 |
|
[A4 2004]PARKTRONIK |
| Autor |
Wiadomość |
wojtas255

Model: A6 C4
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 51 Dołączył: 14 Lip 2009 Wszystkie posty: 76
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Radom
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 22:02
|
|
|
z tego co wiem raczej sie tych czujników nie naprawia, natomiast bez problemu powinieneś dokupić używana sztukę. |
_________________ Gość Witamy na forum ATT
http://pl.youtube.com/watch?v=350tD8E7htM
POMAGAM TYLKO NA FORUM
Piszę poprawnie po polsku.
niegdyś:
Audi 100 C3 2.0 D
Audi 80 1,8
Audi 80 Coupe 2,0
Audi 90 2.3
Audi V8 4,2
Audi A6 2.8 Quattro
Audi A6 1.8T Avant
Audi A6 1.8T Avant TIPTRONIC
Audi A6 2,4 AVANT TIPTRONIC
Audi A2 1,4 MPI
Audi A6 2.7 BI TURBO TIPTRONIC
Audi A2 1.4 TDI
Audi A6 1.9 TDI AVANT MULTITRONIC
Audi A4 B5 1.8
Audi A6 Allroad 2.5 TDI Tiptronic
Audi A6 3.0 quattro AVANT TIPTRONIC
obecnie:
Audi A3 Cabrio Stronic
 |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 22:31
|
|
|
Te nieoryginalne czujniki zalewane są silikonem. Możesz spróbować go rozebrać. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
wojtas255

Model: A6 C4
Silnik: 2.8 ACK
Zasilanie: Benzyna
Nadwozie: Avant
Wiek: 51 Dołączył: 14 Lip 2009 Wszystkie posty: 76
     
Postawił 4 piw(a) Skąd: Radom
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013 10:23
|
|
|
Piszesz, że odłaczyłeś jeden z czujników i system zaczął pracować. W oryginalnym systemie nie jest to mozliwe. Do pracy potrzebny jest komplet czujników. Dlatego stweierdziłem, że nie jest to oryginał. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015 13:35
|
|
|
Witajcie.
Chcialbym podpiąć się pod temat bo pojawił się u mnie podobny problem.
Po włączeniu wstecznego system piszczy cały czas. Vag pokazuje bład skrajnego lewego czujnika - zwarcie do masy. Przepatrzyłem wiązkę i nie widać zadnego przetarcia kabli, sam czujnik cyka jak wszystkie inne, natomiast auto mialem u znajomego mechanika i poprosilem aby zerknął na problem. Jego opowieść brzmi następująco: wypiął stary czujnik podpiął inny ( od starszego audi) i system podobno działał. Wskazuje to na uszkodzenie czujnika, choć na słuch wychodzi na to że jest dobry. Ktoś może się wypowiedzieć? Nie ukrywam że liczę na dobre słowo od Adiego
Pozdrawiam. |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015 14:42
|
|
|
| weider napisał/a: | | choć na słuch wychodzi na to że jest dobry. |
Chodzi o słuch nietoperza czy Twój? To, że pod palcem czuć wibracje nie oznacza, że jest sprawny. Wymień na sprawny i po temacie. |
_________________ Gość Witamy serdecznie na forum ATT
Piszę poprawnie po polsku. 🇲🇨 💯
Jeżeli długo nie odpowiadam w Twoim poście wyślij info na email. Pomagam tylko na ATT.
Nowy Użytkowniku forum ATT nie zachowuj się jak arabski terrorysta i wypełnij sumiennie swój profil.
lekceważenie mojej prośby skutkowac będzie lekceważeniem użytkownika |
|
|
|
|
|
 |
weider

Model: A6 C5
Silnik: 1.8T AUM
Zasilanie: benzyna
Nadwozie: Avant
Dołączył: 30 Sie 2015 Wszystkie posty: 195
     
Piwa: 1/3 Skąd: Łódzkie/Mazowieckie
|
Wysłany: Sob 07 Lis, 2015 17:45
|
|
|
Chodzi o mój słuch, choć nie słysze ultradzwieków jak wspomniany przez Ciebie nietoperz, to jak sie przyłoży ucho do kazdego z czujników to słychac "cykanie" pulsowanie po przyłożeniu palca również czuć.
Pozdr. |
|
|
|
|
|
 |
Decybell
Pan Inżynier


Model: A4 B6
Silnik: 3.0 ASN
Zasilanie: podtlenek propan-butanu
Nadwozie: sedan
Wiek: 42 Dołączył: 15 Gru 2016 Wszystkie posty: 14
     
Skąd: małopolska
|
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2017 04:28
|
|
|
| weider napisał/a: | Witajcie.
Po włączeniu wstecznego system piszczy cały czas. Vag pokazuje bład skrajnego lewego czujnika - zwarcie do masy. Przepatrzyłem wiązkę i nie widać zadnego przetarcia kabli, sam czujnik cyka jak wszystkie inne, natomiast auto mialem u znajomego mechanika i poprosilem aby zerknął na problem. Jego opowieść brzmi następująco: wypiął stary czujnik podpiął inny ( od starszego audi) i system podobno działał. Wskazuje to na uszkodzenie czujnika, choć na słuch wychodzi na to że jest dobry. Ktoś może się wypowiedzieć? Nie ukrywam że liczę na dobre słowo od Adiego
Pozdrawiam. |
Źle interpretujesz kolego to co zasłyszałeś gdzieś na temat czujników.... otóż - NASŁUCHIWANIEM CYKANIA NIE SPOSÓB STWIERDZIĆ , ŻE CZUJNIK JEST DOBRY
JEST TO TYLKO I WYŁĄCZNIE PRZYDATNE DO STWIERDZENIA, ŻE CZUJNIK (JEŚLI NIE CYKA)
JEST DEFINITYWNIE DO KOSZA
A to co zrobił Twój znajomy to jest najprostsze i najbardziej skuteczne wykorzystanie informacji z diagnostyki - VAG mówi (w skrócie), że albo ten i ten czujnik albo ich okablowanie jestr do du** - zmień czujnik na sprawny, jak zadziała znaczy że wiązkę masz ok. |
_________________ Użył -eś/aś wyszukiwarki?
Upewnił -eś/aś się, że nikt wcześniej nie pytał o to samo?
Ok then, jak mogę Ci pomóc? |
|
|
|
|
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Nie możesz ściągać załączników na tym forum
|
Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku
|
| Losowe tematy » Elektryka i elektronika |
|
| Podobne Tematy |
| Temat |
Autor |
Forum |
Odpowiedzi |
Ostatni post |
 |
Podpiecie powiadomienia o przyczepie...
|
uszek |
Czujniki, kody i schematy |
5 |
Nie 12 Kwi, 2015 12:48  Adi202 |
 |
A3 1.9 2004 r Turbina
|
kofko |
Turbodoładowanie |
1 |
Pią 12 Kwi, 2013 04:27  Pasiak |
 |
Audi RSQ Concept (2004)
|
krzysiekg65 |
Koncepty |
0 |
Sob 23 Maj, 2009 13:07  krzysiekg65 |
 |
[a4 b6 2004]Dziwna sytuacja
|
turpic09 |
Elektryka i elektronika |
3 |
Pon 24 Wrz, 2012 09:18  WOJTAS |
 |
A3 1.9 2004 r Jakie opony 205/55/R16
|
kofko |
Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski |
2 |
Sro 29 Maj, 2013 21:01  ravenlook |
[ Twoje IP to: 216.73.217.85, używasz: Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ] Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. |  |