcHU?feat=directlink

Znalazłem taki schemat w necie, ale kompletnie się nie znam na etce, czy ktoś może pomóc?


czy to jest waz, który zaznaczyłem ?

Dodam, że wąż ten znajduje się z prawej strony na samym dole (między kołem a zderzakiem i żeby go wyjąć wystarczy odkręcić dolną osłonę silnika i zdjąć ten plastik z pod zderzaka (na zaczepy).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie lepiej zacisnąć gumowy ne te końcówki? Będzie to nowy przewód i dużo taniej niż oryginał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tzn.? Możesz napisać co dokładnie mam zrobić ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zarathustra napisał/a:
Tzn.? Możesz napisać co dokładnie mam zrobić ?

Musiałbyś namierzyć jakąś firmę w twojej okolicy która posiada zaciskarkę do przewodów wysokociśnieniowych. Jeżeli masz nieszczelność na przewodzie gumowym to zakłada się w tym miejscu nowy przewód i ponownie zaciska przy łączeniu z rurką aluminiową.
To samo tyczy się rurek aluminiowych. Wycina się uszkodzony kawałek rurki i robi wstawkę z węża.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki za rady, z tego co wiem to rurka jest dość ostro pocharatana, najgorsze jest to że nie moge znaleść takiego przewodu na alledrogo, pojeżdzę jeszcze po szrotach i spróbuję wyszukać taką firmę co proponujesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ten przewód o którego pytałeś ma nr 8D0260701H i montowany był w połączeniu z kompresorem ZEXEL nawet w modelach A6 C5 do 2001r.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki wielkie! Może wreszcie uda mi się naprawić tą klime bo jazda w te upały bez klimy to masakra.

[ Dodano: Czw 12 Lip, 2012 08:30 ]
Nie wiecie może, czy ten wąż był montowany w wersjach 90 konnych 1.9 tdi ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 13.59.9.236 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa