 |
Zamknięty przez: jimv8 Sro 28 Sty, 2015 17:43 |
[ 80 b4 2.0] ciśnienie oleju |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 07:37
|
|
|
nie znam ten silnik ale większość silników ma wartośći 2-2,5 na rozgrzanym i powyżej 4 na zimnym |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012 08:52
|
|
|
Dzięki za odzew a więc tak u nas na zimnym (opieram się na danych z zegarów z auta) ładuje poza skalę a więc pewnie 6 bar włącza się zawór w pompie i ok . Natomiast na rozgrzanym silniku do temperatur optymalnych ciśnienie ucieka i schodzi do około 1.2 bar na wolnych, przy 2 tys. obrotów jest 3 bar. Dobrze że mam zegary w aucie go czujnik niskiego ciśnienia to 0,3 bara czemu ma aż tak małą wartość ? Czy zanim się on nie włączy to można sobie lekko zapaskudzić sprawę ? chyba że silnik da radę przy powiedzmy 0,5 bara.
A więc tu jest ten problem 1.2 bara wydaje mi się niskim ciśnieniem i chciałbym żeby ktoś to potwierdził.
Mam jeszcze jedną historyjkę, taką bardzo upierdliwą. Odkąd mamy to auto zmienialiśmy olej 4 razy. Dwukrotnie wszystko odbyło się bez problemu zlanie ,wlanie filtr i jazda. Ostatnie dwie wymiany dzieje się jakiś niezły cyrk. Po zlaniu oleju, wymianie filtra i wlaniu nowego oleju następuje próbne palenie i lipa brak ciśnienia. Gdy po raz pierwszy to się stało odpaliłem auto i kontrolka się świeci na zegarach 0 gaszę silnik,nie muszę opisywać przerażenia na moich oczach jakie było nastąpiło parę prób wtedy i nic, w akcie desperacji parę strzałów w podstawę filtra i odkręciliśmy czujnik od temp.oleju. Zakręciliśmy i git olej prawie do maski wystrzelił, zakręciliśmy czujnik i jazda 10 tys. bez problemu ciśnienie zawsze było. Potraktowaliśmy to jako incydent i psikus nie dawno znowu zmiana oleju i to samo. Z tą tylko różnicą że po wykręceniu czujnika temp. nie walnęło olejem po prostu po odkręceniu troszkę powoli sobie wypłynęło, po zakręceniu zero efektu olej nie poszedł . Wtedy miałem chwilę zwątpienia i z myślą że trzeba będzie wymieniać pompę/ panewki / kij wie co jeszcze opuściłem garaż i wyładowałem nerwy Po powrocie ostatnia próba i ciśnienie wróciło.
filtr oleju mann za 1 i 2 razem, za 1 zmieniany na stary nic nie dało jego awarię wykluczam zalewany olejem jakby co
przebieg silnika - kto to wie na pewno nie ja stawiam między 300 - 400 tys może i ponad
kompresja wzorowa srednia - 14
przed wymianą oleju stosowana płukanka firmy LM olej LM z dodatkiem dwusiarczku molibdenu więc lipy nie ma olej z pewnego źródła
stawiam osobiście na pompę oleju i lub panewki korbowe,
czy ktoś wytłumaczy mi zanik ciśnienia po wymianie ?? bo jak żyje o takim czymś nie słyszałem.
pzdr |
_________________ Tato ten samochód jest zepsuty?
-Nie synku to diesel.
Audi 80 b4 2.8 V6
Audi 80 b4 2.0
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pią 16 Mar, 2012 16:05
|
|
|
czy zalewałeś filtr oleju olejem przed montażem?? |
_________________ https://www.facebook.com/groups/616140151788166/
Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!
Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
Leo_S2
Fire Walk With Me!

Model: Audi Coupe S2
Silnik: 2.2T 20v
Zasilanie: V-power Racing
Nadwozie: Coupe
Pomógł: 1 raz Wiek: 48 Dołączył: 10 Sie 2012 Wszystkie posty: 26
     
Skąd: Poznań/okolice
|
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2012 21:35
|
|
|
wygląda na padającą pompę oleju, a może też zaworek w niej, bo tak nagle tracić ciśnienia nie może inaczej niż przez niedziałającą pompę. Zrób raz jeszcze płukankę jakimś środkiem typu Engine Flush (20 minut pracy silnika po wlaniu środka, na luzie) i zobacz dalej czy będzie się sytuacja powtarzać. Zalej inny olej. Profilaktycznie, aby wykluczyć jego wpływ. |
_________________
Audi Coupe S2
Audi way of life |
|
|
|
|
|
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Pozostałe tematy |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |