Forum AUDI TECH TEAM

Forum AUDI TECH TEAM  strona głównaForum AUDI TECH TEAM  RSSForum AUDI TECH TEAM  na Facebooku
   

forum audiforum audiforum audi
forum audi
Poprzedni temat «» Następny temat
[A4 B5] centralny na pilota
Autor Wiadomość
misiacze_k 
misiacze_k



Model: A3
Silnik: 2.0 CBBB
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 03 Wrz 2013
Wszystkie posty: 112



Postawił 6 piw(a)
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013 21:40   
     



Czy to jest dobry sposób na sprawdzenie czy te krańcówki działają? Bo jak tak to tylko bagażnik jeszcze mi został do sprawdzenia.

[ Dodano: Nie 22 Wrz, 2013 21:42 ]
I czy te krańcówki są już do centralki wpięte czy trzeba ciągnąć kable do pompki?
_________________
;audi;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013 18:51   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Krańcówki sterują pompką, a pompka oświetleniem. Jeżeli oświetlenie wewnątrz działa prawidłwo, to krańcówki drzwi są sprawne. Sprawdź bagażnik. Zarygluj zamek np śrubkrętem i sprawdź czy nadal świeci się świetlenie bagażnika.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
misiacze_k 
misiacze_k



Model: A3
Silnik: 2.0 CBBB
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 03 Wrz 2013
Wszystkie posty: 112



Postawił 6 piw(a)
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013 20:15   
     



Adi202 napisał/a:
Krańcówki sterują pompką, a pompka oświetleniem. Jeżeli oświetlenie wewnątrz działa prawidłwo, to krańcówki drzwi są sprawne. Sprawdź bagażnik. Zarygluj zamek np śrubkrętem i sprawdź czy nadal świeci się świetlenie bagażnika.


1) Krańcówka działa, to mam jeszcze raz zakodować zamek?
2) By uściślić:
- syrenka ma trzy kabelki, dwa idą pod aku a trzeci pod centralkę wtyczka 10-cio pinowa, pin nr 1? Bądź podłączam ten pin pod klakson.

- zamek klapy wtyczka 10-cio pinowa, pin nr 7

- by alarm działał muszę zmienić kodowanie pompki, tylko teraz co mam dodać by wszystko było ok? Czy jak dodam:
+000001 - otwarcie klapy bagażnika od 2001r
+000002 - potwierdzenie aktywacji alarmu kierunkowskazami
+000008 - aktywacja alarmu
to wszystko będzie działać czy jeszcze coś muszę dodać?

Obecnie mam kodowanie:
12896
Rozpisując:
8192 - aktywacja pilota
4096 - 2x miganie na otwarcie zamków
512 - 1x miganie na zamknięcie
64 - domykanie szyb
32 - blokada 15km/h

3) Co to jst za kododwanie:
+000256 - Avant
+002048 - funkcja logic USA (od 2001r)
Za co to odpowiada?
_________________
;audi;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013 20:30   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



+2 -to chyba potwierdzenie dźwiękowe a nie kierunkowskazami.

Wtyczka A (10 pinow) CZARNA
T10 / 1 Klakson(syrenka) dla systemu alarmowego - czarno/zolty
T10 / 2 Kierunkowskaz w lewo - czarno/zielony
T10 / 3 Kierunkowskaz w prawo -
T10 / 4 Terminal zasilania 30 - czerwono/czarny
T10 / 5 Masa / 31 - brazowy
T10 / 6 Oświetlenie wewnętrzne - mostek dwoch brazowo/bialych
T10 / 7 Siłownik bagażnika - Zolty
T10 / 8 Pompka centalnego terminal 30 - czerwono/zolty
T10 / 9 Silownik szyberdachu(kontrola komfortu) - czerwono/szary
T10 / 10 Oświetlenie wenwętrzne, równolegle z T10 / 6



misiacze_k napisał/a:
000256 - Avant


przy użyciu zamka w klapie, zamykasz tylko bagażnik a nie całe auto.

misiacze_k napisał/a:
+002048 - funkcja logic USA (od 2001r)


Po wyłączeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym dłuższym przytrzymaniem przycisku , tylko dla wersji USA
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Pasiak 
NACZELNIK



Model: A3
Silnik: CBAB
Zasilanie: ON
Nadwozie: CABRIO
Zaproszone osoby: 36
Pomógł: 92 razy
Wiek: 42
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 4
Wszystkie posty: 6887



Piwa: 280/162
Skąd: Crewe/SC
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013 20:57   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C5 (Typ 4B)  Audi  A6 C5 (Typ 4B) Quattro   2000  



jimv8 napisał/a:
000256 - Avant


przy użyciu zamka w klapie, zamykasz tylko bagażnik a nie całe auto.
w moim avancie po dodaniu tego kodu po przekroczeniu 15km/h zamykał tylko zamek bagażnika
_________________
Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku
.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013 21:02   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



Pasiak napisał/a:
jimv8 napisał/a:
000256 - Avant


przy użyciu zamka w klapie, zamykasz tylko bagażnik a nie całe auto.
w moim avancie po dodaniu tego kodu po przekroczeniu 15km/h zamykał tylko zamek bagażnika


i to pewnie jest strzał w dziesiątkę, ponieważ interpretacje tego kodu były różne -
- Trunk Logic (Anti-Theft)
- Bei Fahrzeugen mit elektrischer Heckklappen-Entriegelung
wird beim mechanischen Aufschließen über das
Heckklappenschloss, nur die Heckklappe entriegelt.
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013 21:55   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



+000001 - otwarcie klapy bagażnika od 2001r - jest to elektryczne otwarcie klapy nie z pilota a przez mikrostyk w klapie. Starsze modele A4 i krótka seria modeli po lifcie miała otwieraną klapę mechanicznie. Po 2000r zamontowali zamiast tej dźwigni 2 mikrostyki.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
misiacze_k 
misiacze_k



Model: A3
Silnik: 2.0 CBBB
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 03 Wrz 2013
Wszystkie posty: 112



Postawił 6 piw(a)
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013 22:14   
     



Adi202 napisał/a:
3 Jeżeli kierunki przy zamykaniu nie migają, to są dwie możliwości - złe kodowanie pompki lub zwarta ktoraś krańcowka do masy.


Jeżeli krańcówki działają, to teraz tylko spróbować jeszcze raz zakodować pompkę?

Adi202 napisał/a:
+000001 - otwarcie klapy bagażnika od 2001r - jest to elektryczne otwarcie klapy nie z pilota a przez mikrostyk w klapie. Starsze modele A4 i krótka seria modeli po lifcie miała otwieraną klapę mechanicznie. Po 2000r zamontowali zamiast tej dźwigni 2 mikrostyki


Czyli ja mam starą wersję, więc nie będę tego kodować.


Teraz pytanie:
Czy jak założę zamek elektryczny do bagażnika to tylko z pilota będzie się dało go otworzyć? Bo z tego co wiem to pilot jak jest w stacyjce to nie działa, dopiero trzeba wyciągnąć kluczyk by zadziałał.

Trochę inne pytanie ale pewno nie do tego działu co zrobić z wkładką w bagażniku jak nie chce się obracać? Tzn nie da się zamknąć ani otworzyć kluczem, klucz w ogóle się nie obraca we wkładce zamka.

Podrzucicie linka do takiego zamka by pasował do mojego autka? ;audi;
_________________
;audi;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Adi202 



Model: S6
Silnik: 4,2 AEC
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Zaproszone osoby: 22
Pomógł: 589 razy
Wiek: 53
Dołączył: 11 Maj 2009
Pochwał: 16
Wszystkie posty: 13582



Piwa: 682/71
Skąd: MWD
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013 09:10   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi S6 A6/C4 Avant  Audi  S6 A6/C4 Quattro  Avant  1995  



Otwierać się będzie również mechanicznie - tak jak do tej pory. Zamek musisz zdemontować rozebrać i wyczyścić, to będzie działać.
_________________
Gość Witamy serdecznie na forum ATT

Piszę poprawnie po polsku
. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
    
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
misiacze_k
misiacze_k 
misiacze_k



Model: A3
Silnik: 2.0 CBBB
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 03 Wrz 2013
Wszystkie posty: 112



Postawił 6 piw(a)
Skąd: Żywiec
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013 11:16   
     



Adi202 napisał/a:
Zamek musisz zdemontować rozebrać i wyczyścić, to będzie działać.


Rozebrałem tapicerkę, dostałem się do zamka, wyciągnąłem pół-zębatkę, zawleczkę i sprężynkę, ale nie mogę wyciągnąć reszty:(, jak włożę kluczyk do zamka to tak minimalnie da się ruszać, ale jest to prawie nie widzialne. Może trzeba wszystko rozebrać, pościągać zamek pneumatyczny, mikrostyk i zamoczyć w benzynie ekstrakcyjnej na noc.
Da to coś? Czy jednak zamek do wymiany?
_________________
;audi;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
jimv8 



Model: A6 C6 Quattro ABT
Silnik: 4,2
Zasilanie: benz+tlenek lpg
Nadwozie: sedan
Pomógł: 22 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Mar 2010
Pochwał: 3
Wszystkie posty: 2159



Piwa: 63/69
Skąd: Konin
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013 11:18   
  Stajnia Klubowa ATT:  Audi A6 C6 (Typ 4F)  Audi  A6 C6 (Typ 4F) Quattro   2004  



każdy sposób jest dobry :) a nóż się uda?
_________________
https://www.facebook.com/groups/616140151788166/

Niech będzie pochwalony napęd Quattro !!

Jest
-A6 C6 4,2 Quattro
-Hyundai elantra combi
Było-
-80 b3 1.8 (+- 135km)
-V8 4,2 AEC 280km
-V8 3,6 PT 250km
-A6 c4 2.8 AAH Avant quattro
-A6 c4 2,6 avant automat
-Coupe GT 1981 - 2,1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
misiacze_k 
misiacze_k



Model: A3
Silnik: 2.0 CBBB
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 03 Wrz 2013
Wszystkie posty: 112



Postawił 6 piw(a)
Skąd: Żywiec
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013 11:28   
     



A masz jakiś dobry sposób na założenie tej drugiej zawleczki co trzyma sprężynę?
Problem w tym, że rozebranie przy pomocy wkrętarki zajmuje około 5 min, a samo założenie blokady sprężyny zajęło mi około 30 min:(

[ Dodano: Wto 29 Paź, 2013 14:14 ]
Po długiej przerwie modyfikacji, czas zacząć ją wznowić:
1) Potrzebuje podłączyć diodę by po zaryglowaniu drzwi zaczęła migać, ale nie wiem pod jakie piny ją podłączyć.
2) Wracając do tematu zamka w drzwiach kierowcy, byłem w posiadaniu innej pompki, ale też nie działa zamek w drzwiach (po przekręceniu wkładki zamka w pozycję zamknij zamek rygluje drzwi, po przekręceniu zamka w drzwiach w pozycję otwórz brak reakcji) inna pompka miała ten sam nr.
3) Kierunkowskazy już działają i przy ryglowaniu jak i odryglowaniu auta.


Pomożecie w podłączeniu diody?

[ Dodano: Wto 19 Lis, 2013 11:38 ]
Cytat:
+2 -to chyba potwierdzenie dźwiękowe a nie kierunkowskazami.


Po dodaniu tego kodu ja mam potwierdzenie kierunkowskazami, działa to na zasadzie, że jak mam otwarte drzwi, zamknę pilotem auto po czym dopiero zamknę drzwi to mignie, i zacznie się alarm uzbrajać.
Wcześniej tego nie było.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak podłączyć diodę by po zamknięciu (zaryglowaniu) samochodu pilotem migała dioda?
_________________
;audi;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
JACYNA_1976 


Model: A4
Silnik: 2400 AML
Zasilanie: Benzyna+Lpg
Nadwozie: Avant
Wiek: 49
Dołączył: 03 Sty 2014
Wszystkie posty: 6



Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014 22:07   
     



Pozwolę sobie podłączyć się troszeczkę pod temat.
Mój problem polega na tym iż wczoraj zauważyłem że po zamknięciu auta z pilota zaświecają mi się różne lampki podświetlające(trochę od radia,od przełączników podnoszenia szyb,zapalniczka,regulacja nawiewów)Dodatkowo zauważyłem że jak siedzę w aucie i zamknę z pilota, lampki się zaświecają a jeśli przełączam przełącznik oświetlenia kabiny to gaśnie jakaś częśc tych lampek a reszta dalej świeci.Czy możliwe że jest to usterka modułu komfortu?Czy może jest to wina dokładanego alarmu?
Audi a4 2000r 2400 AML.Ma ktoś jakiś pomysł na to?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
misiacze_k 
misiacze_k



Model: A3
Silnik: 2.0 CBBB
Zasilanie: Olej napędowy
Nadwozie: Hatchback
Dołączył: 03 Wrz 2013
Wszystkie posty: 112



Postawił 6 piw(a)
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014 22:14   
     



Spróbuj odłączyć alarm (wyciąg zasilanie z centralki alarmowej) i zobacz co się dzieje po zaryglowaniu drzwi.
Może centralka jest źle wpięta

[ Dodano: Pią 03 Sty, 2014 22:15 ]
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak podłączyć diodę by po zamknięciu (zaryglowaniu) samochodu pilotem migała dioda?
_________________
;audi;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
JACYNA_1976 


Model: A4
Silnik: 2400 AML
Zasilanie: Benzyna+Lpg
Nadwozie: Avant
Wiek: 49
Dołączył: 03 Sty 2014
Wszystkie posty: 6



Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 03 Sty, 2014 22:19   
     



misiacze_k napisał/a:
Spróbuj odłączyć alarm (wyciąg zasilanie z centralki alarmowej) i zobacz co się dzieje po zaryglowaniu drzwi.
Może centralka jest źle wpięta

[ Dodano: Pią 03 Sty, 2014 22:15 ]
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak podłączyć diodę by po zamknięciu (zaryglowaniu) samochodu pilotem migała dioda?


Wszystko dzisiaj było powypinane ,podświetlenia gasną tylko po odłączeniu akumulatora,albo nie świecą się przy otwartym aucie.Tak samo dzieje się po zamknięciu z kluczyka bez alarmu jak i z pilota z alarmem,dlatego pomyślałem że jest to moduł komfortu.Pompkę w bagażniku też po odpinałem i też nic nie zgasło.Nie wiem czy w tym modelu ten moduł komfortu jest gdzieś osobno czy razem z tą pompką .Różne żródła różnie mówią. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
    
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Dodaj temat do:  Temat dla Wykop  Temat dla Facebook  Temat dla Wyczaj.to Temat dla Gwar  Temat dla Delicious  Temat dla Digg  Temat dla Furl  Temat dla Google  Temat dla Magnolia  Temat dla Reddit  Temat dla Simpy  Temat dla Slashdot  Temat dla Technorati  Temat dla YahooMyWeb  Temat dla Nasza Klasa Temat dla Blip  Temat dla MySpace  Temat dla Twitter  Temat dla Flaker  Temat dla Grono.net  Temat dla Gadu-Gadu Live  Temat dla Status GG  Temat dla Poleć  Temat dla Forumowisko 
Losowe tematy » Elektryka i elektronika

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [A4 B5 1998] Nie działa centralny z p...
driv2 Elektryka i elektronika 2 Pon 29 Kwi, 2013 15:54
driv2
Brak nowych postów Zamek centralny nie reaguje na pilota
MAREK90 Elektryka i elektronika 13 Czw 17 Lip, 2014 13:59
Adi202
Brak nowych postów Nie działa centralny zamek z pilota
podmieniona pompka i pilot
tomekch973 Pytajnik, czyli zielono mi ;) 83 Pon 20 Mar, 2023 13:00
Bodegas
Brak nowych postów [ A4]Brak reakcji pilota
czuczo Elektryka i elektronika 4 Pią 07 Sie, 2009 00:07
czuczo
Brak nowych postów a6 c4 problem z zamykaniem na pilota
pasjonataudi69 Elektryka i elektronika 44 Sro 03 Wrz, 2014 10:06
18ziomus

[ Twoje IP to: 216.73.216.241, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]
Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
forum audi
forum audiforum audiforum audi
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
AUDI TECH TEAM Individual Template | Designed by PCserwis ® | Mapa forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności