Czujniki, kody i schematy » Tempomat
Odpowiedz do tematu
 Tempomat
Witajcie,

jakiś czas temu przestał mi działać tempomat.
Diagnoza u elektryków wykazała że padł czujnik hamulca.
Czy jestem w stanie sam ogarnąć temat i go wymienić,
gdzie jest ten czujnik i jak on wygląda?
Próbowałem szukać ale nici więc pewnie źle szukam.

Z góry dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Musisz zdemontować osłonę nad kolanami i go zobaczysz. Jest wkręcony nad pedałem hamulca. Montaż jak i demontaż jest banalnie prosty. Przekręcasz go w lewo jakieś 60st i wyciągasz. Montaż jest identyczny tylko, że wkręcasz w prawo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Musisz zdemontować osłonę nad kolanami i go zobaczysz. Jest wkręcony nad pedałem hamulca. Montaż jak i demontaż jest banalnie prosty. Przekręcasz go w lewo jakieś 60st i wyciągasz. Montaż jest identyczny tylko, że wkręcasz w prawo.


kurde no to super.
A jest jakiś numer tego czujnika, od razu bym poszukał i zamówił ;) ))

dziękuję !!! 8-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A masz VAGa? Bo zdaje się mam gdzieś info jakie bloki należy sprawdzić aby mieć pewność co jest zepsute.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi202 napisał/a:
A masz VAGa? Bo zdaje się mam gdzieś info jakie bloki należy sprawdzić aby mieć pewność co jest zepsute.


Mam ale nie jestem mistrzem w jego użytkowaniu :)
No ale spróbuję jak mi podpowiesz

thx

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Krzyś nie patrz na to co napisałem wcześniej... U ciebie jest przecież przepustnica na lince więc czujnik hebli nie ma z tempomatem nic wspólnego. Sądzę, że diagnoza usterki nie jest właściwa do Twojego modelu silnika.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Krzyś nie patrz na to co napisałem wcześniej... U ciebie jest przecież przepustnica na lince więc czujnik hebli nie ma z tempomatem nic wspólnego. Sądzę, że diagnoza usterki nie jest właściwa do Twojego modelu silnika.


A mogę to sam jakoś zdiagnozować np. z pomocą VAG-a?
Czy czeka mnie wizyta u innego specjalisty bo ten dał ciała na całej linii, (ten sam od abs-u i alternatora który również ma czasem problemy ze wzbudzeniem, muszę podnieść obroty żeby zaczął dobrze ładować ;( )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego jestem w trakcie pisania poradnika dla Ciebie. Specjalnie pobiegłem rano do auta i porobiłem zrzuty i piszę. Nie wiem czy pomoże bo nie jestem elektromechanikiem ale sam ocenisz za chwilę :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
VAGiem tempomatu nie sprawdzisz. W silnikach z linką gazu tempomat jest osobnym urządzeniem. Tylko multimetr tu pomoże.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A to tego nie wiedziałem. Ale napiszę ten poradniczek może komuś innemu pomoże :(

[ Dodano: Pią 28 Mar, 2014 11:20 ]
Napisałem. Poczytaj i jak chcesz to sobie sprawdź czy zadziała to u Ciebie. Choć Adi mówi że tylko multimetr zostaje więc sprawdzenie mojego sposobu może okazać się bez sensu. Ale jak masz czas i chęci to sobie kuknij.

http://www.audi-tech-team...t5107.htm#58261

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy 

[ IP: 18.220.66.151 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa