Elementy silnika » Audi A3, dziwny odgłos silnika + rozrząd.
Odpowiedz do tematu
 Audi A3, dziwny odgłos silnika + rozrząd.
Witam, od kiedy kupiłem samochód na biegu jałowym słyszę takie dziwne wycie, oraz co jakiś czas lekko szarpie, rozrząd jest do wymiany - to wiem, dziś mechanik potwierdził, bo zaglądał, i mówi, że pasek już od góry pęka, więc niedługo chcę rozrząd wymienić. Ale właśnie dochodzi sprawa tego dziwnego odgłosu, dziś mechanik się temu przyglądał, i mówił, że to mogą być np. popychacze, zawory, wałek rozrządu, powiedział, że więcej mi powie, jak będzie wymieniał rozrząd, bo musi rozebrać głowicę. Czy ktoś z was miał kiedyś do czynienia z takim przypadkiem ? Ten dziwny dźwięk też słychać jak się jedzie powoli, słysząc to ma się wrażenie jakby się silnik miał rozsypać. Orientujecie się co to może być ? Jaki może być ewentualny koszt naprawy ? Domyślam się, że to raczej kosztowna sprawa :-/ Dzięki z góry za wszelką pomoc, pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dziwie Ci sie że masz odwagę jexdzić tym autem wiedząc w jakim stanie jest rozrząd.... chyba chcesz narobić sobie kosmicznych kosztów :roll: a w jakim celu mechanior chce ściągać glowicę bo to mnie zastanawia :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zdaje sobie sprawę, z konsekwencji zerwania paska, i kosztów, rozrząd był wymieniany ok 60 tys km temu, jego zużycie też wskazuje na to, i na środę za tydzień jestem już umówiony u mechanika na wymianę, cały rozrząd + pompa wody. Z tego co zrozumiałem mechanika, to nie będzie ściągał całej głowicy, tylko tyle aby mieć dostęp do wałka rozrządu. Właśnie nie wiadomo skąd się bierze ten dziwny dźwięk, zobaczę jak będzie po wymianie rozrządu, bo może to któraś rolka tak wyje. Spotkał się ktoś z was kiedyś z takim przypadkiem w tym silniku ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.220.136.165 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa