Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Radio trzeszczy A4 B5
Odpowiedz do tematu
 Radio trzeszczy A4 B5
Witam, kolejne pytanie.
Od jakiegoś miesiąca pojawił się u mnie bardzo drażliwy szkopuł mianowicie:
podczas :
- przekręcenia kluczyka w stacyjce na zapłon,
- jazdy lub postoju na uruchomionym silniku,
- postoju pojazdu na zgaszonym silniku i kluczyk w pozycji zero ale przed wyciągnięciem.
W tych sytuacjach tylne głośniki(te w drzwiach z przodu nie, a w drzwiach z tyłu nie mam) które są w tej desce nad bagażnikiem.
Edit: oraz słychać z głośników trzeszczenie czasami jakby zsynchronizowane z obrotami silnika (to jak trzeszczy ma odbicie jakby zsynchronizowane z tym jak słychać odpalony samochód w tłumiku, jak przygazuję to trzeszczenie przyspiesza, a jak auto chodzi na wolnych obrotach to trzeszczy w tym rytmie, ale nei jestem tej informacji pewien lecz mimo wszystko ją dopisałem)
Strasznie trzeszczą, jakby gdzieś było przebicie. Gdy radio włączę i dam głośność nawet na 0 słownie zero. wtedy mogę spokojnie w ciszy jechać, wraz ze zwiększeniem głośności wiadomo trzeszczenie również nie występuje.
Nic w aucie nie było zmieniane ani wymieniane przed wystąpieniem defektu. nastąpiło to samoczynnie.
Nic tez nie robiłem w kierunku usunięcia tego trzeszczenia. wolałem najpierw zasięgnąć rady specjalistów. Więc drodzy koledzy proszę, krok po kroku od czego zacząć sprawdzanie.
Jeżeli modele i nazwy głośników i radia są Wam potrzebne, informacje o tym wrzucę do dwóch dni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mi sie wydaje ze mozesz miec uwalony regulator napiecia w alternatorze ale moge sie mylic ;) wiec poczekajmy tez na wypowiedz innych na tym forum :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napisz jakie to jest radio oraz czy zakłócenia są słyszalne tylko na FMie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Miałem małą obsówkę: Radio to : Kenwood kdc-w312

Adi pisałem - trzeszczenie występuje na wyłączonym Radiu i jednocześnie włączonym silniku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mała obsówka? :mrgreen:
Źle podłączone radio. Wyłączenie radia powinno wyłączyć również zasilanie tylnych wzmacniaczy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale ja nic nie robiłem przy nim, normalnie wszystko hulało mimo ze jest nieorginalne i jak sprawdziłem jak jest podłączone klekajcie narody... . Po prostu pewnego pięknego dnia zaczęło trzeszczeć i nie ma to związku z pompką paliwa z osobnego tematu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli na wyłączonym radiu w tylnych głośnikach słychać trzaski, to coś jest źle podłączone. Chyba, że tylne głośniki są pasywne, to zmienia postać rzeczy.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.137.178.133 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa