Elektryka i elektronika » [A4 2004]PARKTRONIK
Odpowiedz do tematu
 [A4 2004]PARKTRONIK
Witam
mam , a wlasciwie mamy ciut nietypowy problem w autku : w tylnym zderzaku zamontowane sa czujniki parkowania ( jak zbliza sie do przeszkody w aucie piszczy :) do tej pory wszystko bylo ok lecz od paru dni zauwazylem niepokojacy objaw : otoz podczas cofania a wlasciciwe wrzucenia wstecznego zawsze bylo jedno pikniecie , a teraz przez dobre pare minut piszczy caly czas ....... obawiam sie ze to wina jednego z czujników ( metoda prób i bledow odlaczalem po kolei kazdy czujnik i sprawdzalem czy nadal piszczy tak dlugo przy wrzucaniu wstecznego . i po odlaczeniu jednego z czujników wszystko bylo jak dawniej : krotkie pikniecie i git :0
i teraz moje pytanie : czy jest opcja naprawy tego czujnika czy szukac kompletu calego nowego na allegro ? nie chcialbym zmieniac calej instalacji bo jest to zamontowane przez fabryke ......
Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi :) )))
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
z tego co wiem raczej sie tych czujników nie naprawia, natomiast bez problemu powinieneś dokupić używana sztukę.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Te nieoryginalne czujniki zalewane są silikonem. Możesz spróbować go rozebrać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
hmm , to raczej są oryginalne :)
a gdzie szukac ? allegro czy wrzucic zapytanie na naszym forum ? Bo obawiam sie ża na Allegro beda chcieli sprzedac całe komplety ....
Ale poszperam dzis wieczorkiem i moze cosik upatrze :) A równolegle w działe KUPIE zapytam kolegów :)

Thx za info :)
pozdrawiam i szerokości :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Piszesz, że odłaczyłeś jeden z czujników i system zaczął pracować. W oryginalnym systemie nie jest to mozliwe. Do pracy potrzebny jest komplet czujników. Dlatego stweierdziłem, że nie jest to oryginał.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witajcie.
Chcialbym podpiąć się pod temat bo pojawił się u mnie podobny problem.
Po włączeniu wstecznego system piszczy cały czas. Vag pokazuje bład skrajnego lewego czujnika - zwarcie do masy. Przepatrzyłem wiązkę i nie widać zadnego przetarcia kabli, sam czujnik cyka jak wszystkie inne, natomiast auto mialem u znajomego mechanika i poprosilem aby zerknął na problem. Jego opowieść brzmi następująco: wypiął stary czujnik podpiął inny ( od starszego audi) i system podobno działał. Wskazuje to na uszkodzenie czujnika, choć na słuch wychodzi na to że jest dobry. Ktoś może się wypowiedzieć? Nie ukrywam że liczę na dobre słowo od Adiego :)

Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:
choć na słuch wychodzi na to że jest dobry.

Chodzi o słuch nietoperza czy Twój? To, że pod palcem czuć wibracje nie oznacza, że jest sprawny. Wymień na sprawny i po temacie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Chodzi o mój słuch, choć nie słysze ultradzwieków jak wspomniany przez Ciebie nietoperz, to jak sie przyłoży ucho do kazdego z czujników to słychac "cykanie" pulsowanie po przyłożeniu palca również czuć.

Pozdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
weider napisał/a:
Witajcie.
Po włączeniu wstecznego system piszczy cały czas. Vag pokazuje bład skrajnego lewego czujnika - zwarcie do masy. Przepatrzyłem wiązkę i nie widać zadnego przetarcia kabli, sam czujnik cyka jak wszystkie inne, natomiast auto mialem u znajomego mechanika i poprosilem aby zerknął na problem. Jego opowieść brzmi następująco: wypiął stary czujnik podpiął inny ( od starszego audi) i system podobno działał. Wskazuje to na uszkodzenie czujnika, choć na słuch wychodzi na to że jest dobry. Ktoś może się wypowiedzieć? Nie ukrywam że liczę na dobre słowo od Adiego :)

Pozdrawiam.


Źle interpretujesz kolego to co zasłyszałeś gdzieś na temat czujników.... otóż - NASŁUCHIWANIEM CYKANIA NIE SPOSÓB STWIERDZIĆ , ŻE CZUJNIK JEST DOBRY
JEST TO TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZYDATNE DO STWIERDZENIA, ŻE CZUJNIK (JEŚLI NIE CYKA)
JEST DEFINITYWNIE DO KOSZA


A to co zrobił Twój znajomy to jest najprostsze i najbardziej skuteczne wykorzystanie informacji z diagnostyki - VAG mówi (w skrócie), że albo ten i ten czujnik albo ich okablowanie jestr do du** - zmień czujnik na sprawny, jak zadziała znaczy że wiązkę masz ok.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa