Quattro » Przegub wewnętrzny A6 C5 1.8T QUATTRO, manual
Odpowiedz do tematu
 Przegub wewnętrzny A6 C5 1.8T QUATTRO, manual
Panowie, problem.
Stuka po prawej (chociaż ostatnio mam wrażenie że i z lewej zaczęło) na skręconych w lewo kołach (w prawo jest cisza), a ostatnio przy ruszaniu na wprost. Jest to dwa trzy stuknięcia i przestaje (można jeździć w kółko i nic się nie dzieje, trzeba wrzucić wsteczny aby zmienić kierunek jazdy i znowu stuknie 2 lub 3 razy i przestaje, przy kolejnej zmianie kierunku - do przodu, znowu stuknie dwa, trzy razy i przestaje), czasami odczuwalne na pedale hamulca. I tylko przy prędkości "parkingowej", na rondach i podczas jazdy spokój. Czasami podczas gwałtowniejszego hamowania - stuk pojedynczy. Zawieszenie sprawdzone - dzwon (w sensie że bardzo dobre ;p ). Mechanik postawił diagnozę: przegub wewnętrzny. OK. Ja mam kupić.
Ale teraz jest pytanie: jaki? są różne. Obdzwoniłem wiele sklepów/hurtowni, lokalnych i z internetu i albo nie mają, albo mam rozbieżne informacje jaki przegub tam idzie. IC zaproponowało firmę Meyle, dzwonię do Meyle, a oni mówią,że do tego samochodu nie mają w ogóle przegubów wewnętrznych.
Jaki nr części? I czy to na pewno przegub?
Jak coś to mogę podać nr VIN.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W ETCE znalazłem tylko całą półoś
lewa: 4B0407271C
PRAWA: 4B007272C


Postaw piwo autorowi tego posta
 
:) Cała półośka to trochę za bogato, póki co zewnętrzne przeguby siedzą cicho, więc nie będę zaczepiał. W jednej z hurtowni miły pan, podał mi nr: 8E0498103, ale mój mechanik powiedział: "trójnik" nie pasuje tylko z pełny przegub i tu jest fotka:



Znalazłem dziś SKF'a, ale numeru nie znam. Sprzedawca obiecał podać.

Jak ktoś zna język:
!----- LINK -----!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siemka.

Nie chcę się mądrzyć bo nie widzę auta ale z tego co piszesz to mi ewidentnie pasuje do walniętego zewnętrznego przegubu a nie wewnętrznego :shock:
Wewnętrzny przegub pracuje przy skręconych kołach tak samo jak przy prostych. Przy walniętym wewnętrznym odczuwa się drgania przy odpuszczeniu gazu, np jedziesz 100 i odpuszczasz np do 80-70 i wtedy idzie wyczuć drgania lub 120 do 90. Można też wejść pod auto i poruszać nim góra-dół i można wtedy wyczuć luz. Proponuje popatrzeć raz jeszcze zanim zrobisz zakupy.

pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Można rzec, że ślepo ufam swojemu fachowcowi. Wiem, że właził pod samochód, jeździł i stwierdził luz na prawym wewnętrznym, ale dodał, że luz jest wyczuwalny tylko jak samochód stoi na kołach, na podnośniku żadnych luzów nie ma. Fakt, drgania, a w zasadzie to takie uczucie jakby skrzynia się poruszała gdy puszczam gaz, są. Nie napisałem tego. Mój błąd.
Jutro (środa) wszystko się wyjaśni.

[ Dodano: Wto 24 Lip, 2018 22:20 ]
grze-mar napisał/a:
[...]
Nie chcę się mądrzyć bo nie widzę auta ale z tego co piszesz to mi ewidentnie pasuje do walniętego zewnętrznego przegubu a nie wewnętrznego :shock: [...]


Tak, po dłuższym badaniu wyszło jednak, że i zewnętrzne też (mały bo mały luz, ale jest i to on sie tak niesie). :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja wszystko co było mi potrzebne znalazłem tutaj https://www.ucando.pl/. Co prawda kupowałem cały zestaw, a nie jedną część, ale mimo wszystko jestem bardzo z niego zadowolony. Wszystko działa jak należy. Polecam!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
ukando, ipart, aparts dzwoniłem, nie pamietam całej rozmowy, ale jedno było bardzo ciekawe: poznałem gościa po głosie i zapytałem: jak to możliwe, że on siedzi w trzech róznych miejscach :mrgreen: on odpowiedział, że tak naprawdę jeden i ten sam sklep :rotfl:
Pamiętam też, że dzwoniłem do intercarsu i tam mieli super ofertę ma MEYLE HD, jako, że lubię wiedzieć z czym mam do czynienia, zacząłem grzebać od razu w internecie, ale była spora rozbierznośc cenowa, to zadzwoniłem do MEYLE i dowiedziałem się, że odzielnie u nich nie występuje do tego auta, tylko cała półoś. Ot ciekawostka, skąd to na allegro??
Ogólnie skończyło się na LOBRO i wymienione wszystkie 4.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Quattro 

[ IP: 3.139.97.157 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa