Elektryka i elektronika » [A4 B5] centralny na pilota
Odpowiedz do tematu
 
Praca niedzielna odrobiona;)
Przewody o których pisałeś są OK. Ogólnie sprawa wygląda tak:
Napięcie dochodzi do mikrostyku przewodem czerwono-niebieskim. Mikrostyk po zadziałaniu zwiera go z żółto-czerwonym, który trafia do pinu 12 w 16-to pinowej wtyczce(B). Wtedy jest na tym pinie napięcie-czyli do pompki dociera sygnał o załączeniu mikrostyku.
Do silnika dochodzą dwa przewody:
- brązowy(masa-jest zmostkowana z masą podświetlania oświetlenia tablicy rejestracyjnej i jest OK),
- żółty(faza, dochodzi do pinu 7 w 10-pinowej wtyczce(A), przewodzenie jest OK. Wg mnie w chwili załączeniu mikrostyku, sterownik w pompce dostaje sygnał i powinien podać napięcie na ten żółty przewód w celu załączenia silnika i otwarcia klapy. Ale niestety u mnie to nie następuje)
Wniosek: Uszkodzona elektronika w pompce centralnego otwierania.(Może jakiś przekaźnik?).

Zgadzasz się z tym co napisałem?


Mam jeszcze jedną ciekawostkę: Nie działał mi brzęczek informujący o zapalonych światłach. Kiedyś rozbierałem drzwi aby sprawdzić mikrostyki przy klamce i po rozebraniu brzęczyk działał. Po złożeniu drzwi już nie.
Dzisiaj po odpięciu 16-pinowej wtyczki(B), brzęczyk zaczął działać. Po włożeniu wtyczki na miejsce zabrzęczał z dwa razy i znów nie działa. Czy elektronika pompki steruję tym brzęczykiem?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Odłącz wtyczkę 10 pinową i podłącz do żółtego przewodu 12V. Siłownik powinien odryglować zamek. Sprawdź to aby wykluczyć uszkodzenie siłownika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siłownik jest dobry bo działał gdy było do niego podłączone napięcie wzięte z lamp i trochę w przewodach pomieszane tak aby mikrostyki załączały.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W takim razie szukaj odpowiedniej pompki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zobaczę ile będą chcieli na szrocie...Jeśli za 100 to jutro kupie:). A powiedz mi tylko jeszcze czy pompka ma wpływ na ten brzęczyk??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Teoretycznie nie, ale w praktyce bywa różnie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Za każdym razem jak odłączam tą jedną wtyczkę od pompki brzęczyk się naprawia, gdy podłącze znowu nie działa. Może uda mi się naprawić dwie rzeczy dzięki jednej pompce :) . A jeśli chodzi o alarm możliwe że na tej pompce nie działa dlatego że jest programowo wyłączony prawda? Narazie tylko tak pytam bo itak muszę kupić inna pompkę i wtedy będzie trzeba ustawić odpowiednie kodowanie-jak kupię zgłoszę się o pomoc w tym temacie;). A tak wogóle to masz u mnie wielkie piwo za tą wszystką pomoc;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbyszek_7 napisał/a:
Za każdym razem jak odłączam tą jedną wtyczkę od pompki brzęczyk się naprawia, gdy podłącze znowu nie działa. Może uda mi się naprawić dwie rzeczy dzięki jednej pompce :) . A jeśli chodzi o alarm możliwe że na tej pompce nie działa dlatego że jest programowo wyłączony prawda? Narazie tylko tak pytam bo itak muszę kupić inna pompkę i wtedy będzie trzeba ustawić odpowiednie kodowanie-jak kupię zgłoszę się o pomoc w tym temacie;). A tak wogóle to masz u mnie wielkie piwo za tą wszystką pomoc;)

Dokładnie tak jak piszesz. Funkcję alarmu (DWA) aktywuje się odpowiednim kodowaniem sterownika centralnego zamka. Krańcówka drzwi kierowcy połączona jest do pompki jak i do zegarów. Co byś nie robił to sygnał masy (przy otwarciu drzwi) tak czy siak powinien zamknąć obwód w zegarach. Dla mnie to ta sprawa jest dość dziwna. Znajdziesz odpowiednią pompkę, to wtedy zobaczymy co będzie się działo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Znalazłem taką pompkę: 8D0 862 257? Za kilka dni mogę mieć ją u siebie. Będzie dobra?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbyszek_7 napisał/a:
Znalazłem taką pompkę: 8D0 862 257? Za kilka dni mogę mieć ją u siebie. Będzie dobra?

Zobaczymy jak już dojdzie do ciebie. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chciałem się upewnić czy będzie odpowiednia i czy powinno działać na niej wszystko jak należy:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli będzie sprawna, to będzie odpowiednia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No i wreście pompka przyszła i dzisiaj zamontowałem ją w aucie:) Udało mi się znaleźć pompkę w komplecie ze scyzorykiem(stan jak nowy:)).

Po podłączeniu pompki scyzoryk odrazu działał. Działa otwieranie, zamykanie.
Działa mi już otwieranie klapy bagażnika z mikrostyków(wcześniej nie działało-widocznie pompka która miałem była od przedlifta bo przedlifty nie miały mikrostyków w klapie kufra).
Nie działa mi jednak otwieranie klapy bagażnika ze scyzoryka, wiecie dlaczego?
Działa mi alarm ale świecą się tylko kierunki, nie załącza się syrena. Da się to ustawić Vagiem? Czy syrena zepsuta? Da się sprawdzić samą syrenę czy działa?
Wcześniej po odpięciu kostki od pompki naprawiał mi się brzęczyk informujący o zapalonych lampach. Na nowej pompce również nie działa.
Nie naprawiły się również szyby: domykanie działa ze scyzoryka ale jedna szyba idzie w dół a jedna w górę i tak na zmianę. Gdzie szukać przyczyny?

[ Dodano: Czw 19 Kwi, 2012 21:46 ]
A, i najważniejsze: Jest możliwe otwarcie w sposób nieinwazyjny scyzoryka aby przełożyć immobiliser ze starego do nowego? Czy łatwiej będzie dopisać immobiliser nowego scyzoryka przy użyciu Vaga? Da się wogóle Vagiem to zrobić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zbyszek_7 napisał/a:

A, i najważniejsze: Jest możliwe otwarcie w sposób nieinwazyjny scyzoryka aby przełożyć immobiliser ze starego do nowego? Czy łatwiej będzie dopisać immobiliser nowego scyzoryka przy użyciu Vaga? Da się wogóle Vagiem to zrobić?

Jest to możliwe, ale po co skoro masz swoją główkę z grotem. Przełóż samego pilota i po krzyku. Jeżeli kluczyk był używany, to jego nie dopiszesz do twojego immo.
Otwieranie klapy scyzorykiem nie jest takie proste - to bardziej złożona sprawa trzeba przytrzymać klawisz klapy przez 2 sekundy. :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Muszę przełożyć to immo bo stary kluczyk mam bardzo zniszczony i przełożyłem tylko sam grot do nowego scyzoryka. Tylko pytanie teraz co z immobilaiserem bo nie odpalę samochody nowym scyzorykiem. Da się otworzyć go żeby wymienić immo? A Vagiem nie da rady tego zrobić? (scyzoryk był już używany w innym samochodzie)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa