Elektryka i elektronika » [100 C3]Predkościomierz czsaem nie działa...
Odpowiedz do tematu
 [100 C3]Predkościomierz czsaem nie działa...
a w zasadzie to czasem działa... poprostu zaczyna skakać na jakimś tam poziomie, MIałem kiedyś podobny problem w poprzednim liczniku, kombinowałem, podejrzenia były o zimne luty itd. poległem i musiałem sobie qpić nowe zegary ale nie ma tego zełego, qpiłem długie z dodatkowymi :mrgreen:
Teraz znów mam ten problem :cry:
Oczywiście jak przestaje działać prędkościomierz to kilosy też się nie nabijają :zalamany:

help...

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Predkościomierz czsaem nie działa...
Krzyhoo napisał/a:
a w zasadzie to czasem działa... poprostu zaczyna skakać na jakimś tam poziomie, MIałem kiedyś podobny problem w poprzednim liczniku, kombinowałem, podejrzenia były o zimne luty itd. poległem i musiałem sobie qpić nowe zegary ale nie ma tego zełego, qpiłem długie z dodatkowymi :mrgreen:
Teraz znów mam ten problem :cry:
Oczywiście jak przestaje działać prędkościomierz to kilosy też się nie nabijają :zalamany:

help...

Proponuję sprawdzić czujnik prędkości i jego wiązkę. Czujnik wkręcony jest w skrzyni biegów przy lewej półosi. Dodatkowo możesz rozkręcić zegary i przelutować piny złącz licznika i złącz prędkościomierza.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Bedę szukał, dzięki, oczywiście najpier sprawdzę czujnik :mrgreen: bo które piny przelutować to ja nie mam pojęcia :roll:
Ale zawsze jest tak że jak nie działa prędkościomierz to i kilosy nie lecą, czy może być tak że są one osobno uszkodzone?! że prędkościomierz nie będzie działał a kilosy tak? chyba nie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
Bedę szukał, dzięki, oczywiście najpier sprawdzę czujnik :mrgreen: bo które piny przelutować to ja nie mam pojęcia :roll:
Ale zawsze jest tak że jak nie działa prędkościomierz to i kilosy nie lecą, czy może być tak że są one osobno uszkodzone?! że prędkościomierz nie będzie działał a kilosy tak? chyba nie

Jeżeli prędkościomierz działa a kilosy nie lub odwrotnie, to uszkodzenie jest w prędkościomierzu. Jeżeli całość nie działa, to raczej będą to połączenia.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Okej Adi202, jak zwykle, będę rozkręcał i szukał :shock:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak jeszcze podpowiem...sprawdź drugi lub trzeci kabelek we wtyczce...czasem lubi się upalać gdyż jest to druga masa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK, bardzo dziękiuję, w weekend będę rozkręcał i podnosił szerszenia bo w tygodniu niestety brak czasu i możliwości, oczywiście meldunek z akcji będzie :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyhoo napisał/a:
OK, bardzo dziękiuję, w weekend będę rozkręcał i podnosił szerszenia bo w tygodniu niestety brak czasu i możliwości, oczywiście meldunek z akcji będzie
no to czekamy ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mały kroczek na razie bo się nie wyrobiłem, tylko podniosłem i odpiąłem czujnik, przeczyściłem, potraktowałem kontaktem i zobaczę rano w drodze do studia, a nóż widelec ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podpinam się do tematu , mam ten sam problem tylko że u mnie nie działa prędkościomierz a wskaźnik paliwa tez świruje , mam audi a3/s3 i nie jestem pewien jakiej firmy są zegary ponieważ z a3 w tym aucie zostały chyba tylko szyby , stawiam że ma to coś wspólnego ze skrzynia biegów bo mam wrzuconą 6 od diesla i po wymianie sprzegla zaczął mi świrowac i dziwnie zrywa jak odpuszczam gaz , gdy działa prędkościomierz odpuszcza lekko

Postaw piwo autorowi tego posta
 
S3Monster napisał/a:
Podpinam się do tematu , mam ten sam problem tylko że u mnie nie działa prędkościomierz a wskaźnik paliwa tez świruje , mam audi a3/s3 i nie jestem pewien jakiej firmy są zegary ponieważ z a3 w tym aucie zostały chyba tylko szyby , stawiam że ma to coś wspólnego ze skrzynia biegów bo mam wrzuconą 6 od diesla i po wymianie sprzegla zaczął mi świrowac i dziwnie zrywa jak odpuszczam gaz , gdy działa prędkościomierz odpuszcza lekko
najpierw zrób test elementów wykonwczych zegarów i sprawdz ewentualne błedy sterownika aby wykluczyc usterke usterke samych zegarów

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok , wiec u mnie padl predkosciomierz od skrzyni biegow , kosz to okolo 250 zl za nowke bo dostac to na allegro jest praktycznie cudem :/

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.221.53.5 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa