Elektryka i elektronika » Ręczna regulacja bi-xenon
Odpowiedz do tematu
 Ręczna regulacja bi-xenon
Czy jest możliwa ręczna regulacja góra-dół w lampach bi-xenonowych, wymieniłem lampy na bix i jedna świeci 5 m przed autem i widać gołym okiem że są nisko. jest tam wejście do regulacji połączone jak by z silniczkiem , i gdzieś coś czytałem że nie można za bardzo kręcić ręcznie tylko za pomocą vag. Jak to ustawić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czy regulacja ręczna bixenona jest możliwa, to nie wiem. Pewnie jest. Wiem natomiast napeweno, iż nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ xenon, jak i bixenon ma posiadać automatyczny system samopoziomujący. Jak i spryskiwacze lamp.
Jest to o tyle ważne, że na przykład jak będziesz miał pasażerów w aucie bądź załadowany bagażnik, to poprzednie ustawienie lamp na nic się zda. Przy sporym obciążeniu bixenon musi zostać ustawiony ponownie. Pomijając zagadnienia typu przepisow prawa, źle ustawiony xenon będzie tylko oślepiał innych kierowców. Mocno. A to już niebezpieczne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Wiem natomiast napeweno, iż nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ xenon, jak i bixenon ma posiadać automatyczny system samopoziomujący.

Nie mam u siebie BX. Mam sam xenon.
Ustawienie daje dużo bo system samo poziomowania działa od jakiejś wartości do jakiejś wartości. Musiał bym poszukać w notatkach ale robiłem taką adaptację xenonów. Wyglądało to mniej więcej tak że VAGiem wprowadzałem układ poziomujący w pozycję nominalną i wtedy robiłem ustawienie lamp. Na lampie napisane jest ile % należy uwzględnić. Zakładając dla przykładu jeśli na lampie jest 1% to ustawiałem się 5m od ściany na poziomej powierzchni. Teraz dla założenia że od podłoża jest do punktu skupienia na lampie na przykład 60 cm to na ścianie robię 55 cm. Oczywiście mierzę też odległość punktu skupienia jednej lampy do punktu skupienia drugiej lampy i ta sama wartość ma być pomiędzy ___/ a ___/ na ścianie ;)
Oczywiście należy też zadbać aby ___/ ___/ było we właściwej linii w stosunku do pojazdu. Chodzi o to żeby nie okazało się że wysokość będzie OK, odległości pomiędzy ___/ ___/ będą OK ale będzie to wszystko za bardzo przesunięte na lewy pas drogi (razisz wtedy innych uczestników drogi) lub w prawo na pobocze (ograniczasz sam sobie widoczność).
Po ustawieniu wyłącza się program i lampy świecą bardzo ładnie ;)
Co prawda metoda jest "garażowa" ale po tym pojechałem na stację diagnostyczną i gość sprawdzał to profesjonalnymi urządzeniami i powiedział że jest IDEALNIE ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na vagu wchodzisz w xenon, ustawiasz pozycję "wyjściową" ręcznie na lampach, od których później za pomocą żyroskopów lampy się regulują po odpaleniu auta ( w zależności od ustawienia żyroskopu na wahaczu).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Na vagu wchodzisz w xenon, ustawiasz pozycję "wyjściową" ręcznie na lampach, od których później za pomocą żyroskopów lampy się regulują po odpaleniu auta ( w zależności od ustawienia żyroskopu na wahaczu).

O tym pisałem powyżej...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Oczywiście należy też zadbać aby ___/ ___/ było we właściwej linii w stosunku do pojazdu. Chodzi o to żeby nie okazało się że wysokość będzie OK, odległości pomiędzy ___/ ___/ będą OK ale będzie to wszystko za bardzo przesunięte na lewy pas drogi (razisz wtedy innych uczestników drogi) lub w prawo na pobocze (ograniczasz sam sobie widoczność).
Po ustawieniu wyłącza się program i lampy świecą bardzo ładnie ;)
Co prawda metoda jest "garażowa" ale po tym pojechałem na stację diagnostyczną i gość sprawdzał to profesjonalnymi urządzeniami i powiedział że jest IDEALNIE ;)

Mam rozumieć, że xenon nie wymaga samopoziomowania za każdym razem? o_O
Ponieważ bixenon już raczej tak tak.
Podany przykład z załadowanym autem jest klasykiem gatunku.
Dziwne, ale człowiek uczy się całe życie, a to jest forum dyskusyjne.
zgredek1 napisał/a:
później za pomocą żyroskopów lampy się regulują po odpaleniu auta ( w zależności od ustawienia żyroskopu na wahaczu).

Że to jest to każdorazowe samopoziomowanie? ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Mam rozumieć, że xenon nie wymaga samopoziomowania za każdym razem? o_O

Wymaga ;) Anetko zwróć uwagę że jak włączasz światła to xenon się wtedy poziomuje. Ale chodzi o to że system się poziomuje od jakichś wartości do jakichś wartości. Załóżmy jedną lampę masz dobrze ustawioną a drugą niżej. Jak staniesz na równi pochyłej to xenony się ustawią ale nie wyrównają. Nadal będzie ta różnica ;)
Czyli po prostu trzeba ustawić pozycję z której system startuje a później to już się nie martwisz bo całość robi się za Ciebie :)

Cytat:
Dziwne, ale człowiek uczy się całe życie, a to jest forum dyskusyjne.

Każdy z nas się uczy ;audi;

Cytat:
Że to jest to każdorazowe samopoziomowanie? ;)

Tak. Co prawda nie dzieje się to po odpaleniu auta a po włączeniu świateł ale tak właśnie to jest system samopoziomowania.



PS
Jeśli się nie mylę korzystałem z tego manuala:
[Select]
[55 - Xenon Range] (For some newer vehicles, use [29 - Left Light] instead )
[Basic Settings - 04]
Group 001
[Go!]

Wait at least 20 seconds for the headlamp motors to move. The headlamps are now in their adjustment position. Turn on headlights. Adjust them via their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

Scroll up to Group 002. The Xenon Range controller has now learned this position as its Home position.

Click the [Done, Go Back] button and you're all set.

http://www.ross-tech.com/...nalignment.html

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z tymi zyroskopami to też nie do konca, ja to rozumuję bardzo prosto, są czujniki na wahaczach które odpowiadają za poziomowanie, jesli auto załadujemy w bagazniku to ksenon się opuszcza zeby oswietlal drogę nie niebo. Jesli hamujemy to się podnosi. Tak czysto w teorii bo w zależności od auta działa to szybciej lub wolniej i czasem nie raguje na szybkie zmiany. W niektorych autach nie zaobserwujemy poziomowania, gdyz robi sie to automatycznie nawet bez włączonych swiateł. Np u mnie. Jesli zapale swiatłą i dopiero przekrece stacyjkę to wtedy zobacze to. Jesli nie zapale to sie robi bez zapalonych swiateł.

CO do recznego ustawiania, w kazdej lampie są 2 srobku(może być krzyżak imbus itp)
Jedna służy do ustawienia kąta a druga do ustawienia wysokości. Gdy ustawimy dobrze światła tymi srubkami wtedy poziomowanie bedzie dobrze działać. Jesli swiatła będą ustawione 5 m przed autem to też bedzie dobrze działać, ale punktem odniesienia jest 5 metrów przed autem. :evil:
Teraz kwestia ustawienia pozycji zerowej(bazowe) na OSKP, trzeba podjechac poprosic o ustawienie i ewentualnie zapłącic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Z tymi zyroskopami to też nie do konca, ja to rozumuję bardzo prosto, są czujniki na wahaczach które odpowiadają za poziomowanie, jesli auto załadujemy to ksenon się opuszcza. Jesli hamujemy to się podnosi. Tak czysto w teorii, jesli staniemy na nierównym podjezdzie przodem w górę to ksenon powinien się podnieść bo tyl auta się opusći na skutek większego cięzaru na tyle.

A kto napisał że jest inaczej? :-|

Cytat:
Gdy ustawimy dobrze światła tymi srubkami wtedy poziomowanie bedzie dobrze działać.

Jeśli uruchomimy VAGa który zadba o to by silniczki ustawiły się w połowie zakresu pracy.

Cytat:
Kwestia ustawienia pozycji zerowej(bazowe) na OSKP

Kolega nie pytał o OSKP tylko jak zrobić to samemu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet chodziło mi o samo słowo żyroskop. Tego nie ma w aucie:)

[ Dodano: Pon 02 Lut, 2015 10:46 ]
eleszet napisał/a:
Jeśli uruchomimy VAGa który zadba o to by silniczki ustawiły się w połowie zakresu pracy.

Z tego co wiem muszą oba czujniki na wachaczas byc tez w pozycji srodkowej (zakres pracy 0-5V). A silniczki w lampach maja tu drugorzędne znaczenie, bo jesli czujniki sa w polozeniu srdkowym to silniczki w lampach także.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
eleszet chodziło mi o samo słowo żyroskop. Tego nie ma w aucie:)

Aa no to nie ma co się słówka czepiać. Wiemy o co chodzi. Każdy wie że są czujniki.

Temat ustawiania świateł chyba się wyczerpał.

Powtórzę:
korzystając z tej:

[Select]
[55 - Xenon Range] (For some newer vehicles, use [29 - Left Light] instead )
[Basic Settings - 04]
Group 001
[Go!]

Wait at least 20 seconds for the headlamp motors to move. The headlamps are now in their adjustment position. Turn on headlights. Adjust them via their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

Scroll up to Group 002. The Xenon Range controller has now learned this position as its Home position.

Click the [Done, Go Back] button and you're all set.


procedury zrobiłem to idealnie. Ustawiałem na poziomej płaskiej powierzchni a ściana na którą świeciłem była bez załamań aby można było wszystko dobrze zobaczyć.


Czekamy na Autora żeby on się wypowiedział bo dyskusja się toczy bez Niego. Jak zrobi to powie co i jak.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:

[Select]
[55 - Xenon Range] (For some newer vehicles, use [29 - Left Light] instead )
[Basic Settings - 04]
Group 001
[Go!]

Wait at least 20 seconds for the headlamp motors to move. The headlamps are now in their adjustment position. Turn on headlights. Adjust them via their manual adjusting screws as referenced against a suitable aiming target.

Scroll up to Group 002. The Xenon Range controller has now learned this position as its Home position.

Click the [Done, Go Back] button and you're all set

Miałem możliwość wpiąć się w oryginalny układ i za pomocą Vag-a ustawić lampę. :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cieszę się że pomogłem.
Uzupełnij rok modelowy auta w swoim profilu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Koledzy nie chcę zaśmiecać forum i napiszę tutaj, kolega poprosił mnie o regulację bix i w żaden sposób nie mogę się połączyć z kanałem 55. Auto to A4B6 2004, bix oryginalne. Jakieś sugestie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdź na wstępie czy działa poziomowanie. To, że są ory nie oznacza, że z tego modelu.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa