Elektryka i elektronika » Naprawa wyświetlacza
Odpowiedz do tematu
 Naprawa wyświetlacza
Od pewnego czasu w mojej A4 B5 zaczęła robić się choinka i cyrk w zegarach przy niższych temp. otoczenia. Pomyślałem, pewnie mikroprocesor kończy się lecz ku mojemu zaskoczeniu po miesiącu gdzieś tej komedii zegary się uspokoiły lecz niespodzianka "wyszedł objaw fixowania" czyli nie działa dolna wyświetlacz częściowo tj. przy przełączeniu zapłonu ładnie działa - wyświetla sprawdzanie, nastepnie ok i na tym się kończy. Po zapaleniu powinien pokazywać temp itd i to uległo uszkodzeniu czyli ciemno.
Potrzebuję podpowiedzi co mogło się spalić, uszkodzić i namiar na kogoś z forum kto siedzi w tych naprawach i ewentualnie podjął się naprawy po wysłaniu zegarów.

pozdro
kier

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A co się dzieje po naciśnięciu na manetce klawisza RESET?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Teraz mnie zaskoczyłeś. Nie wiem czy coś takiego mam wogóle na manetce. Zaraz zerknę ... Nie widzę u siebie na manetce od kierunków, świateł czy też wycieraczek żadnego przycisku reset. Nie pokazuje temperatury zewnętrznej, nie idzie nastawić zegarka również. Nie mam pełnego fisa wiec tego w manetce nie znajdę. Mam wyświetlacz taki jak na filmiku znalazłem

[/youtube]

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Po opisie wywnioskowałem, że masz FIS. U ciebie jest tylko AC więc resetu faktycznie nie znajdziesz. Sądzę, że powinieneś poszukać kompetentnej osoby do wymiany mikroprocesora w zegarach.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Gdyby poszedł mikroprocesor to byłaby ciemność a u mnie po tym jak zgasła część wyświetlacza tzn. ta gdzie pokazywało temp zegary się uspokoiły i jest ok poza tym jednym fantem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kier napisał/a:
Gdyby poszedł mikroprocesor to byłaby ciemność a u mnie po tym jak zgasła część wyświetlacza tzn. ta gdzie pokazywało temp zegary się uspokoiły i jest ok poza tym jednym fantem.
Jeżeli pozwolisz, to wyprowadzę Cię z błędu. Uszkodzenie mikroprocesora nie musi tak wyglądać jak to opisałeś. Zegary działają, ale inaczej. Zaczyna brakować np podświetlenia tarcz, wskaźniki wskazują błędne dane, przestaje wyświetlać LCD itp. Agonia zegarów to już ostateczność.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
@adi podjąłbyś się tego zadania tzn. wymianie i przeprogramowaniu tego mikroprocka ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jeżeli byłbyś z okolicy, to no problem, ale wysyłkowo nie naprawiam takich rzeczy. :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ano szkoda bo byłby ten fant + przekłamanie na wskaźniku temp. cieczy i wskaźniku paliwa.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dołączę się do tematu, bo u mnie problem wygląda inaczej...
Jak na dworzu jest zimno - 1/2 FIS działa i wszystko wyświetla
Natomiast jak na dworzu robi się ciepło wyświetlacz zanika i widać coś jedynie jak sie oko do niego przyłoży
Czy to jest wina tego kleju co łącze taśmę? bo coś o tym czytałem ale nie wiem...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Do wymiany masz wyświetlacz. Z tego co wiem to się tego nie "poprawia" tylko wymienia jak ma być dobrze.

Wystawiono 1 piw(a):
majsterek751
Postaw piwo autorowi tego posta
 
niby da się to "załatać" ale to na krótką metę... jak kolega powyżej FIS do wymiany

Wystawiono 1 piw(a):
majsterek751
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziękuję serdecznie za pomoc :) będę szukał jakiegoś nowego

Postaw piwo autorowi tego posta
 
majsterek751 napisał/a:
Dziękuję serdecznie za pomoc :) będę szukał jakiegoś nowego

nie ma co szukać "jakiegoś" tylko najlepiej nie z kraju milionów ryży...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Padł całkowicie zegar tj. nie działają wskaźniki, brak podświetlania. Tylko z tego co widzę, jak dobrze się przyjrzę to kilometrówkę liczy i działa check test po przekręceniu stacyjki. Jakieś pomysły czy szukać już innego na olx, czy aledrogo ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 3.143.218.146 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa