Elementy silnika » [v8 D11] bierze olej - naprawa
Odpowiedz do tematu
 [v8 D11] bierze olej - naprawa
hejka,
posiadacze v'ki znają ten problem a mianowicie - duży pobór oleju silnika.
Duży, to mam na myśli grubo powyżej 1L na 1000 (ogólnie taki pobór jeszcze jest do zaakceptowania i uważany za nic nadzwyczajnego).

W moim silnilu PT jest to ponad 2L na 1000km.
Teraz chciał bym coś z tym zrobić. Naprawa silników jest mi nie obca, ale chciał bym się coś więcej od was dowiedzieć zanim rozbiorę serce V'ki. na co zwrócić uwagę, co napewno nie omynąc przy wymianie NO I CO powoduje w V'kach tak wysokie zużycie oleju. Jakie materyały są polecane, gdzie kupic i ile części mogą kosztować.

już się zaopatrzyłem w rozrząd, pompe wody i nowe Visco.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Osobiście "na Twoim miejscu"(oczywiście nie jestem ;) ) jak bym miał "regenerować wszystko" w 3,6 to kupiłbym 4.2 ;audi; i zrobił "całość" jak planujesz w swoim 3,6 i był jeszcze "szczęśliwszy"z 4,2(no i troszki "biedniejszy" ;-) )

Ale jak zawsze to tylko moje skromne zdanie :evil:

POZDRAWIAM

GORYL

Postaw piwo autorowi tego posta
 
GORYL napisał/a:
Osobiście "na Twoim miejscu"(oczywiście nie jestem ;) ) jak bym miał "regenerować wszystko" w 3,6 to kupiłbym 4.2 ;audi; i zrobił "całość" jak planujesz w swoim 3,6 i był jeszcze "szczęśliwszy"z 4,2(no i troszki "biedniejszy" ;-) )

Ale jak zawsze to tylko moje skromne zdanie :evil:

POZDRAWIAM

GORYL



TAK, oczywiście :) miałem 4,2 :D totalna bomba no i teraz brakuje mi troche koników. Ale kup zadbaną 4,2? Dobra 3,6 równiez fajnie się wozi :)



to nikt nie miał do czynienia z olejakiem??

Postaw piwo autorowi tego posta
 
znamy z Adim jeden przypadek, gdzie pewien pan remontował silnik 4,2, zamawiał nawet nowe tłoki, innyi słowy wszystko było wymienione. Jednakże remont zakończył się nie powozeniem gdyż za doładnie spasował cześci...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
znamy z Adim jeden przypadek, gdzie pewien pan remontował silnik 4,2, zamawiał nawet nowe tłoki, innyi słowy wszystko było wymienione. Jednakże remont zakończył się nie powozeniem gdyż za doładnie spasował cześci...


znam ten przypadek :P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
znamy z Adim jeden przypadek, gdzie pewien pan remontował silnik 4,2, zamawiał nawet nowe tłoki, innyi słowy wszystko było wymienione. Jednakże remont zakończył się nie powozeniem gdyż za doładnie spasował cześci...

Tak to właśnie jest, jak ktoś najnormalniej w świecie ma nienormalnie mocno wybujałą fantazję i takie są efekty. ..bo fantazja jest od tego aby bawić się na całego..... :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hejka,
sprawa wygląda tak że zrobiłem głowice na nowych częściach i po przejechaniu 1500 km branie oleju zaczeło się od nowa i to w dużo większej miarze.
czyli szykuje się ponowne rozbieranie silnika i wymiana pierscieni.

:/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mi też brał olej ale ok 1l na 2k km. Obecnie silnik w częściach, głowice w paplaszlif (planowanie), rozrząd w pudełku i wszystkie uszczelki w bagażniku. Jedyne co będzie nie ruszane to właśnie pierścienie i panewki. Robić to ? Czy 1l:2k jest do przyjęcia ? Dodam, że troszkę z tego oleju lądowało na silniku przez uszczelniacze.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adamwit1986 napisał/a:
Mi też brał olej ale ok 1l na 2k km. Obecnie silnik w częściach, głowice w paplaszlif (planowanie), rozrząd w pudełku i wszystkie uszczelki w bagażniku. Jedyne co będzie nie ruszane to właśnie pierścienie i panewki. Robić to ? Czy 1l:2k jest do przyjęcia ? Dodam, że troszkę z tego oleju lądowało na silniku przez uszczelniacze.



ogólnie zasada jest taka że gdy uszczelnisz górę to silnik pociągnie sobie olej dołem (nie zawsze ale często)
czyli rób pierścienie żebyś nie żałował po fakcie jak ja.

komplet pierścieni jakieś 300 zł których mi było żal...mądry po fakcie :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
adamwit1986, rób, nie będziesz żałował.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ja jestem po wymianie pierścieni w moim AEC. Jestem za wymianą pierścieni na nowe. Nie będziesz żałował. Ja już widzę po swojej że nie kopci po dodaniu gazu jak po zakupie

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 3.15.202.4 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa