Elektryka i elektronika » A3 1.9TDI Zegary nie działaja
Odpowiedz do tematu
 A3 1.9TDI Zegary nie działaja
Wiatm mam problem w Audi A3 z 2000R. wysiadły całkiem zegary wszystkie kontrolki jak i wskaznik paliwa no całkiem wszystko jaka moze być przyczyna ?,czy moze ktoś miał coś podobnego prosze o pomoc :-( (((

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A3 1.9TDI Zegary nie działaja
edisława22 napisał/a:
Wiatm mam problem w Audi A3 z 2000R. wysiadły całkiem zegary wszystkie kontrolki jak i wskaznik paliwa no całkiem wszystko jaka moze być przyczyna ?,czy moze ktoś miał coś podobnego prosze o pomoc :-( (((

Auto możesz odpalić czy gaśnie po sekundzie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
nic nie gaśnie wszystko działa oprócz zegarów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
edisława22 napisał/a:
nic nie gaśnie wszystko działa oprócz zegarów

W takim razie zasilanie jest OK. Uszkodzony jest mikroprocesor w zegarach. Szukaj kogoś w pobliżu kto mógłby wymienić Ci w zegarach mikroprocesor Motorola 68HC08 - stała przypadłość w A3, A4 i TT.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wielkie dzięki mam nadzieje ze sie uda pozdrawiam :-) ))))))

[ Dodano: Wto 25 Sty, 2011 18:41 ]
a skąd wiadomo ze to bedzie akurat ten microprocesor Motorola 68HC08 ?? i gdzie mozna go zakupić, szukałam wszedzie i nie moge znaleść tej części może jakiś sklep internewy itp. pozdrawiam z góry

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam wszystkich

Mam zbliżony problem. U mnie nie działa prawidłowo prędkościomierz, skacze od 60 do 120 km/h. Przeczytałem że może to być albo czujnik przy skrzyni biegów albo przeczyścić styki w liczniku.

Proszę podpowiedź cie mi czy słusznie wyczytałem i jak sobie z tym poradzić. Zbliża się słoneczny weekend więc chcę poroskręcać i poczyścić to wszystko tylko wolałbym uzyskać jakieś wskazówki co dokładnie zrobić.

Pozdrawiam
Kuba

Postaw piwo autorowi tego posta
 
apek napisał/a:
Witam wszystkich

Mam zbliżony problem. U mnie nie działa prawidłowo prędkościomierz, skacze od 60 do 120 km/h. Przeczytałem że może to być albo czujnik przy skrzyni biegów albo przeczyścić styki w liczniku.

Proszę podpowiedź cie mi czy słusznie wyczytałem i jak sobie z tym poradzić. Zbliża się słoneczny weekend więc chcę poroskręcać i poczyścić to wszystko tylko wolałbym uzyskać jakieś wskazówki co dokładnie zrobić.

Pozdrawiam
Kuba

Przydałoby się na początek przywitać i pochwalić się swoją A3 lub ewentualnie opisać o który dokładnie rocznik A3 chodzi. Sądząc po problemie jaki Cię trapi myślę, iż masz problem z elektroniką zegarów.
Opisz dokładnie co masz za problem, rocznik tej A3 i jaki typ zegarów posiadasz - ja sądzę, że Magneti Marelli, ale mogę sie mylić.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przepraszam - już wszystko uzupełniłem. Audiczką się pochwale jak zrobię jakieś fotki. Tymczasem problem występuję tylko z prędkościomierzem. Jadąc np 70 km/h wskazówka skacze raz na 50 raz na 80 i tak dopóki ni eprzyspieszam lub nie hamuje - wtedy wygląda że jest ok.

Problem występuje od 2 dni. Nie wiem jaki to licznik jakiej firmy w weekend będę wiedział jak to poroskręcam. Może podpowie wam że to 8L z 06.2003 r.

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Masz zegary z FISem lub pół FISem? FIS, to skrót z j. niemieckiego, a chodzi o wyświetlacz LCD między obrotomierzem i prędkościomierzem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 


Uploaded with ImageShack.us

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po wyglądzie tych zegarów sądzę, iż masz właśnie te o których pisałem. Wrodzona wada fabryczna zegarów, to standard.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ok... w takim razie jak to można naprawić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
apek napisał/a:
ok... w takim razie jak to można naprawić?

Podepnij się vagiem i odczytaj info zegarów chodzi o nr ETKa i jeżeli okaże się że są to faktycznie zegary Magneti, to jedyna możliwością naprawy jest wymiana mikroprocesora Motoroli.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A czy ktoś z forumowiczów udostępnił by VAGa na sprawdzenie z okolic Warszawy, Nieporętu, Legionowa?

[ Dodano: Pon 04 Kwi, 2011 10:03 ]
Powiedzmy że wymienię ten mikroprocesor, czy trzeba go wcześniej zaprogramować?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
apek napisał/a:

Powiedzmy że wymienię ten mikroprocesor, czy trzeba go wcześniej zaprogramować?
Musisz odczytać jego oryginalną zawartość i nią zaprogramować nowy. Nie wiem czy zdołasz to zrobić sam. Sprawdź najpierw, czy masz właściwe zegary. Możesz je równiez wykręcić i na tylnej ściance powinna być nazwa, a na boku naklejka z numerem ETKa.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.145.42.94 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa