Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
Audi a3 nie uruchamia się, brak ikon na wyświetlaczu.
Re: Audi a3 nie uruchamia się, brak ikon na wyświetlaczu.
zacznij od kostki stacyjki
jest pod stacyjką
zbieg okoliczności, ale przy tych objawach obstawiałbym na te usterę
może być tak że to właśnie alarm odcina dojście do zegarów i zapłonu. Kiedyś w A6 znajomego na wakacjach zamoczyło mu elektrykę w tym centralkę alarmu i trzeba było ją odpiąć. Po odpięciu auto startowało.
Witam szanownych forumowiczów. Mam mały problem z audi a3 99'. Chciałem sprawdzić dlaczego nie działają elektryczne szyby i w tym celu rozebrałem boczną część drzwi oraz sprawdzałem bezpieczniki po lewej stronie deski rozdzielczej. Po złożeniu wszystkiego w całość samochód nie odpala i brak jakichkolwiek ikonek po przekręceniu kluczyka. Radio działa, światła również. Proszę o pomoc.
| btom006 napisał/a: |
| Witam szanownych forumowiczów. Mam mały problem z audi a3 99'. Chciałem sprawdzić dlaczego nie działają elektryczne szyby i w tym celu rozebrałem boczną część drzwi oraz sprawdzałem bezpieczniki po lewej stronie deski rozdzielczej. Po złożeniu wszystkiego w całość samochód nie odpala i brak jakichkolwiek ikonek po przekręceniu kluczyka. Radio działa, światła również. Proszę o pomoc. |
A gdzie tej kostki szukać? I dlaczego takie objawy pojawiły się kiedy praktycznie nic nie działo się w pobliżu stacyjki?
| btom006 napisał/a: |
| A gdzie tej kostki szukać |
jest pod stacyjką
| btom006 napisał/a: |
| A gdzie tej kostki szukać? I dlaczego takie objawy pojawiły się kiedy praktycznie nic nie działo się w pobliżu stacyjki? |
Witam po krótkiej przerwie. dopiero dzisiaj mogłem zajrzeć do a3 i niestety znów grzebanie nie przyniosło efektów. Zdemontowałem spód deski pod stacyjką i sprawdziłem wszystkie połączenia, również w kostce przy stacyjce. Zauważyłem że po przekręceniu kluczyka następuje zadziałanie przekaźnika o nr 100. I tutaj moja prośba. Jak ewetualnie inaczej, dokładniej mogę sprawdzić sprawność kostki stacyjki która może być przyczyna usterki, i jeżeli to nie jest wina tej kostki to gdzie dalej szukać ewentualnych uszkodzeń?
Zrób foto tych zegarów.
Zdjęcia zegarów oraz okablowania pod stacyjką i w okolicach bezpieczników. Straszny bajzel tam panuje i podejrzewam że to sprawa człowieka który robił tam alarm- stąd duże ilości taśmy izolacyjnej i poskręcanych przewodów. Dodam tylko że wszystko wokół stacyjki, tzn kierunkowskazy i wycieraczki działają. Ale samochód nie odpala.


Niezły bajzel.....Złodziej miałby poważny problem znaleźć w nim instalację alarmu
Auto nie odpali skoro nie działają zegary. Najważniejsze, że nie jesteś w posiadaniu "wadliwych zegarów" marki Jaeger tylko VDO które się nie psują i problem w postaci uszkodzenia zegarów można wykluczyć.
Proponuję na początek połączyć ze sobą dwa grube czarne przewody wychodzące z centralki alarmu.
Auto nie odpali skoro nie działają zegary. Najważniejsze, że nie jesteś w posiadaniu "wadliwych zegarów" marki Jaeger tylko VDO które się nie psują i problem w postaci uszkodzenia zegarów można wykluczyć.
Proponuję na początek połączyć ze sobą dwa grube czarne przewody wychodzące z centralki alarmu.
Witam po dłuższej przerwie. Auto nadal stoi bo właścicielka jeszcze nie wróciła z zachodniej granicy, ale termin się zbliża i chciałbym ruszyć ten temat. Proszę o wyjaśnienie czym są te czarne grube przewody, która to centralka i ewentualnie gdzie dalej mogę szukać przyczyn nie działania? Prawdopodobnie w czwartek będę miał chwilkę czasu i wtedy sprawdzę ewentualnie to co będę mógł.
Centralki alarmu nikt za ciebie nie znajdzie.
No tak to jest fakt. Postaram sie sam rozszyfrować która z tych dwóch to centralka alarmu. Jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem napisać. Alarm tez nie działa i włącza się jak tylko wepnie się bezpiecznik. który zresztą też jest dołączony na luźnych przewodach, także alarm jest nieczynny póki co. Czy ma to jakiś wpływ na połączenie tych dwóch przewodów, brak zamierzonego skutku?
| btom006 napisał/a: |
| No tak to jest fakt. Postaram sie sam rozszyfrować która z tych dwóch to centralka alarmu. Jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem napisać. Alarm tez nie działa i włącza się jak tylko wepnie się bezpiecznik. który zresztą też jest dołączony na luźnych przewodach, także alarm jest nieczynny póki co. Czy ma to jakiś wpływ na połączenie tych dwóch przewodów, brak zamierzonego skutku? |
może być tak że to właśnie alarm odcina dojście do zegarów i zapłonu. Kiedyś w A6 znajomego na wakacjach zamoczyło mu elektrykę w tym centralkę alarmu i trzeba było ją odpiąć. Po odpięciu auto startowało.
Witam. Miałem tylko chwilkę ale zajrzałem do a3 i faktycznie przekaźnik na płytce odcinał zapłon, po połączeniu wszystko gra i trąbi;) Dziękuję za pomoc. Mam nadzieje że mogę kontynuować dalej w tym temacie dalsze problemy z samochodem. Otóż nie działają elektryczne szyby i centralny zamek. Szyby najprawdopodobniej zostały przeciążone, był szron a kierowca otworzył szyby i niestety już się nie otwierają od tego czasu. Sprawdzałem elektrykę i wydaje mi się że do wejścia na silnik, a raczej na tą płytkę z elektroniką wszystko gra. Czy silnik na tej płytce z elektroniką ma jakieś zabezpieczenia przeciążeniowe? Odnośnie centralnego to nie mam pojęcia od czego zacząć szukać.
Zacznij od centralnego zamka, a szyby naprawią się same.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych