Klimatyzacja » nagrzewnica klimy audi v8
Odpowiedz do tematu
 nagrzewnica klimy audi v8
Witam potrzebuję podpowiedzi jak dostać się i wyczyścić nagrzewnicę klimy w audi V8.Była w zeszłym tygodniu u mechanika bo ogrzewanie i nadmuch były marne.Mechanik stwierdził że nagrzewnica klimy jest zabita kurzem i brudem bo nie posiadam filtra pyłkowego.Wyciągnął tylko uszczelkę z pomiędzy nagrzewnic i się trochę polepszyło ale ani ogrzewanie ani klima nie będą spełniały swojego zadania.Dowiedziałem się że jest opcja dojścia od zewnątrz tylko czy to jest faktycznie do zrobienia we własnym zakresie bo za usunięcie uszczelki już zapłaciłem 350zł i mam się umówić na kolejna wizytę a chciałbym to zrobić sam.Może ma ktoś jakieś fotostory albo napisze mi jak najłatwiej to wyczyścić .Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kolego nagrzewnica wychodzi do komory silnika, musisz wyciągnąć obudowę nagrzewnicy, i dopiero po rozkręceniu obudowy będziesz miał na wierzchu nagrzewnicę. A jak już będziesz ją miał wyjętą to proponuję od razu wymienić na nową

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pawcio napisał/a:
Kolego nagrzewnica wychodzi do komory silnika, musisz wyciągnąć obudowę nagrzewnicy, i dopiero po rozkręceniu obudowy będziesz miał na wierzchu nagrzewnicę. A jak już będziesz ją miał wyjętą to proponuję od razu wymienić na nową


Wszystko ok tylko czy piszemy o tym samym bo nie sądzę żeby było tak łatwo wyciągnąć nagrzewnicę "klimy" , po za tym wchodzi w grę tylko czyszczenie bo niedawno była uzupełniana.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tą nagrzewnicą- chodzi o wymiennik ciepła, czy parownik?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem z tą nagrzewnicą- chodzi o wymiennik ciepła, czy parownik?



Tak właśnie, chodzi o wymiennik ciepła które w tym aucie są 2,od klimy i od ogrzewania.Z tego co mówił mechanik to są właśnie dwie jedna przy drugiej i wentylator zasysa powietrze przez obie , a właśnie ten wymiennik ciepła od klimy jest zabity(zabrudzony i nie ma przepływu powietrza)więc ani nie ma dobrej klimy ani ogrzewania przez to.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kapsel napisał/a:
Z tego co mówił mechanik to są właśnie dwie jedna przy drugiej .

Prawie. Dzieli je jakieś 50cm. Wymiennik ciepła ulokowany jest w środkowej części przy wentylatorze. Skraplacz klimatyzacji zamontowany jest po prawej stronie również na podszybiu. Aby się dostać do wymiennika ciepła musisz oddzielić te dwie części i zdemontować środkową. Moja rada jest taka zanim zaczniesz to demontować do czyszczenia najpierw rozdzielił te dwa segmenty i sprawdził czy faktycznie przyczyna leży w zabitym kurzem wymienniku ciepła chyba, że mechanik weźmie na siebie stratę czasu i ewentualne uszkodzenie wymiennika ciepła. Wystarczy zdemontować kanał łączący te dwa segmenty i włączyć nawiew. Przy demontażu starego mocno używanego wymiennika jest ryzyko, że zacznie Ci on przeciekać i narobisz sobie niepotrzebnej roboty.

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Klimatyzacja 

[ IP: 18.118.120.109 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa