Pozostałe tematy » V8 problem z licznikiem/ prędkościomierzem
Odpowiedz do tematu
 
wiesz wychodzę z załozenia,że największą wadą uzywanego auta jest poprzedni właściciel

jak raczej wszyscy. Mojej lalki poprzednik nawet nie wiedział jaki olej ma w silniku... szok normlanie. Ale uratuje ją i pokaze sie na zlocie bo narazie to bym sie chyba tylko wstydził tak była traktowana. Niedlugo wrzuce foty tylko troche czasu ogarne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jimv8 napisał/a:

Adi popraw mnie

Już to robię- skrzynia ma swój osobny czujnik prędkości.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
jimv8 napisał/a:

Adi popraw mnie

Już to robię- skrzynia ma swój osobny czujnik prędkości.


:D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Z prędkościomierzem jeszcze nic nie zrobilem tylko zlokalizowałem kostki ale nie mialem pomocnej reki zeby kable przedzwonić. Ale teraz inne troche pytanie ( nie chcem kolejnego postu zakładac) Padł mi G-28 czy jak zamienie miejscami te dwa czujniki to cos pomoże? I czy pasuje taki czujnik od 200 2.2 Turbo? Spalanie Pb mam w okolicy 30L...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skąd wiesz że on padł? Mierzyłeś go?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wywala błąd cały czas ze ten czujnik lezy. juz mam drugi i jutro podmienie i sie okaze co i jak. A jak go obmierzyc tak dokladnie? No i naturalnie niema jazdy na PB jak zimny silnik. Dławi sie szarpie strzela w komin itd. Przepływka zmieniona jakbys pytał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kopkoi napisał/a:
wywala błąd cały czas ze ten czujnik lezy. juz mam drugi i jutro podmienie i sie okaze co i jak. A jak go obmierzyc tak dokladnie? No i naturalnie niema jazdy na PB jak zimny silnik. Dławi sie szarpie strzela w komin itd. Przepływka zmieniona jakbys pytał.

Na wyłączonym silniku zawsze ci to wyjdzie. Jeżeli błąd jest aktywny na załączonym silniku, to sprawdź oporność między pinem 1 i 2 czujnika G28. Powinna być nie większa niż 1KOhm - dokładnie 930-950Ohm.między pinem 3-2 i 3-1oporność powinna być większa niż 1MOhm. Jezli będzie mniejsza, to czujnik jest do wymiany.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tyle to wiem ze na wyłączonym zawsze wyjdzie :P ale mam go wyjąć i mierzyc czy w samochodzie? Dobra mam go tu w rękach i na 1 i 2 pinie pokazuje 0.88 ohm na innych zero reakcji. Ten drugi co mam na podmianke pokazuje 0.96 ohm.

Wszystko jasne na bank jest padniety. Ide podmienic

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kopkoi napisał/a:
Tyle to wiem ze na wyłączonym zawsze wyjdzie :P ale mam go wyjąć i mierzyc czy w samochodzie? Dobra mam go tu w rękach i na 1 i 2 pinie pokazuje 0.88 ohm na innych zero reakcji. Ten drugi co mam na podmianke pokazuje 0.96 ohm.

Wszystko jasne na bank jest padniety. Ide podmienic

Chyba 0,96 KOhm. Gdyby faktycznie wyszło 0,88 czy 0,96 Ohm oznaczałoby zwarcie i czujnik byłby uszkodzony.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
dobrze KOHM wyszło i tak jak podałem. Wstawiam teraz drugi podobno sprawny.

No i nie wstawie bo nie pasuje obudowa od A200 :( i przepłożyc nie moge bo te od A200 są zacięte w obudowie tzn troche uszkodzona ich obudowa i lipa.

[ Dodano: Pon 26 Mar, 2012 21:20 ]
Panowie ma ktos moze na stanie te czujniki? G-28 i G-4. Oba mam padnięte. A i przy okazji, moze glupie pytanie ale sie pogubiłem troche. Jak poluzowac wieloklin? :P

[ Dodano: Czw 29 Mar, 2012 20:54 ]
w prędkościomierzu kable są w porządku... co dalej? Flansza elektromagnetyczna? ... :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Prędzej sam czujnik. Przewody mierzyłeś czy sprawdzałeś tylko wzrokowo?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mierzone całe są. Czujnik tez wymieniony

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sprawdzałeś czy wychodzi z czujnika sygnał prędkości?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tzn? bo nie bardzo rozumiem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kopkoi napisał/a:
tzn? bo nie bardzo rozumiem

Pomiar sygnału na wyjściu z czujnika G22 np Ohmomierz podpięty między masę i wyjście czujnika.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa