Elektryka i elektronika » [C4 2.5 tdi] wymiana zegarów
Odpowiedz do tematu
 [C4 2.5 tdi] wymiana zegarów
Witam !
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o wyrozumiałość , jeżeli źle założyłem temat.
Nabyłem zegary od anglika 2.6 benzyna z AC/BC pełnym fisem , postanowiłem zaadoptować je do swojej c4 2.5tdi silnik AAT gdzie wcześniej już fabrycznie były i instalacja jest przygotowana pod takowe. Obrotomierz , prędkościomierz , paliwo i temp płynu przełożyłem ze swoich , płytę przekodowałem VAG-iem na 00050 pod swój silnik i wszystko śmiga poprawnie oprócz obrotomierza , który zaniża mi obroty. Zwracam się z prośbą do fachowców tu obecnych o pomoc. Wolne obroty pokazuje mi około 450-500 gdzie powinien pokazywać około 850 i obrotomierz kręci się na maxa do 3000 obr./min. Proszę o pomoc z góry Dziękuję.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi c4 2.5 tdi wymiana zegarów
scalak1 napisał/a:
Witam !
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o wyrozumiałość , jeżeli źle założyłem temat.
Nabyłem zegary od anglika 2.6 benzyna z AC/BC pełnym fisem , postanowiłem zaadoptować je do swojej c4 2.5tdi silnik AAT gdzie wcześniej już fabrycznie były i instalacja jest przygotowana pod takowe. Obrotomierz , prędkościomierz , paliwo i temp płynu przełożyłem ze swoich , płytę przekodowałem VAG-iem na 00050 pod swój silnik i wszystko śmiga poprawnie oprócz obrotomierza , który zaniża mi obroty. Zwracam się z prośbą do fachowców tu obecnych o pomoc. Wolne obroty pokazuje mi około 450-500 gdzie powinien pokazywać około 850 i obrotomierz kręci się na maxa do 3000 obr./min. Proszę o pomoc z góry Dziękuję.
dziwne jest to co pisesz , bo pełny FIS to raczej C5.... a czy tarcza obrotomierza pozostała z Twoich oryginalnych zegarów? zmień kodowanie na 00053, i zobacz jakie bedą efekty

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Tak źle to nazwałem , chodzi mi o to że to zegary te szerokie z 3 dodatkowymi , natomiast obrotomierz jest cały wsadzony od zegarów które były wcześniej czyli ori 2.5 tdi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przydałoby się jeszcze dokładnie opisać o jakie zegary chodzi Audi 100 czy A6.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Przydałoby się jeszcze dokładnie opisać o jakie zegary chodzi Audi 100 czy A6.


Płyta jest od Audi 2.6 benzyna 94rok wersja angielska i kilometry były w milach. Przekodowałem vag-iem z benzyny na 5 cylindrowego TDI kodowanie "00050"
Teraz kilometry wskazuje w kilometrach płyta zakodowana jak wyżej , wszystko działa poprawnie , tylko z tym obrotomierzem problem "ZANIŻA OBROTY" obrotomierz jak i prędkościomierz przełożony z płyty TDI 2.5 z roku 96.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
scalak1 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Przydałoby się jeszcze dokładnie opisać o jakie zegary chodzi Audi 100 czy A6.


Płyta jest od Audi 2.6 benzyna 94rok wersja angielska i kilometry były w milach. Przekodowałem vag-iem z benzyny na 5 cylindrowego TDI kodowanie "00050"
Teraz kilometry wskazuje w kilometrach płyta zakodowana jak wyżej , wszystko działa poprawnie , tylko z tym obrotomierzem problem "ZANIŻA OBROTY" obrotomierz jak i prędkościomierz przełożony z płyty TDI 2.5 z roku 96.

Sądzę, że powinieneś również wgrać zawartość eeprom.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
scalak1 napisał/a:
Adi202 napisał/a:
Przydałoby się jeszcze dokładnie opisać o jakie zegary chodzi Audi 100 czy A6.


Płyta jest od Audi 2.6 benzyna 94rok wersja angielska i kilometry były w milach. Przekodowałem vag-iem z benzyny na 5 cylindrowego TDI kodowanie "00050"
Teraz kilometry wskazuje w kilometrach płyta zakodowana jak wyżej , wszystko działa poprawnie , tylko z tym obrotomierzem problem "ZANIŻA OBROTY" obrotomierz jak i prędkościomierz przełożony z płyty TDI 2.5 z roku 96.

Sądzę, że powinieneś również wgrać zawartość eeprom.


Problem w tym że nie mam programatora , rozumiem ,że chodzi o eeprom który siedzi pod wyświetlaczem kilometrów ? , a czy mogę go przelutować z tamej płyty do tej obecnej ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
scalak1 napisał/a:

Problem w tym że nie mam programatora , rozumiem ,że chodzi o eeprom który siedzi pod wyświetlaczem kilometrów ? , a czy mogę go przelutować z tamej płyty do tej obecnej ?

Wsady zegarów z BC i bez niego różnią się trochę od siebie, ale spróbować możesz niczego nie zepsujesz.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
scalak1 napisał/a:

Problem w tym że nie mam programatora , rozumiem ,że chodzi o eeprom który siedzi pod wyświetlaczem kilometrów ? , a czy mogę go przelutować z tamej płyty do tej obecnej ?

Wsady zegarów z BC i bez niego różnią się trochę od siebie, ale spróbować możesz niczego nie zepsujesz.


Rozumiem :) Jeżeli by była możliwość to proszę o wsad do licznika do 2.5TDI silnik AAT lub AEL z AC/BC

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Witam

Mam mały problem, gdyż istnieje możliwość że przy kodowaniu licznika VAG-em, a chodzi o obroty silnika, źle wpisałem wartości. Sprawa wygląda tak. Zakupiłem zegary 7 budzikowe z auta benzynowego. Jako że ja mam AAT 2.5 TDI wymieniłem cyferblat obrotomierza na diesla, ale wskaźniki pokazywał obroty dla benzyny. Wg tego schematu (opisu)

http://audi-c4.pl/viewtop...light=kodowanie

Jak wszedłem w 17 - instrumenty potem w Login on gdzie wyskoczyła i w polu soft coding było 00062 przestawiliśmy ten kod na 00050 zegary nie chciały sie juz połączyć. Niestety w opisie napisane jest jak byk żeby zrobić to w zakładce Recode ale na 90 % u mnie nie było tej zakładki.. Czy jeżeli teraz zegary nie chcą się połączyć z VAG-em to znaczy że idą na śmietnik ? A może ten proces da się odwrócić ? Niby wszystk dział wszelkie wskaźniki, predkościomierz wskazuje dobrze, obrotomierz działa ale pokazuje obroty z benzyny..
Dzięki za wszelką pomoc.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Najpewniejszym sposobem jest skopiowanie zawartości eepromu z zegarów diesla i wgranie do twoich.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Najpewniejszym sposobem jest skopiowanie zawartości eepromu z zegarów diesla i wgranie do twoich.


A może ktoś się orientuje ile taki zabieg może kosztować ? Bo nie wiem czy gra jest warta świeczki gdyż zegary można już znaleźć za 200 zł..

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 216.73.217.85 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa