 |
Przesunięty przez: Adi202 Nie 23 Paź, 2016 12:06 |
Wiazka elektryczna fartucha idaca do abs i lamp... kolory |
| Autor |
Wiadomość |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016 12:44
|
|
|
Przewody nie są przypadkowe w tym przypadku. Zielone przewody z indexem są przeważnie od poziomowania lewego reflektora. Jeżeli masz je podwójnie, to powinieneś połaczyć je według przeznaczenia. Jeżeli nie został tobie żaden wolny przewód do podłączenia oznacza, że łaczysz ze sobą wiązki z identycznym wyposażeniem. Co mogę podpowiedzieć, to sprawdź (przejście) które przewody idą do wtyczki lewego reflektora i podłacz kolorami z przewodami które idą do sterownika poziomowania lamp. Sterownik znajduje się nad nogami za schowkiem pasażera.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016 13:39
|
|
|
Hej adi. Dzięki za wypowiedź. Lecz nie mam jak teraz sprawdzić ile który kabel daje.. jak złożę wszystko do kupy to wtedy będę twoją metoda sprawdzać .
Odnośnie tych kabli to mówisz że jeżeli są 2 identyczne np zielony z paskiem żółtym to nie będzie to samo???..
Dziwi mnie ze wszystkie inne są oznaczone pojedynczo a tych zieleni po 3 x po 2 ..... gdyby było coś innego to.wydaje mi się że by oznaczyli innaczej..ahh |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016 13:49
|
|
|
| AdsSs5 napisał/a: | Hej adi. Dzięki za wypowiedź. Lecz nie mam jak teraz sprawdzić ile który kabel daje.. jak złożę wszystko do kupy to wtedy będę twoją metoda sprawdzać .
Odnośnie tych kabli to mówisz że jeżeli są 2 identyczne np zielony z paskiem żółtym to nie będzie to samo???..
Dziwi mnie ze wszystkie inne są oznaczone pojedynczo a tych zieleni po 3 x po 2 ..... gdyby było coś innego to.wydaje mi się że by oznaczyli innaczej..ahh |
Nie zawsze jest tak, że konkretna kombinacja kolorów przewodów ma tylko jedno przeznaczenie. W tym przypadku masz na to dowód. Aby to sprawdzić wystarczy miernik omomierz lub tester ciągłości przewodu i zmierzyć dany odcinek kabla. Mierzysz odcinek między reflektorem i drugim końcem wiązki (zaznaczasz go ) i lutujesz z przewodem który idzie do modułu poziomowania - tak samo go sprawdzisz.
Swego czasu reanimowałem wiązkę nadkola do A4 B8 z 20011r. Problemem był o rok młodsza wiązka nadkola z zupełnie innym wyposażeniem. Zupełnie inne kolory przewodów oraz ich ilość. Dało się dojść po schematach, ale było przy tym więcej pracy. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016 13:56
|
|
|
To szacun adi jeżeli miałeś wiazke z 50 paroma kablami i na dodatek w innych kolorach . nie robił bym tego... za dużo roboty...
W moim przypadku miałem identyczna ... 59 kabli auta z 8roku na bixenonie no i abs raczej nie miał znaczenia.
A powiedz mi adi nie masz może jakiegoś schematu do tej wiązki???
|
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016 14:29
|
|
|
Bez schematów elektrycznych nie brałbym się za taką robotę. Jest to w pewnym sensie jakaś odpowiedzialność za swoje czyny.
Schematy elektryczne są posegregowane wyposażeniem i nie ma w nich opisów tego typu jak przeznaczenie przwodów w odpowiednim miejscu wiązki. Trzeba do tego dojść samemu przez zbadanie przewodu (dokąd idzie).
EDIT
Udało mi się odszukać te pozostałe przewody w schematach.
Tak więc zielony z żółtym to równiez czujnik otwarcia klapy silnika (drugi koniec jest przy sterowniku Bord na 3 pinie 32 pinowej wtyczce.
Zielony z brązowym indexem to masa czujników temperatury zewnętrznej, poziomu płynu chłodzącego, poziomu płynu spryskiwaczy oraz poziomu płunu hamulcowego. Drugi koniec przewodu jest również w tej 32 pinowej wtyczce na pinie nr 25.
pzdr |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |