Skrzynie manualne » [a3 8l] Skrzynia wbijanie biegów
Odpowiedz do tematu
 [a3 8l] Skrzynia wbijanie biegów
Witam.

Znalazłem temat bardzo podobny do mojego przypadku:

Kod:
http://www.audi-tech-team.eu/czasem-nie-wchodzi-jedynka-a3-16-vt2298.htm


Od razu zaznaczam że olej przekładniowy zmieniałem 13 tys km temu.
Przez pierwszy 1500 było ok.

Objawy prawie identyczne z tą różnicą że: Jak jest zimny biegi wchodzą lepiej, gdy ciepły gorzej.

Sprzęgło (Zmienione 8 tys km temu) jest strasznie miękkie mam porównanie z innymi autami z grupy VAG.

Obroty też mi pływają lekko ale o dziwo komputer nie pokazuje problemu z przepustnicą. Skoro nie przepustnica który element?

Czy to może być powiązane ze skrzynią?? Bo pogubiłem się. Kolega poruszył wszystkie problemy na raz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź cięgna i wybierak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja u siebie po wymianie sprzęgła miałem podobny objaw. Pomogło mi odpowietrzenie go - procedura podobna jak w przypadku hamulcy. Jeśli nie miałbyś wymienionego sprzęgła to taki objaw podobny jest do pękniętej sprężynki w docisku, tzw słoneczka. Wystarczy że jedna będzie pęknięta. Może być też wina ustawienia bo wszystko do wymiany sprzęgła było ruszane i od nowa skręcane i mogło coś nie siąść na swoim miejscu.

pzdr GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
grze-mar napisał/a:
Ja u siebie po wymianie sprzęgła miałem podobny objaw. Pomogło mi odpowietrzenie go - procedura podobna jak w przypadku hamulcy. Jeśli nie miałbyś wymienionego sprzęgła to taki objaw podobny jest do pękniętej sprężynki w docisku, tzw słoneczka. Wystarczy że jedna będzie pęknięta. Może być też wina ustawienia bo wszystko do wymiany sprzęgła było ruszane i od nowa skręcane i mogło coś nie siąść na swoim miejscu.

pzdr GM


Możliwe o tym nie pomyślałem w kwestii odpowietrzenia :P

Co do skrzyni sprawdzę to przy najbliższej wizycie u mechanika bo niezbyt mam czas na zabawę ze skrzynią a w tym temacie jestem dość zielony :P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 3.139.70.131 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa