 |
|
Remont silnika S6 4.2 AEC |
| Autor |
Wiadomość |
AUDIFAN

Model: S6 4.2 V8/ A4 1.8
Silnik: AEC/AJL
Zasilanie: pb+lpg/pb
Nadwozie: Avant/Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 13 Gru 2011 Wszystkie posty: 25
     
Skąd: Jędrzejów
|
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 12:44 Remont silnika S6 4.2 AEC
|
|
|
Rozebrany na części pierwsze. Tuleje nie ruszone, wał nie sprawdzany na maszynach ale czopy wyglądają nieźle. Wymieniam pierścienie i komplet panewek ( przełknąłem już koszty części ). Facet w serwisie oświadczył że panewki i tłoki na szlif nie występują ponieważ w tych silnikach wały i tuleje są na tyle utwardzone że nie siadają. Ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie? Z góry dzięki |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
|
|
|
 |
Sergio


Model: B4
Silnik: 2,0 ABK
Zasilanie: benzyna+LPG
Nadwozie: Sedan
Zaproszone osoby: 9
Pomógł: 6 razy Wiek: 52 Dołączył: 12 Maj 2009 Wszystkie posty: 2789
     
Piwa: 105/75 Skąd: Częstochowa
|
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 18:48
|
|
|
Kolega AUDIFAN juz się witał Irku , tyle że jakiś czas temu |
_________________
 |
|
|
|
|
|
 |
AUDIFAN

Model: S6 4.2 V8/ A4 1.8
Silnik: AEC/AJL
Zasilanie: pb+lpg/pb
Nadwozie: Avant/Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 13 Gru 2011 Wszystkie posty: 25
     
Skąd: Jędrzejów
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 23:03
|
|
|
Ja remontu swojego AEC jeszcze nie robiłem i mam nadzieję szybko nie robić, ale wiem, że pierścienie można kupić tylko w nominale. Panewki są dostępne w trzech rozmiarach przez co można stwierdzić, że tak do końca nie jest jak mówił gość z serwisu. Ogólnie, to silnik V8 jest aluminiowy i specjalnie utwardzany w miejscach tarcia jakim jest cylinder. Jeżeli coś się stanie, że jednak powierzchnia ulegnie uszkodzeniu, to nic się z tym nie zrobi - tylko drugi silnik ratuje sytuację. Dlatego też Audi ze względu na budowę silnika nie brało pod uwagę remontu jakim jest szlif.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
|
|
|
 |
AUDIFAN

Model: S6 4.2 V8/ A4 1.8
Silnik: AEC/AJL
Zasilanie: pb+lpg/pb
Nadwozie: Avant/Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 13 Gru 2011 Wszystkie posty: 25
     
Skąd: Jędrzejów
|
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 13:59
|
|
|
Panowie poratujcie w potrzebie. Jak wiecie jestem na etapie remontu mojego 4.2 AEC. Okazało się że nie można dostać panewek głównych górnych rozmiar 2,502 tzw. czerwony rozmiar. Wszystkie dostępne a tego jednego górnego brak. Zamówienie złożone przez serwis w Kielcach. Może ma ktoś jakiś pomysł? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 14:24
|
|
|
| AUDIFAN napisał/a: | Panowie poratujcie w potrzebie. Jak wiecie jestem na etapie remontu mojego 4.2 AEC. Okazało się że nie można dostać panewek głównych górnych rozmiar 2,502 tzw. czerwony rozmiar. Wszystkie dostępne a tego jednego górnego brak. Zamówienie złożone przez serwis w Kielcach. Może ma ktoś jakiś pomysł? |
podaj numer oryginału jeżeli masz |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
AUDIFAN

Model: S6 4.2 V8/ A4 1.8
Silnik: AEC/AJL
Zasilanie: pb+lpg/pb
Nadwozie: Avant/Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 13 Gru 2011 Wszystkie posty: 25
     
Skąd: Jędrzejów
|
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 15:02
|
|
|
Podam Ci numerki w poniedziałek. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 15:35
|
|
|
potwierdż czy to jest 077105591 ROT |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
AUDIFAN

Model: S6 4.2 V8/ A4 1.8
Silnik: AEC/AJL
Zasilanie: pb+lpg/pb
Nadwozie: Avant/Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 13 Gru 2011 Wszystkie posty: 25
     
Skąd: Jędrzejów
|
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 18:33
|
|
|
potwierdż czy to jest 077105591 ROT - czyli sprawdzić czy taki sam numer jest u mnie na panewce górnej?
[ Dodano: Sob 21 Sty, 2012 19:28 ]
Na tą chwilę mogę Ci podać numer z panewek korbowodowych, reszta silnika u kumpla na warsztacie. Na panewkach korbowych jest nr. 077701C. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012 21:45
|
|
|
| AUDIFAN napisał/a: | potwierdż czy to jest 077105591 ROT - czyli sprawdzić czy taki sam numer jest u mnie na panewce górnej?
[ Dodano: Sob 21 Sty, 2012 19:28 ]
Na tą chwilę mogę Ci podać numer z panewek korbowodowych, reszta silnika u kumpla na warsztacie. Na panewkach korbowych jest nr. 077701C. |
najważniejsze jest info jakie panewki główne masz teraz zakupione na dół (077105561rot) i jaki nr. oryginału szukasz/zamówiłeś żeby się upewnić.
tak na marginesie - w jakim stanie były twoje panewki główne i korbowodowe? może jakąś fotkę? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
AUDIFAN

Model: S6 4.2 V8/ A4 1.8
Silnik: AEC/AJL
Zasilanie: pb+lpg/pb
Nadwozie: Avant/Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 13 Gru 2011 Wszystkie posty: 25
     
Skąd: Jędrzejów
|
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 14:53
|
|
|
Numer z panewki górnej głównej 077 561 2843 04-89 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 16:16
|
|
|
| AUDIFAN napisał/a: | | Numer z panewki górnej głównej 077 561 2843 04-89 |
50 zł sztuka - 2 tygodnie czas oczekiwania |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
AUDIFAN

Model: S6 4.2 V8/ A4 1.8
Silnik: AEC/AJL
Zasilanie: pb+lpg/pb
Nadwozie: Avant/Sedan
Wiek: 44 Dołączył: 13 Gru 2011 Wszystkie posty: 25
     
Skąd: Jędrzejów
|
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012 17:17
|
|
|
Super. W takim razie możemy dobić targu.
[ Dodano: Pon 23 Sty, 2012 17:20 ]
Może omówimy telefonicznie sprawę.
[ Dodano: Sro 07 Mar, 2012 23:19 ]
Panowie posiada ktoś zdjęcie ewent. jakiś schemat gdzie dokładnie przykręcony jest czujnik spalania stukowego (ten z prawej strony). Składam własnie po remoncie mojego AEC 4.2 i nijak nie mogę znaleźć mu miejsca. Ten z lewej strony już siedzi na swoim miejscu. Pozdro |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |