Elementy silnika » Smród spalin z wywietrzników
Odpowiedz do tematu
 
Kolego a tak zapytam: widzę że masz LPG... Jak dawno temu zajmowałeś się reduktorem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam wymieniony 12tys. km temu reduktor na ACR01 dokładnie w lipcu zeszłego roku, ale mam pęknięty kolektor wydechowy i to może być wina od tego? Już zakupiłem i będę po nowym roku wymieniać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Wymien kolektor i problem zniknie ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
OK spotkałem się kiedyś z przypadkiem że w reduktorze gaz przedostawał się do układu chłodzenia. Zapytałem bo mi się to przypomniało a zobaczyłem że masz LPG. No nic jak masz świeży reduktor to kieruj się dotychczasowym tokiem rozumowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ponawiam niestety problem..
Kolektor wymieniony, układ przepłukany i płyn wymieniony jednak problem dalej się pojawia i jest smród spalin.. Mam pytanie skoro włączam klimatyzacje i smród znika to czy i tak wina może być po stronie uszczelki pod głowicą?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No to ulga:) ale co w takim razie jest przyczyną? Nieszczelny układ wydechowy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Na ukladzie zamknietym tez masz smród wsrodku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miałem coś takiego ostatnio u kolegi w grande punto, i winą były wtryski które lały paliwo. Po wymianie już nie śmierdzi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale wtryski od gazu czy od benzyny?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
po screenach co mi podesłałeś wtryski nie leją. Pod autem układ wydechowy szczelny? tylna końcówka rury wystaje poza obrys zderzaka?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Może mi ktoś podać nr uszczelki pod kapę zaworów? Zauważyłem że delikatnie leje się tam olej więc to on może być winą smrodu w samochodzie.. Tylko problem że już wymieniłem ją dwa razy na nową ale zamiennik i teraz chcę w ASO..
Czy oprócz tej uszczelki warto wymienić jeszcze szpilki albo coś innego?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Może mi ktoś podać nr uszczelki pod kapę zaworów? Zauważyłem że delikatnie leje się tam olej więc to on może być winą smrodu w samochodzie.. Tylko problem że już wymieniłem ją dwa razy na nową ale zamiennik i teraz chcę w ASO..
Czy oprócz tej uszczelki warto wymienić jeszcze szpilki albo coś innego?
podobnie miałem w a6-tce dopiero jak kupiłem w serwisie w Germanii to było ok, możesz ewentualnie te obecna dokładnie wyczyścić i dodatkowo posmarować silikonem, musi trzymać. pozdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok a czy jest jakaś kolejność przykręcania tych śrub? I czy warto wymieniać od razu uszczelkę napinacza? Rozumiem że klucz dynamometryczny to podstawa czy można na "oko"?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
bonczek87 napisał/a:
Ok a czy jest jakaś kolejność przykręcania tych śrub? I czy warto wymieniać od razu uszczelkę napinacza? Rozumiem że klucz dynamometryczny to podstawa czy można na "oko"?
z dokręcaniem śrub zawsze zaczynam od środka i powoli dociągam każda po kolei, klucz dynamometryczny jest jak najbardziej wskazany,ale mając praktykę wcale nie jest niezbędny ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa