Elektryka i elektronika » [80 B4 ABK] Nie działają kierunki i światła mijania.
Odpowiedz do tematu
 [80 B4 ABK] Nie działają kierunki i światła mijania.
Witam.
W połowie lutego padł mi ori przełącznik kierunków (lewa strona z tempomatem). Z racji, że kupić taki to nie lada problem(w ASO koszt 600zł i czekanie 2 tyg.) postanowiłem na szybko kupić zamiennik bez tempomatu i załozyć. Przez półtora miesiąca wszystko było ok. ale wczoraj zaczęło się pierdzielić. Wracając z roboty zauważyłem że nie działaja kierunki, światła mijania i wycieraczki. W domu pogrzebałem trochę w nich i zauważyłem, że gdy przed włączeniem zapłonu włączę kierunek i światła to załapie i wszystko działa(chociaż nie zawsze). Dziś wymieniłem znowu całą lewa stronę na gwarancji i było ok... przez 4 godz. Gdy wieczorem wracałem do domu problem powrócił. Poruszałem troche manetkami i udało sie włączyć światła.
Teraz mam pytanie, czy problem leży w przełączniku (cholerny chiński zamiennik) czy może cos innego może byc odpowiedzialne za te wariacje? Może kostki nie łączą czy jakieś zimne luty biora udział w tej szopce?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W tych włącznikach nie ma grama cyny więc i zimne luty odpadają. Sądzę, że to taka uroda tych zamienników.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzis zastanowiła mnie jedna rzecz. Wymieniałem tylko lewa stronę a nie działały tez wycieraczki. Czy ta lewa strona może robic jakieś spięcie tez na prawą stronę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Lewa strona raczej nie ma nic wspólnego z wycierazkami.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Lewa strona raczej nie ma nic wspólnego z wycierazkami.

Tak myslałem. Czy wina moze leżec po stronie stacyjki? Czy tez kostki stacyjki? Dziś zauważyłem że gdy mi sie tak zrobi (brak świateł) jak wcisnąłem mocniej kluczyk to swiatła powróciły i wszystko działało. Nie dotykałem manetek. Czy wszystkie kostki do B4 ABK są identyczne czy lepiej wymontowac starą i z nią iść kupić? Koszt nie jest duży więc może po wymianie będzie ok.?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wygląda na kostkę stacyjki a dokładnie przypaloną klemę 75. Stacyjka jest jednego typu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i mam winowajcę zamieszania. Pęknięta kostka stacyjki.



Po wymianie jest ok.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czyli przełącznik był dobry od początku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No od samego poczatku nie bo na ori z tempomatem nie działały postojówki, podswietlenie zegarów i rejestracji. Po założeniu zamiennika wszystko działało przez 1,5 miesiąca a potem znikały mijania, kierunki i wycieraczki i to wtedy prawdopodobnie kostka pękła całkowicie. Na ori przełączniku jak padły postojówki to na amen. Na zamienniku po zabawie ze stacyjką działały. Niepotrzebnie tylko wymieniałem jeden zam. na drugi. Zrobiłem to na gwarancji więc koszty zerowe, straciłem tylko czas.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i po roku (o dziwo aż tyle) padł zamiennik przełacznika. Najpierw wariowały światła tzn. np podczas właczania lewego kierunku właczały mi sie długie światła :mrgreen: . Kupiłem na allegro używke ale okazała sie wadliwa i dopiero druga jest ok. Morał taki, że zamienniki nie zawsze są złe ale na dłuższą metę ori nawet używka jest lepsza.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.137.173.168 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa