Pozostałe tematy » klimatyzacja - włącznik cisnienia
Odpowiedz do tematu
 klimatyzacja - włącznik cisnienia
Witam,
Mam mały problemik i potrzebuję Waszej pomocy, problem jest następujący:
przestała działać mi klima i to przy takiej pogodzie :-(
wyskoczył mi błąd 792 - włącznik ciśnieniowy klimatyzacji f-129 przerwa lub zwarcie do masy
i moje pytanie jest następujące: W którym miejscu znajduje się ten czujnik w Audi A4 1,9 TDI rok prod 2000 i jak można sprawdzić czy jest to rzeczywiście czujnik a nie np. brak ciśnienia w klimatyzacji ( w co bardzo wątpię)
dzięki za pomoc. Może ktoś ma schemat?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Może ktoś ma schemat?

znając życie wszystkie schematy ma Adi202 i co najważniejsze potrafi je odczytać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki to że wszystko ma Adi to wiem, ale nie będę mu głowy poza forum zawracał. czujnik znalazłem jest pod prawą lampą przy chłodnicy ale nie wiem jak sprawdzić czujnik jakie piny mam zmostkować aby to sprawdzić

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Czujnik F129 powinien mieć zwarcie do plusa. Jeżeli opis błędu brzmi, że ma przerwę lub zwarcie do masy oznacza to trzy możliwości rozłączona wtyczka (elektro-korozja styków), uszkodzony czujnik lub najbardziej prawdopodobne za mało czynnika chłodzącego - czyli nieszczelny układ.
Na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia ilości czynnika chłodzącego. Powinieneś się spieszyć i to baaaardzo. Plotki mówią, że R134a nie ma na rynku i nie będzie. R134a został wycofany przez bandytów - lobbystów i dzień dzisiejszy nie posiada zamiennika.
Te info sprawdziłem na razie w dwóch źródłach i się potwierdziło. :-/ Kolega nawet robi zapasy ze sprowadzanych samochodów.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki Adi, własnie jutro mam zamiar sprawdzić ciśnienie w układzie. Co do R134a to jak go nie będzie to czym swoją klimę nabiję freonem z lodówki :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Dzięki Adi, własnie jutro mam zamiar sprawdzić ciśnienie w układzie. Co do R134a to jak go nie będzie to czym swoją klimę nabiję freonem z lodówki :-/

W tym układzie nikogo to nie interesi. Wszyscy maja to w d... a jak!
P.S.
Mała poprawka. R134a już nie ma na rynku. Zakaz sprzedaży.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
to jakim czynnikiem mogę nabić klimę jest jakiś zamienniki tego czynnika?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
to jakim czynnikiem mogę nabić klimę jest jakiś zamienniki tego czynnika?

Właśnie o to kaman, że nie możesz bo nie ma i nie będzie do czasu wprowadzenia zamiennika.
R12 czyli słynny juz freon został wycofany i zastąpiony nieszkodliwym dla środowiska R134a. Teraz okazało się, że R134a jest również niebezpieczny i szkodliwy. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to zawsze wiadomo, że o kasę. Po wprowadzeniu kolejnego nieszkodliwego zamiennika za serwis klimy nie zapłacimy 100, a 500zł
Obecnie jedyną możliwością jest źródełko u kogoś kto ma zapasy. Zastanawiałem się też nad kupnem r134 na zapas do np butli turystycznej. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Zastanawiałem się też nad kupnem r134 na zapas do np butli turystyczne
zawsze to jest sposób.
Jutro jadę na serwis klimy i zobaczę co się dzieje. Podejrzewam, że przypadłość mojej Audiczki to jednak ten czujnik. Gaz nabijałem co prawda w ubiegłym roku, ale przed tamtym nabiciem na jednym nabiciu latałem dwa latka i wszystko było ok. Zobaczymy jutro, podjadę i sprawdzę ciśnienie i wtedy będzie wiadomo.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Zastanawiałem się też nad kupnem r134 na zapas do np butli turystyczne
zawsze to jest sposób.
Jutro jadę na serwis klimy i zobaczę co się dzieje. Podejrzewam, że przypadłość mojej Audiczki to jednak ten czujnik. Gaz nabijałem co prawda w ubiegłym roku, ale przed tamtym nabiciem na jednym nabiciu latałem dwa latka i wszystko było ok. Zobaczymy jutro, podjadę i sprawdzę ciśnienie i wtedy będzie wiadomo.

I słusznie. Pewna jest tylko 122% pewność. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 klimatyzacja - włącznik cisnienia
z tym freonem tak do końca mi nie pasuje,nie dalej jak wczoraj byłem w niemczech u znajomego co pracuje w warsztacie samochodowym,opowiedziałem mu co mówią o freonie w polsce zaraz złapał telefon i dzwonił do dystrybutora,od którego zaopatruje się w w/w gaz, oni na to że nić o takim czymś nawet nie słyszeli cena nie uległa żadnej zmianie za 12kg płaci się jak dawniej 149euro i każdą ilość można kupić bez problemu,więc się pytam o co chodzi

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: klimatyzacja - włącznik cisnienia
pasjonataudi69 napisał/a:
z tym freonem tak do końca mi nie pasuje,nie dalej jak wczoraj byłem w niemczech u znajomego co pracuje w warsztacie samochodowym,opowiedziałem mu co mówią o freonie w polsce zaraz złapał telefon i dzwonił do dystrybutora,od którego zaopatruje się w w/w gaz, oni na to że nić o takim czymś nawet nie słyszeli cena nie uległa żadnej zmianie za 12kg płaci się jak dawniej 149euro i każdą ilość można kupić bez problemu,więc się pytam o co chodzi

Pewny jestem, że w Polsce z tego tytułu jest afera koperkowa. Niemcy również są na rynku europejskim więc i u nich powinien być problem z dostawą, ale skoro nie ma problemu, to może coś z tego dobrego wyniknie. Mój dobry funfel ma zapasy jak to powiedział na rok i na moją Vkę wystarczy. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jestem cały czas w kontakcie, gdyby coś się działo ma mi dać cynka

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właśnie dowiedziałem się jaki patent wymyślili. Zamiast R134a uzupełniają nasi rodacy układ LPG. Ponoć chłodzi, ale czy to jest bezpieczne? :shock: Tego to ja nie wiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: klimatyzacja - włącznik cisnienia
WOJTAS-AUDI A4 napisał/a:
Witam,
Mam mały problemik i potrzebuję Waszej pomocy, problem jest następujący:
przestała działać mi klima i to przy takiej pogodzie :-(
wyskoczył mi błąd 792 - włącznik ciśnieniowy klimatyzacji f-129 przerwa lub zwarcie do masy
i moje pytanie jest następujące: W którym miejscu znajduje się ten czujnik w Audi A4 1,9 TDI rok prod 2000 i jak można sprawdzić czy jest to rzeczywiście czujnik a nie np. brak ciśnienia w klimatyzacji ( w co bardzo wątpię)
dzięki za pomoc. Może ktoś ma schemat?


Witam.
Tak się składa, że kilka dni temu też miałem ten problem, tj. brak chłodzenia z klimy, okazało się, że występował ten sam błąd co Tobie. Ja zacząłem sprawdzenie od szczelności, ale okazało się, że jest szczelna, a przyczyną była odpięta wtyczka do czujnika. Zanim zabierzesz się za wymianę czujnika sprawdz wszystkie wtyczki ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 3.141.29.145 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa