Skrzynie automatyczne » Szarpanie na przejściu z 4 biegu na 5 w trybie auto
Odpowiedz do tematu
 Szarpanie na przejściu z 4 biegu na 5 w trybie auto
Witam

Skrzynia w trybie auto ma problem z przejściem z 4 na 5 bieg przy "końcu" obrotów - dynamiczne przyspieszanie, pedał gazu w podłodze - i występije szarpanie "przód-tył" Po lekkim odpuszczeniu gazu bieg przeskakuje. Nie ma takiej sytuacji/szarpania jak przełącze skrzynię w tryb ręcznej zmiany biegów. Zmiana biegów odbywa się bardzo płynnie, wręcz niezauważalnie - jest tylko ten problem ze zminą biegu z 4 na 5 w trybie auto i jest to bardzo wyczuwalne przy mocnym dodawaniu gazu.
Mój mechanik mówi, że "zawieszają/przycinają się" jakieś zawory.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Szarpanie na przejściu z 4 biegu na 5 w trybie auto
manzir napisał/a:
Witam

Skrzynia w trybie auto ma problem z przejściem z 4 na 5 bieg przy "końcu" obrotów - dynamiczne przyspieszanie, pedał gazu w podłodze - i występije szarpanie "przód-tył" Po lekkim odpuszczeniu gazu bieg przeskakuje. Nie ma takiej sytuacji/szarpania jak przełącze skrzynię w tryb ręcznej zmiany biegów. Zmiana biegów odbywa się bardzo płynnie, wręcz niezauważalnie - jest tylko ten problem ze zminą biegu z 4 na 5 w trybie auto i jest to bardzo wyczuwalne przy mocnym dodawaniu gazu.
Mój mechanik mówi, że "zawieszają/przycinają się" jakieś zawory.
kłaniaja się podstawowe sprawy,czyli kiedy i czy w ogóle wymieniałes ATF?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Auto dopiero kupiłem w piątek i jeszcze nie ze wszystkim si zapoznałem.

Nie wiedziałem, że ta skrzynia jest bezstopniowa. Jakie są plusy i minusy? Oleju nie wymieniałem, bo jeszcze nie zdążyłem. Auto idzie do mechanika i będzie leczył wszystkie dolegliwości - warto zawsze podpytać na forum co i jak :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
manzir napisał/a:
Auto dopiero kupiłem w piątek i jeszcze nie ze wszystkim si zapoznałem.

Nie wiedziałem, że ta skrzynia jest bezstopniowa. Jakie są plusy i minusy? Oleju nie wymieniałem, bo jeszcze nie zdążyłem. Auto idzie do mechanika i będzie leczył wszystkie dolegliwości - warto zawsze podpytać na forum co i jak :)
podstawa to wymiana ATF, plusy sa takie ,że się swietnie jeździ, niestety minusem są kosmiczne ceny remontu multitronica.... zajmij się najpierw wymianą ATFu ,zobaczymy,czy bedzie poprawa

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok

Dam znać co i jak.
Obecnie jestem w trakcie załatwiania papierów do rejestracji - tłumaczenia itp.
Po tym auto oddaję do mechanika i będziemy działać :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
manzir napisał/a:
mechanika i będziemy działać


trzymaj rękę na pulsie. Naprawy takich skrzyni są często na wstępie błędnie diagnozowane a później drogo naprawiane.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam zaufanego człowiek, którego znam od małego, tak więc nie powinno być problemów ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 18.217.203.172 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa