 |
|
wystrzał pod maską, rozerwana odma, biały dym z rur |
| Autor |
Wiadomość |
pawel20053


Model: S6 C5
Silnik: 4200 AQJ
Zasilanie: LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 09 Gru 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Puck/Pomorskie
|
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014 19:48 wystrzał pod maską, rozerwana odma, biały dym z rur
|
|
|
Witam.
Około godziny temu przy próbie odpalenia samochodu (dosłownie przy pierwszym obrocie rozrusznika) doszło do wystrzału pod maską, i poleciała dosyć spora ilość dymu. Zadzwoniłem po brata który przyjechał z komputerem który nie wykazał żadnych błędów. Spróbowaliśmy więc odpalić samochód, odpalił normalnie jednak silnik pracował strasznie nie równo, falował na obrotach, z rur wydechowych wydobywał się biały dym (a może para) w bardzo dużej ilości. Po odkręceniu osłony plastykowej silnika okazało się że odma jest całkowicie zniszczona. Co ciekawe hamulce przestały praktycznie działać
W związku z tym proszę o opinię, co jest przyczyną tych wszystkich rzeczy, dla czego rozerwało odme? Czy sama wymiana tej odmy pomoże, jakie jest powiązanie problemu z silnikiem z brakiem hamulców?
Z góry dziękuję za pomoc |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014 19:57
|
|
|
Odme ci rozwalilo bo była zawalona i pewnie zamarzla a co jest z hamulcami jest twardy pedal czy cos innego |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
pawel20053


Model: S6 C5
Silnik: 4200 AQJ
Zasilanie: LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 09 Gru 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Puck/Pomorskie
|
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014 20:28
|
|
|
Ogólnie coś tam delikatnie działąją, ale pedał wpada w podłoge, stawia opór ale powoli wpada (mój brat twierdzi że po wywaleniu odmy padło podciśnienie)
A z zamarznięciem odmy to dziwna sytuacja, ponieważ temperatura jest plusowa do tego wystrzeliło wparkingu podziemnym galerii handlowej, samochód dzień wcześniej sporo jeździł więc się wygrzał (ale wcześniej stał tydzień nie używany) |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014 20:39
|
|
|
tak jak kolega piszę, wy****ło ci odmę a odma współgra z podciśnieniem od którego jest zależne wspomaganie hamulca.
czy nie zaczął ci brać olej?
poskładaj wsio do kupy i będzie cacy.Poszukaj używane bo serwis krzyknie grubą kasę za elementy z membranami do odmy. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
pawel20053


Model: S6 C5
Silnik: 4200 AQJ
Zasilanie: LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 09 Gru 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Puck/Pomorskie
|
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014 21:00
|
|
|
olej świeżo wymieniony, nie zauważyłem aby ubywało. A dla czego tak okrótnie zaczął na biało z rury walić ? To przez rozwaloną odmę? Odmę przed chwilą zamówiłem, cena śmieszna 100zl |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 03 Lut, 2014 21:29
|
|
|
Faktycznie tanio. Pochwal się jak nabędziesz co to faktycznie kupiłeś. Tak, odma powoduje takie kopcenie. Zrobisz odmę to kopcenie powinno ustąpić. |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
pawel20053


Model: S6 C5
Silnik: 4200 AQJ
Zasilanie: LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 09 Gru 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Puck/Pomorskie
|
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014 01:15
|
|
|
Znalazłem na allegro kolesia który miał rózne odmy do różniastych silników i zamówiłem, oczywiście jak dostane to napisze i dam namiar na sprzedawcę jak bedzie warty polecenia Ale to dopiero za tydzień po powrocie z wyjazdu. Kurcze mam wielką nadzieję że wymiana odmy pomoże, po takich objawach myślałem że serce Audi umarło całkowicie. Czy ta awaria może mieć coś wspólnego z instalacją LPG ? |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014 06:37
|
|
|
Jesli odme kupiłes sprawna to kopcenie przestanie i poskladaj to szczelnie a szczegolnie wezyki od serva to i hamulec bedziesz miec jesli juz wczesniei miales odme zawalona i przymarzla to ja jeszcze wiwecej zatkalo az do tego stopnia ze skrzynia korbowa nie miala odpowietszenia i nawet w cieple temeraturze ja rozwaliło wymienisz poskladasz dobrze i bedzie smigac |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
pawel20053


Model: S6 C5
Silnik: 4200 AQJ
Zasilanie: LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 09 Gru 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Puck/Pomorskie
|
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014 08:55
|
|
|
Zadzwoniłem z ciekawości do serwisu aby zapytać się o cenę tej odmy. Też całkiem przyzwoicie, 327zł, spodziewałem się że będzie drożej, także zobaczymy co to za używka przyjdzie, jak będzie kibel to zamówie nową z serwisu |
|
|
|
|
|
 |
Łukasz83 zlw
RS6 MTM


Model: A6 C6
Silnik: 3.0 TFSI
Zasilanie: PB
Nadwozie: AVANT
Pomógł: 25 razy Wiek: 42 Dołączył: 02 Gru 2013 Wszystkie posty: 1439
     
Piwa: 66/19 Skąd: Łódzkie Bełchatów Zelów
|
Wysłany: Wto 04 Lut, 2014 09:06
|
|
|
To faktycznie jak na servi to dobre pieniadze za odme daj znac jak zamontujesz |
_________________ Niech bedzie pochwalony naped QUATTRO
Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością że siódmego dnia stworzył do niego Audi . |
|
|
|
|
|
 |
pawel20053


Model: S6 C5
Silnik: 4200 AQJ
Zasilanie: LPG
Nadwozie: Avant
Wiek: 38 Dołączył: 09 Gru 2012 Wszystkie posty: 14
     
Postawił 1 piw(a) Skąd: Puck/Pomorskie
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elementy silnika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |