wiesz wychodzę z załozenia,że największą wadą uzywanego auta jest poprzedni właściciel
jak raczej wszyscy. Mojej lalki poprzednik nawet nie wiedział jaki olej ma w silniku... szok normlanie. Ale uratuje ją i pokaze sie na zlocie bo narazie to bym sie chyba tylko wstydził tak była traktowana. Niedlugo wrzuce foty tylko troche czasu ogarne.
Odpowiedz do tematu
Już to robię- skrzynia ma swój osobny czujnik prędkości.
Na wyłączonym silniku zawsze ci to wyjdzie. Jeżeli błąd jest aktywny na załączonym silniku, to sprawdź oporność między pinem 1 i 2 czujnika G28. Powinna być nie większa niż 1KOhm - dokładnie 930-950Ohm.między pinem 3-2 i 3-1oporność powinna być większa niż 1MOhm. Jezli będzie mniejsza, to czujnik jest do wymiany.
pzdr
Chyba 0,96 KOhm. Gdyby faktycznie wyszło 0,88 czy 0,96 Ohm oznaczałoby zwarcie i czujnik byłby uszkodzony.
dobrze KOHM wyszło i tak jak podałem. Wstawiam teraz drugi podobno sprawny.
No i nie wstawie bo nie pasuje obudowa od A200
i przepłożyc nie moge bo te od A200 są zacięte w obudowie tzn troche uszkodzona ich obudowa i lipa.
[ Dodano: Pon 26 Mar, 2012 21:20 ]
Panowie ma ktos moze na stanie te czujniki? G-28 i G-4. Oba mam padnięte. A i przy okazji, moze glupie pytanie ale sie pogubiłem troche. Jak poluzowac wieloklin?
[ Dodano: Czw 29 Mar, 2012 20:54 ]
w prędkościomierzu kable są w porządku... co dalej? Flansza elektromagnetyczna? ...
Pomiar sygnału na wyjściu z czujnika G22 np Ohmomierz podpięty między masę i wyjście czujnika.
Odpowiedz do tematu
| jimv8 napisał/a: |
|
Adi popraw mnie |
Już to robię- skrzynia ma swój osobny czujnik prędkości.
| Adi202 napisał/a: | ||
Już to robię- skrzynia ma swój osobny czujnik prędkości. |
Z prędkościomierzem jeszcze nic nie zrobilem tylko zlokalizowałem kostki ale nie mialem pomocnej reki zeby kable przedzwonić. Ale teraz inne troche pytanie ( nie chcem kolejnego postu zakładac) Padł mi G-28 czy jak zamienie miejscami te dwa czujniki to cos pomoże? I czy pasuje taki czujnik od 200 2.2 Turbo? Spalanie Pb mam w okolicy 30L...
Skąd wiesz że on padł? Mierzyłeś go?
wywala błąd cały czas ze ten czujnik lezy. juz mam drugi i jutro podmienie i sie okaze co i jak. A jak go obmierzyc tak dokladnie? No i naturalnie niema jazdy na PB jak zimny silnik. Dławi sie szarpie strzela w komin itd. Przepływka zmieniona jakbys pytał.
| kopkoi napisał/a: |
| wywala błąd cały czas ze ten czujnik lezy. juz mam drugi i jutro podmienie i sie okaze co i jak. A jak go obmierzyc tak dokladnie? No i naturalnie niema jazdy na PB jak zimny silnik. Dławi sie szarpie strzela w komin itd. Przepływka zmieniona jakbys pytał. |
Na wyłączonym silniku zawsze ci to wyjdzie. Jeżeli błąd jest aktywny na załączonym silniku, to sprawdź oporność między pinem 1 i 2 czujnika G28. Powinna być nie większa niż 1KOhm - dokładnie 930-950Ohm.między pinem 3-2 i 3-1oporność powinna być większa niż 1MOhm. Jezli będzie mniejsza, to czujnik jest do wymiany.
pzdr
Tyle to wiem ze na wyłączonym zawsze wyjdzie
ale mam go wyjąć i mierzyc czy w samochodzie? Dobra mam go tu w rękach i na 1 i 2 pinie pokazuje 0.88 ohm na innych zero reakcji. Ten drugi co mam na podmianke pokazuje 0.96 ohm.
Wszystko jasne na bank jest padniety. Ide podmienic
ale mam go wyjąć i mierzyc czy w samochodzie? Dobra mam go tu w rękach i na 1 i 2 pinie pokazuje 0.88 ohm na innych zero reakcji. Ten drugi co mam na podmianke pokazuje 0.96 ohm.
Wszystko jasne na bank jest padniety. Ide podmienic
| kopkoi napisał/a: |
Tyle to wiem ze na wyłączonym zawsze wyjdzie ale mam go wyjąć i mierzyc czy w samochodzie? Dobra mam go tu w rękach i na 1 i 2 pinie pokazuje 0.88 ohm na innych zero reakcji. Ten drugi co mam na podmianke pokazuje 0.96 ohm.
Wszystko jasne na bank jest padniety. Ide podmienic |
Chyba 0,96 KOhm. Gdyby faktycznie wyszło 0,88 czy 0,96 Ohm oznaczałoby zwarcie i czujnik byłby uszkodzony.
| Cytat: |
No i nie wstawie bo nie pasuje obudowa od A200
i przepłożyc nie moge bo te od A200 są zacięte w obudowie tzn troche uszkodzona ich obudowa i lipa.
[ Dodano: Pon 26 Mar, 2012 21:20 ]
Panowie ma ktos moze na stanie te czujniki? G-28 i G-4. Oba mam padnięte. A i przy okazji, moze glupie pytanie ale sie pogubiłem troche. Jak poluzowac wieloklin?
[ Dodano: Czw 29 Mar, 2012 20:54 ]
w prędkościomierzu kable są w porządku... co dalej? Flansza elektromagnetyczna? ...
Prędzej sam czujnik. Przewody mierzyłeś czy sprawdzałeś tylko wzrokowo?
mierzone całe są. Czujnik tez wymieniony
Sprawdzałeś czy wychodzi z czujnika sygnał prędkości?
tzn? bo nie bardzo rozumiem
| kopkoi napisał/a: |
| tzn? bo nie bardzo rozumiem |
Pomiar sygnału na wyjściu z czujnika G22 np Ohmomierz podpięty między masę i wyjście czujnika.
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych