 |
|
grzanie się silnika |
| Autor |
Wiadomość |
wojgad

Model: c4
Silnik: aah
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 60 Dołączył: 27 Cze 2013 Wszystkie posty: 4
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Poznań
|
Wysłany: Sob 29 Cze, 2013 21:35 grzanie się silnika
|
|
|
witam kolegów. Mam audi 100 c4 silnik 2,8 v6. pojawił mi się problem z przegrzewaniem. Dość szybko wchodzi na temperaturę powyżej 95 stopni. Przy staniu w korku dochodzi do stu kilku stopni. dziś pojawiło się dymienie spod maski. zapaliła się też kontrolka niskiego poziomu płynu choć przy zimnym silniku jest na poziomie między min a max. Podejrzewam że coś nie halo z nim jest. płyn wylatywał wygląda od spodu wyrównawczego bo pod korkiem jest sucho. Co może się dziać złego? rozważam wymianę termostatu ale....gdzie on jest zlokalizowany i czy całkowicie nie mechanik zielony da sobie z tym rade? gdzie zlokalizowane są czujniki odpowiadające za włączenie wentylatora? jak go sprawdzić czy działa? |
_________________ Misiek |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Sob 29 Cze, 2013 23:04
|
|
|
ja bym stawiał na termostat, albo uszczelkę pod głowicą |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
wojgad

Model: c4
Silnik: aah
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 60 Dołączył: 27 Cze 2013 Wszystkie posty: 4
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Poznań
|
Wysłany: Nie 30 Cze, 2013 09:08
|
|
|
dzięki za podpowiedź. jestem ciut zielony jeśli chodzi o mechanikę. czy samemu uda sie wymienić termostat? gdzie on jest zlokalizowany? dziś chcę sprawdzić czy wogóle wentylator startuje....a jaki objaw byłby przy uszczelkach pod głowicą? kiedyś w inny autku miałem problem z uszczelką ale wtedy pojawiły się wycieki.....
wczoraj jak sie zagrzał płyn wyleciał troszkę spod zbiornika wyrównawczego....zastanawiam się czy tam nie ma jakiegoś zonka i poprostu ubywa go tamtendy |
_________________ Misiek |
|
|
|
|
|
 |
pawcio


Model: C5,B5
Silnik: AWX,AVG
Zasilanie: ON
Nadwozie: avant
Pomógł: 16 razy Wiek: 40 Dołączył: 13 Maj 2009 Wszystkie posty: 1942
     
Piwa: 48/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013 21:42
|
|
|
Jak stoisz przed silnikiem to termostat jest z lewej stronie, jest schowany przy przewodzie który biegnie z chłodnicy |
_________________ wiele serc, jedno bicie - tylko AUDI ponad życie
Witam cię Gość
 |
|
|
|
|
|
 |
Więcej szczegółów
|
Wystawiono 1 piw(a): wojgad |
 |
wojgad

Model: c4
Silnik: aah
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: sedan
Wiek: 60 Dołączył: 27 Cze 2013 Wszystkie posty: 4
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Poznań
|
Wysłany: Nie 07 Lip, 2013 21:59 grzanie silnika
|
|
|
Wtam ponownie...znalazłem na forum opis jak wymienić termostat ale zadam lakoniczne pytanie czy trzeba mieć dobre pojęcie aby się za to zabrać czy zielony ludź to też zrobi???? - patrząc na obrazki..... |
_________________ Misiek |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 27 Wrz, 2013 22:38
|
|
|
Kolego sprawdzenie termostatu jest proste, uruchamiasz silnik i gdy wskazówka temperatury podniesie się łapiesz ręką te grube przewody od chłodnicy jeśli oba robią się ciepłe to termostat puszcza, wtedy przyczyny szukasz w niedziałającym wiatraku. Czujnik załączający wiatrak z reguły jest na chłodnicy wypinasz wtyczkę i między styki wkładasz zworę z jakiegoś kabla dajmy na to, jeśli wiatrak uruchomi się to jest ok, do wymiany jest czujnik, ew. na szybko prowadzisz dwa kabelki sobie do kabiny i podpinasz jakiś włącznik, tylko trzeba obserwować wskaźnik temp. i załączasz sobie wiatrak ręcznie, znajomemu to rozwiązanie się sprawdza i jest zadowolony... |
|
|
|
|
|
 |
karlos2

Model: A6 C5
Silnik: 2.4 AGA
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Sedan
Pomógł: 4 razy Wiek: 58 Dołączył: 01 Sie 2011 Wszystkie posty: 481
     
Piwa: 20/30 Skąd: katowice
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |