Skrzynie automatyczne » Płyn ze skrzyni automat. w układzie chłodzenia?
Odpowiedz do tematu
 Płyn ze skrzyni automat. w układzie chłodzenia?
Czy jest możliwe tak jak w temacie? Skrzynia się zachowuje tak jakby miała za mało oleju (myli biegi, nie wrzuca któregoś), nigdzie od spodu nie widać wycieków, natomiast w zbiorniku z płynem chłodniczym zebrał się ciemny nalot na górze. Jeżeli jest możliwy wyciek ze skrzyni do układu chłodzenia to prosiłbym o wskazówki jak ten problem namierzyć i zniwelować. Samochód to Audi A6 C4 2,6 V6 automat. Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedzi!

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Teoretycznie jest to możliwe. ATF chłodzony jest płynem chłodniczym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A coś więcej? Co mogłoby być uszkodzone?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Połączenia ATF idą do chłodnicy. Nie wiem jak jest ona zbudowana dlatego napisałem to czysto teoretycznie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie tak do końca, owszem ATF posiada chłodzenie, lecz nie w chłodnicy silnika, podejrzewam że może byc osobna chłodniczka ATFu, obok chłodnicy, coś w rodzaju chłodniczki oleju, lub może być coś w rodzaju wężownicy chłodzącej przed chłodnicą główną, jest to trochę ciekawe czy to aby ATF, masz w zbiorniku wyrównawczym,czy coś innego.
ATF posiada chłodzenie, lecz odrębnym układem chłodzenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
Nie tak do końca, owszem ATF posiada chłodzenie, lecz nie w chłodnicy silnika, podejrzewam że może byc osobna chłodniczka ATFu, obok chłodnicy, coś w rodzaju chłodniczki oleju, lub może być coś w rodzaju wężownicy chłodzącej przed chłodnicą główną, jest to trochę ciekawe czy to aby ATF, masz w zbiorniku wyrównawczym,czy coś innego.
ATF posiada chłodzenie, lecz odrębnym układem chłodzenia.


Są węże (2 stalowe) ,które idą od skrzyni biegów do chłodnicy głównej. 2 lata temu miałem właśnie z jednego wyciek oleju(został wymieniony). Skrzynia wówczas zachowywała się identycznie jak teraz. Z silnika nic oleju nie ubywa, więc wszystko wskazuje na olej skrzyni...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To znaczy że jest tzw.chłodnica w chłodnicy, tzn.że w chłodnicy głównej jest chłodnica ATF, prawdopodobnie tam nastąpiło rozszczelnienie, na twoim miejscu wymieniłbym czym prędzej chłodnice główną.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To jest pewnik?... Nie ma innej opcji?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tap Dogg napisał/a:
To jest pewnik?... Nie ma innej opcji?


Pewnik to by był gdybym zajrzał do tego samochodu, mogę jedynie gdybać, ale raczej na 99% tak. Nigdzie indziej te płyny nie moga się wymieszać ,jak tylko w chłodnicy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
karlos2 napisał/a:
To znaczy że jest tzw.chłodnica w chłodnicy, tzn.że w chłodnicy głównej jest chłodnica ATF, prawdopodobnie tam nastąpiło rozszczelnienie, na twoim miejscu wymieniłbym czym prędzej chłodnice główną.

Właśnie dokładnie o to mi kaman. Jeżeli w glikolu jest ATF, to w ATF będzie glikol, a to nie wróży nic dobrego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ok. Dzięki za pomoc, jutro łapię kontakt ze specem,żeby mieć pewność na 100% ,że to chłodnia.

[ Dodano: Sob 28 Lip, 2012 00:08 ]
Jest tak jak piszecie, także dzięki za pomoc ;) Nowa chłodnia kupiona. Zdjąłem miskę skrzyni, było jakieś bite 3 litry mieszanki :kwasny: Będę to robił sam , więc mam pytanie jaki ATF powinienem zakupić do tej skrzyni? I dodatkowe pytanie ,czy gdzieś w skrzyni może zalegać jeszcze płyn z chłodnicy ("mieszanka"), jeśli tak to jak się tego pozbyć? Z góry dzięki!

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 18.222.119.148 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa