Elementy silnika » Remont silnika S6 4.2 AEC
Odpowiedz do tematu
 Remont silnika S6 4.2 AEC
Rozebrany na części pierwsze. Tuleje nie ruszone, wał nie sprawdzany na maszynach ale czopy wyglądają nieźle. Wymieniam pierścienie i komplet panewek ( przełknąłem już koszty części :-) ). Facet w serwisie oświadczył że panewki i tłoki na szlif nie występują ponieważ w tych silnikach wały i tuleje są na tyle utwardzone że nie siadają. Ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie? Z góry dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam, a może wypadało by się przywitać, przed zadaniem pytania?

http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Witam, a może wypadało by się przywitać, przed zadaniem pytania?

http://www.audi-tech-team.eu/powitanie-vf3.htm

Kolega AUDIFAN juz się witał Irku :mrgreen: , tyle że jakiś czas temu ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
...witałem,witałem ;-) kolega troche niepotrzebnie wyrwał do przodu ale wybaczam ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja remontu swojego AEC jeszcze nie robiłem i mam nadzieję szybko nie robić, ale wiem, że pierścienie można kupić tylko w nominale. Panewki są dostępne w trzech rozmiarach przez co można stwierdzić, że tak do końca nie jest jak mówił gość z serwisu. Ogólnie, to silnik V8 jest aluminiowy i specjalnie utwardzany w miejscach tarcia jakim jest cylinder. Jeżeli coś się stanie, że jednak powierzchnia ulegnie uszkodzeniu, to nic się z tym nie zrobi - tylko drugi silnik ratuje sytuację. Dlatego też Audi ze względu na budowę silnika nie brało pod uwagę remontu jakim jest szlif.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AUDIFAN napisał/a:
...witałem,witałem ;-) kolega troche niepotrzebnie wyrwał do przodu ale wybaczam ;-)


No to sorry, musiało mi jakoś umsknąć :-P

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Panowie poratujcie w potrzebie. Jak wiecie jestem na etapie remontu mojego 4.2 AEC. Okazało się że nie można dostać panewek głównych górnych rozmiar 2,502 tzw. czerwony rozmiar. Wszystkie dostępne a tego jednego górnego brak. Zamówienie złożone przez serwis w Kielcach. Może ma ktoś jakiś pomysł? :-(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AUDIFAN napisał/a:
Panowie poratujcie w potrzebie. Jak wiecie jestem na etapie remontu mojego 4.2 AEC. Okazało się że nie można dostać panewek głównych górnych rozmiar 2,502 tzw. czerwony rozmiar. Wszystkie dostępne a tego jednego górnego brak. Zamówienie złożone przez serwis w Kielcach. Może ma ktoś jakiś pomysł? :-(


podaj numer oryginału jeżeli masz

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Podam Ci numerki w poniedziałek. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
potwierdż czy to jest 077105591 ROT

Postaw piwo autorowi tego posta
 
potwierdż czy to jest 077105591 ROT - czyli sprawdzić czy taki sam numer jest u mnie na panewce górnej?

[ Dodano: Sob 21 Sty, 2012 19:28 ]
Na tą chwilę mogę Ci podać numer z panewek korbowodowych, reszta silnika u kumpla na warsztacie. Na panewkach korbowych jest nr. 077701C.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AUDIFAN napisał/a:
potwierdż czy to jest 077105591 ROT - czyli sprawdzić czy taki sam numer jest u mnie na panewce górnej?

[ Dodano: Sob 21 Sty, 2012 19:28 ]
Na tą chwilę mogę Ci podać numer z panewek korbowodowych, reszta silnika u kumpla na warsztacie. Na panewkach korbowych jest nr. 077701C.


najważniejsze jest info jakie panewki główne masz teraz zakupione na dół (077105561rot) i jaki nr. oryginału szukasz/zamówiłeś żeby się upewnić.

tak na marginesie - w jakim stanie były twoje panewki główne i korbowodowe? może jakąś fotkę?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Numer z panewki górnej głównej 077 561 2843 04-89

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AUDIFAN napisał/a:
Numer z panewki górnej głównej 077 561 2843 04-89



50 zł sztuka - 2 tygodnie czas oczekiwania

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Super. W takim razie możemy dobić targu.

[ Dodano: Pon 23 Sty, 2012 17:20 ]
Może omówimy telefonicznie sprawę.

[ Dodano: Sro 07 Mar, 2012 23:19 ]
Panowie posiada ktoś zdjęcie ewent. jakiś schemat gdzie dokładnie przykręcony jest czujnik spalania stukowego (ten z prawej strony). Składam własnie po remoncie mojego AEC 4.2 i nijak nie mogę znaleźć mu miejsca. Ten z lewej strony już siedzi na swoim miejscu. Pozdro

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.119.111.9 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa