Elektryka i elektronika » A3 1.9TDI Zegary nie działaja
Odpowiedz do tematu
 Audi a3 nie uruchamia się, brak ikon na wyświetlaczu.
Witam szanownych forumowiczów. Mam mały problem z audi a3 99'. Chciałem sprawdzić dlaczego nie działają elektryczne szyby i w tym celu rozebrałem boczną część drzwi oraz sprawdzałem bezpieczniki po lewej stronie deski rozdzielczej. Po złożeniu wszystkiego w całość samochód nie odpala i brak jakichkolwiek ikonek po przekręceniu kluczyka. Radio działa, światła również. Proszę o pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi a3 nie uruchamia się, brak ikon na wyświetlaczu.
btom006 napisał/a:
Witam szanownych forumowiczów. Mam mały problem z audi a3 99'. Chciałem sprawdzić dlaczego nie działają elektryczne szyby i w tym celu rozebrałem boczną część drzwi oraz sprawdzałem bezpieczniki po lewej stronie deski rozdzielczej. Po złożeniu wszystkiego w całość samochód nie odpala i brak jakichkolwiek ikonek po przekręceniu kluczyka. Radio działa, światła również. Proszę o pomoc.
zacznij od kostki stacyjki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A gdzie tej kostki szukać? I dlaczego takie objawy pojawiły się kiedy praktycznie nic nie działo się w pobliżu stacyjki?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
btom006 napisał/a:
A gdzie tej kostki szukać

jest pod stacyjką

Postaw piwo autorowi tego posta
 
btom006 napisał/a:
A gdzie tej kostki szukać? I dlaczego takie objawy pojawiły się kiedy praktycznie nic nie działo się w pobliżu stacyjki?
zbieg okoliczności, ale przy tych objawach obstawiałbym na te usterę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam po krótkiej przerwie. dopiero dzisiaj mogłem zajrzeć do a3 i niestety znów grzebanie nie przyniosło efektów. Zdemontowałem spód deski pod stacyjką i sprawdziłem wszystkie połączenia, również w kostce przy stacyjce. Zauważyłem że po przekręceniu kluczyka następuje zadziałanie przekaźnika o nr 100. I tutaj moja prośba. Jak ewetualnie inaczej, dokładniej mogę sprawdzić sprawność kostki stacyjki która może być przyczyna usterki, i jeżeli to nie jest wina tej kostki to gdzie dalej szukać ewentualnych uszkodzeń?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zrób foto tych zegarów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zdjęcia zegarów oraz okablowania pod stacyjką i w okolicach bezpieczników. Straszny bajzel tam panuje i podejrzewam że to sprawa człowieka który robił tam alarm- stąd duże ilości taśmy izolacyjnej i poskręcanych przewodów. Dodam tylko że wszystko wokół stacyjki, tzn kierunkowskazy i wycieraczki działają. Ale samochód nie odpala.



Postaw piwo autorowi tego posta
 
Niezły bajzel.....Złodziej miałby poważny problem znaleźć w nim instalację alarmu :mrgreen:
Auto nie odpali skoro nie działają zegary. Najważniejsze, że nie jesteś w posiadaniu "wadliwych zegarów" marki Jaeger tylko VDO które się nie psują i problem w postaci uszkodzenia zegarów można wykluczyć.
Proponuję na początek połączyć ze sobą dwa grube czarne przewody wychodzące z centralki alarmu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam po dłuższej przerwie. Auto nadal stoi bo właścicielka jeszcze nie wróciła z zachodniej granicy, ale termin się zbliża i chciałbym ruszyć ten temat. Proszę o wyjaśnienie czym są te czarne grube przewody, która to centralka i ewentualnie gdzie dalej mogę szukać przyczyn nie działania? Prawdopodobnie w czwartek będę miał chwilkę czasu i wtedy sprawdzę ewentualnie to co będę mógł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Centralki alarmu nikt za ciebie nie znajdzie.

Wystawiono 1 piw(a):
btom006
Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak to jest fakt. Postaram sie sam rozszyfrować która z tych dwóch to centralka alarmu. Jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem napisać. Alarm tez nie działa i włącza się jak tylko wepnie się bezpiecznik. który zresztą też jest dołączony na luźnych przewodach, także alarm jest nieczynny póki co. Czy ma to jakiś wpływ na połączenie tych dwóch przewodów, brak zamierzonego skutku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
btom006 napisał/a:
No tak to jest fakt. Postaram sie sam rozszyfrować która z tych dwóch to centralka alarmu. Jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem napisać. Alarm tez nie działa i włącza się jak tylko wepnie się bezpiecznik. który zresztą też jest dołączony na luźnych przewodach, także alarm jest nieczynny póki co. Czy ma to jakiś wpływ na połączenie tych dwóch przewodów, brak zamierzonego skutku?

może być tak że to właśnie alarm odcina dojście do zegarów i zapłonu. Kiedyś w A6 znajomego na wakacjach zamoczyło mu elektrykę w tym centralkę alarmu i trzeba było ją odpiąć. Po odpięciu auto startowało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam. Miałem tylko chwilkę ale zajrzałem do a3 i faktycznie przekaźnik na płytce odcinał zapłon, po połączeniu wszystko gra i trąbi;) Dziękuję za pomoc. Mam nadzieje że mogę kontynuować dalej w tym temacie dalsze problemy z samochodem. Otóż nie działają elektryczne szyby i centralny zamek. Szyby najprawdopodobniej zostały przeciążone, był szron a kierowca otworzył szyby i niestety już się nie otwierają od tego czasu. Sprawdzałem elektrykę i wydaje mi się że do wejścia na silnik, a raczej na tą płytkę z elektroniką wszystko gra. Czy silnik na tej płytce z elektroniką ma jakieś zabezpieczenia przeciążeniowe? Odnośnie centralnego to nie mam pojęcia od czego zacząć szukać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zacznij od centralnego zamka, a szyby naprawią się same.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa