witam wszystkich,
w mojej v'ce (automat) kapie olej z czesci dyfra od skrzyni biegow.
wyjscie z dyfra na polos lewą i prawą jest sucho ale polos wychodzaca do tylu ma wyciek przy simeringu.
jezeli sie nie myle dyfer ma na gorze odpowietrzenie,,musze sprawdzic czy nie jest zapchane.
ale czy ma ktos doswiadczenie jak taki simering wymienic??
pozdrawiam
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
V8 - wyciek oleju z dyfra skrzyni biegow - automat
Re: V8 - wyciek oleju z dyfra skrzyni biegow - automat
Osobistego doświadczenia jak na razie jeszcze nie posiadam, ale bez demontażu skrzyni raczej się nie obędzie.
Tego typu naprawy robi się po zdemontowaniu skrzyni.
pzdr
dopiero co włożyłem skrzynie
(3000km)
jaki olej do dyfra Panowie?? 80w90 mineral??
Jeżeli poczułeś zapach oleju, to powinieneś mieć gdzieś ślady na wydechu. Miałem wyciek oleju, ale nie ze skrzyni, a z silnika. Zawsze po głębszym przybutowaniu śmierdziało palonym olejem. Powodem był uszkodzony czujnik ciśnienia oleju.
pzdr
| jimv8 napisał/a: |
| witam wszystkich,
w mojej v'ce (automat) kapie olej z czesci dyfra od skrzyni biegow. wyjscie z dyfra na polos lewą i prawą jest sucho ale polos wychodzaca do tylu ma wyciek przy simeringu. jezeli sie nie myle dyfer ma na gorze odpowietrzenie,,musze sprawdzic czy nie jest zapchane. ale czy ma ktos doswiadczenie jak taki simering wymienic?? pozdrawiam |
Osobistego doświadczenia jak na razie jeszcze nie posiadam, ale bez demontażu skrzyni raczej się nie obędzie.
pzdr
dopiero co włożyłem skrzynie
Ja zanim włożę swoją skrzynię, to zrobię jej kapitalkę.
jaki olej do dyfra Panowie?? 80w90 mineral??
Jeśli chodzi o wałek wychodzący z centralnego dyfra (do napędu przodu) to da się wymienić ten simering bez wyciągania skrzyni. Skrzynie trzeba opuścić (po odpięciu wału) i rozebrać obudowę i mechanizm dyfra. Koszt potrzebnych uszczelnień w serwisie audi to ok 500 zł
sam simering można kupić za kilkanaście zł ale skrzyni silikonem nie posklejasz
rafał,
a koszt wymiany w serwisie?? orientowales/orientujesz sie moze??
a koszt wymiany w serwisie?? orientowales/orientujesz sie moze??
W serwisie? Nie wiem. U mnie kilka lat temu w ASB spaliły się tarczki. Kupiłem używaną skrzynię. Dla 4HP24A wyciek z tego simeringu jest typowy i tak jak Adi202 napisał taką naprawę najlepiej zrobić na wyjętej skrzyni. Ja tak zrobiłem. Kupiłem części, wymiana nie jest aż tak bardzo trudna. Skręciłem skrzynię i wmontowałem ją do auta. Wymiana tego simeringu na zamontowanej skrzyni jest możliwa tylko trzeba zrobić sobie dostęp do tylnej części skrzyni. Trzeba zdemontować wydech, wał, poduszki skrzyni no i spuścić olej z ASB. Instrukcje krok po kroku ze zdjęciami znajdziesz na forum: www.a8team.pl w opcje szukaj wpisz: [D2 4.2] co to kapie? Opis co prawda dotyczy A8 ale takiej samej skrzyni jak u Ciebie 4HP24A. W A8 4.2 na początku montowano taką skrzynie jak w V8.
Wycieka ci nie ATF tylko olej przekładniowy. Wymiana tego simeringa niestety wymaga takich czynności jak opisałem wcześniej. Dekiel z tym simeringiem jest zintegrowany z wałkiem na którym osadzone jest koło zębate które napędza mechanizm różnicowy. Żeby zdjąć ten dekiel musisz wałek wyjąć z wieloklinu. Cofnąć go do tyłu skrzyni. Tylną część skrzyni w której jest centralny dyfer trzeba rozebrać żeby wyjąć wałek i dostać się do dekla z simeringiem. Dekiel nie ma uszczelki tylko gumowy oring i trzeba popukać gumowym młotkiem. Obudowa mechanizmu różnicowego ma odpowietrznik. W prawej wnęce koła dostaniesz się do niego. Wystaje króciec fi 6-8mm który fabrycznie powinien być połączony z gumowym wężykiem wyprowadzonym do komory silnika. Może go nie masz i odpowietrznik jest zapchany syfem. Jeśli chodzi o olej to półsyntetyk przekładniowy. Nadaje się (na dolewkę) Hipol GL-5 75W/90 lub Castrol TAF-X 75W/90 mają te same parametry. Sprawdz sobie ten odpowietrznik i wymień olej wchodzi mniej niż litr może coś to da. Jeśli nie to trzeba tylną część skrzyni rozebrać. Powodzenia!
rafał,
wielkie dzieki za potwierdzenie
mam nadzieje ze to odpowietrznik powoduje wyciek.
dziekuje za specyfikacje oleju, to wazna rzecz
wielkie dzieki za potwierdzenie
mam nadzieje ze to odpowietrznik powoduje wyciek.
dziekuje za specyfikacje oleju, to wazna rzecz
Jeśli będziesz miał jakiś problem z V8 postaram się pomóc.
Pozdr.
Pozdr.
dzien doberek
no i lipa,,sam juz nie wiem.
oczyscilem caly spód od oleju przy dyfrze i skrzyni biegow.
dzisiaj rano jak dojechalem do pracy, tylko jak sie zatrzymalem poczulem zapach oleju przekladniowego. wjechalem na kanal i nie moglismy znalesc wycieku. wsio suche
koncentrowalem sie na okolice dyfra gdzie szczegolnie nie zauwazono zadnego wycieku.
wczoraj rowniez chcialem dolac olej do dyfra skrzyni biegow a tu sie okazalo ze weszlo moze 10cl ....:(
juz sam nie wiem
no i lipa,,sam juz nie wiem.
oczyscilem caly spód od oleju przy dyfrze i skrzyni biegow.
dzisiaj rano jak dojechalem do pracy, tylko jak sie zatrzymalem poczulem zapach oleju przekladniowego. wjechalem na kanal i nie moglismy znalesc wycieku. wsio suche
koncentrowalem sie na okolice dyfra gdzie szczegolnie nie zauwazono zadnego wycieku.
wczoraj rowniez chcialem dolac olej do dyfra skrzyni biegow a tu sie okazalo ze weszlo moze 10cl ....:(
juz sam nie wiem
| jimv8 napisał/a: |
dzien doberek
no i lipa,,sam juz nie wiem. oczyscilem caly spód od oleju przy dyfrze i skrzyni biegow. dzisiaj rano jak dojechalem do pracy, tylko jak sie zatrzymalem poczulem zapach oleju przekladniowego. wjechalem na kanal i nie moglismy znalesc wycieku. wsio suche
koncentrowalem sie na okolice dyfra gdzie szczegolnie nie zauwazono zadnego wycieku. wczoraj rowniez chcialem dolac olej do dyfra skrzyni biegow a tu sie okazalo ze weszlo moze 10cl ....:( juz sam nie wiem |
Jeżeli poczułeś zapach oleju, to powinieneś mieć gdzieś ślady na wydechu. Miałem wyciek oleju, ale nie ze skrzyni, a z silnika. Zawsze po głębszym przybutowaniu śmierdziało palonym olejem. Powodem był uszkodzony czujnik ciśnienia oleju.
pzdr
Sprawdz też czy nie puszcza oleju oring przy aparacie zapłonowym. Mnie ciekło na tym z czujnikiem halla i leciało na wydech.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
