Klimatyzacja » [80 B4 ABK]Reanimacja klimy manualnej
Odpowiedz do tematu
 [80 B4 ABK]Reanimacja klimy manualnej
Zrobiło się ciepło i czas najwyższy wziąźć się za naprawe klimatyzacji.
Pacjent ABK klima manualna. Od momentu sprowadzenia auta brak paska napędowego klimy, koło stoi nie ruchomo (sprawa jest oczywista, zatarta sprężarka) Kupiłem drugą sprężarke (też od ABK klima działała poprawnie) Jak dalej się zabrać do tematu??
- wymienic starą sprężąrke na tą działającą i tu pojawia się moje pytanie. Zakładać odrazu pasek?? nic się nie stanie jak będzie na sucho chodziło??
- następnie udać się do jakiegoś warsztatu gdzie nabijają klime i na co zwracać uwagę?? fachowców u mnie w tej dziedzinie brak więc jak zaczną sie schody to pewnie mnie odeślą do domu.....
- klima nie była odpalana napewno przez ostatnie 2 lata, licze się z tym że gaz mógł i pewnie wyparował. Mogą się pojawic nieszczelności może być jakaś wilgoć.

Pewnie za pierwszym razem się nie uda ale od czegoś trzeba zacząć. W tej chwili jeśli przyciskam guzik od klimy to startują mi obydwa wentylatory to normalny objaw?

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to proszę o rady.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jezeli jesteś pewny sprężarki to zakładaj aaale,,,
jezeli nic nie wiadomo (historia napraw i utrzymania układu na chodzie) najpierw było by rozsądniejsze dać układ do płukania, czyszczenia. zatarta sprężarka w dużym stopniu puszcza opiłki w system i to powoduje wiele usterek. jeżeli to juz masz zrobione i wszystko jest oki, zakładać sprężareczkę i pasek iiiii podłączyć pod urządzenie do nabijania klimy. to urządzenie ZAWSZE w trybie automatycznym pierw sprawdza szczelność układu. a reszta jest standard -
- brak szczelności - zlokalizowanie i naprawa
- szczelne - nabicie układu i pierwsze uruchomienie. jeżeli po nabiciu nie działa, zlokalizowanie usterki elektrycznej - czujniki ciśnieniowe, termiczne no i ewentualnie usterka sprężarki.

uszkodzona sprężarka jest częstym powodem do wizyty w serwisach i procedura przeważnie się nie zmienia, no chyba że u pseudofachowcach :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
GSF napisał/a:
W tej chwili jeśli przyciskam guzik od klimy to startują mi obydwa wentylatory to normalny objaw?
tak to normalne. Wg, mnie powinienes przełozyć sprężarkę i jechac do fachowca aby nabił czynnikiem i uszczelnił.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No właśnie fachowca...... u mnie bociany zawracają i ciężko tutaj o fachowców w tej dziedzienie przynajmniej w Bogatyni. Może Adi poleci kogoś z okolic zgorzelca to odrazu bym tam podjechał.
jimv8 napisał/a:
jezeli nic nie wiadomo (historia napraw i utrzymania układu na chodzie) najpierw było by rozsądniejsze dać układ do płukania, czyszczenia. zatarta sprężarka w dużym stopniu puszcza opiłki w system i to powoduje wiele usterek
Taką usługe się wykonuje w każdym warsztacie który zajmuje się nabijaniem klimy?? Bo chciałbym zacząć od tego.

dzieki za podpowiedzi :piwo:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mógłbym Ci polecić Artura Jeszke. Ma obecnie gruby sprzęt Boscha i robi pełną kompleksową usługę wraz z ozonowaniem itd.
Co do tej nowej sprężarki, to jak dla mnie jej pochodzenie jest niepewne. Nie wiadomo jak długo była rozszczelniona, a to grozi wilgocią.
Całą naprawę podzieliłbym na etapy
Montaż sprężarki, wymiana oleju sprężarki, sprawdzenie szczelności i napełnienie układu.
Dodatkowo pomyśl o wymianie filtru pyłkowego.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.219.22.169 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa