Skrzynie automatyczne » [V8 D11]Zmiana oleju w ASB
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 [V8 D11]Zmiana oleju w ASB
Witam!Jak w temacie,chcę zrobić wymiankę oliwy w skrzyni i nie wiem jaki olej mam wybrać ,autko to V8 3,6 z 90r?Proszę o poradę?U mnie w mieście znachorzy polecają castrola ATF TQD3!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W niemieckim ASO leją coś takiego http://allegro.pl/listing...ing=esso+lt+atf

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A kolega co ma u siebie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
marcino8 napisał/a:
A kolega co ma u siebie?

Oczywiście ten sam. Nie polecam czegoś gorszego - takie motto życiowe. :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi na bank ma u siebie, to co leją w niemieckim ASO :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
rafi a4 napisał/a:
Adi na bank ma u siebie, to co leją w niemieckim ASO :mrgreen:

Taaaa! Z miłości do ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podobno można wlać Mobil ATF 220 ............ ale to podobno , ja też miałem ESSO ( C4 2,8 )

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ponoć wszystkie oleje i płyny są te same, ale... różnią się jedynie uszlachetniaczami. Ja experymentów na swoim nie robię, a tym bardziej na czyimś sprzęcie. Cudze szanuję bardziej niż swoje. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A oliwę da radę zmienić samemu czy tylko ASO?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
marcino8 napisał/a:
A oliwę da radę zmienić samemu czy tylko ASO?

Jak masz zmysł Adama Słodowego, to nie będzie problemu. Zmieniasz 4L i po 1000km zmieniasz ponownie 4L.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie chcę się mądrzyć , ale , czy nie miło by było wyczyścić "kasetę " od razu , jeśli kolega da radę .... :roll: Więcmoże lepiej jakiś warsztat

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Nie chcę się mądrzyć , ale , czy nie miło by było wyczyścić "kasetę " od razu , jeśli kolega da radę .... :roll: Więcmoże lepiej jakiś warsztat

Jeżeli kolega pyta o to czy da radę wymienić olej, to na 122% nie da rady zdemontować kaset, rozebrać jej i ją złożyć tak aby działała. Tak sądzę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dlatego taka sugestia , może jednak lepiej zakład , który się tym zajmuje , nie koniecznie ASO

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Dlatego taka sugestia , może jednak lepiej zakład , który się tym zajmuje , nie koniecznie ASO

Czyszczenie kasety jest dość pracochłonną i delikatną sprawą. Wymiana samego ATFu może już dużo pomóc i to bez ingerencji w kasetę - może nie na długo, ale jeżeli miska olejowa zostanie zdemontowana i wymyty czy wymieniony filtr, to uśmiech na twarzy gwarantowany. Co innego jeżeli skrzynia jest zamęczona, to jedynie kapitalka ratuje.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kasety ruszał nie będę,oczywiście miska będzie wymyta i filtr zostanie wymieniony na nowy :!:Mam mechanika który prowadzi moje auto ale myślę że na kasetę jest za cienki :-?

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.145.23.123 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa