Odpowiedz do tematu
Odpowiedz do tematu
A6 C5 2.4 AGA szarpie przy przyśpieszaniu
z tym jest problem mam chyba ze trzy rodzaje kabelków nawet vag tacho 2.5 a żaden nie działa z win 7 64bit na moim laptopie więc z Panią Jadzią jest problem
Zakupiłem już w razie co świece NGK i przewody BERU, tak na wszelki wypadek wymieniam po kolei bo autko mam od tygodnia i dopiero się go uczę
. a Niemiec mi nie powiedział kiedy co wymieniał
Jeżeli rodowity Niemiec, to powinien mieć kwity z serwisu. Jeżeli nie masz książki serwisowe, to niestety będziesz musiał wymienić takie rzeczy jak świece, olej, filtry i oczywiście... rozrząd bo z tym żartów nie ma. W między czasie znajdziesz parę spraw które trzeba będzie ogarnąć.
Co do diagnozy, to pojedź do kogoś kto ma czym to sprawdzić. Może okazać się, że masz uszkodzoną którąś z cewek WN lub czujnik temperatury.
Turek z Autohausu i tyle. Ani książki nawet kluczyków dali tylko dwa, kręcą te przebiegi jak by ktoś nie wiedział ze auto co ma 13 lat ma przejechane minimum 250Tkm. Rozrząd i Olej z filtrami idzie następne w kolei tylko muszę poczekać do wypłaty bo do tego już graty kosztują troszkę więcej niż do 80 tki. Kurde czasem szkoda mi mojego dieselka troszkę był tańszy w utrzymaniu hehe
Teraz to dopiero poczujesz moc portfela.
Auto czym nowsze, tym większe wydatki, ale czego nie robi się dla naszych Niuniek?
Co do przebiegu, to masz rację, a jeżeli kupowałeś od Turka, to proponuję Ci go bardzo dobrze oglądnąć. Kupiłeś go z ogłoszenia w necie?
Nie dziwne. Mnie by szlag trafił jak musiałbym jeździć z usterką.
Elektronika powinna funkcjonować poprawnie nawet przy 11V. Swoją eSą dojechałem do domu na samym akumulatorze w którym zostało 9V. Maxymalne napięcie w sieci samochodowej, to 14,4V. Tak czy siak p.Jadzia jest potrzebna.
Dobrze zanotuj wszystkie błędy - lub zrób print screen okna programu.
pzdr
Sytuacja jest taka że często ale nie zawsze szarpie przy przyśpieszaniu w zakresie obrotów 1200- 2000 potem jest wszystko w prządku sytuacja dzieje się tylko na 2,3,4 biegu. Audiczką szarpie tak jakby jechało się za wolno na dużym biegu. Dodam że kuleje czasem na wolnych obrotach.
A co na to p. Jadzia czyli odczyt błędów? Podłączałeś się już pod diagnozę?
Zakupiłem już w razie co świece NGK i przewody BERU, tak na wszelki wypadek wymieniam po kolei bo autko mam od tygodnia i dopiero się go uczę | Dexter napisał/a: |
:-| z tym jest problem mam chyba ze trzy rodzaje kabelków nawet vag tacho 2.5 a żaden nie działa z win 7 64bit na moim laptopie więc z Panią Jadzią jest problem Zakupiłem już w razie co świece NGK i przewody BERU, tak na wszelki wypadek wymieniam po kolei bo autko mam od tygodnia i dopiero się go uczę |
Jeżeli rodowity Niemiec, to powinien mieć kwity z serwisu. Jeżeli nie masz książki serwisowe, to niestety będziesz musiał wymienić takie rzeczy jak świece, olej, filtry i oczywiście... rozrząd bo z tym żartów nie ma. W między czasie znajdziesz parę spraw które trzeba będzie ogarnąć.
Co do diagnozy, to pojedź do kogoś kto ma czym to sprawdzić. Może okazać się, że masz uszkodzoną którąś z cewek WN lub czujnik temperatury.
| Dexter napisał/a: |
| Kurde czasem szkoda mi mojego dieselka troszkę był tańszy w utrzymaniu hehe |
Teraz to dopiero poczujesz moc portfela.
Co do przebiegu, to masz rację, a jeżeli kupowałeś od Turka, to proponuję Ci go bardzo dobrze oglądnąć. Kupiłeś go z ogłoszenia w necie?
pojechałem w ciemno szukałem 2.4 quattro ale ta była ładna i postanowiłem przeboleć ośkę.( jak rzeczoznawca ją oglądał i mierzył czujnikiem lakier to powiedział że dostała lekko w du** bo klapa ze zderzakiem malowana ale musiała być w serwisie robiona bo powiedział że tył jest pięknie zrobiony, i miała wymieniany i malowany przedni prawy błotnik to ja sam dojrzałem bo są trzy małe syfki pod bezbarwnym lakierem ale to już musiał turek robić) a wracając do tematu tego przerywania zauważałem dzisiaj rano gdy auto jest zimne chodzi jak zegareczek i ładowanie pokazuje ponad 14V ale tylko jak się zagrzeje powyżej 70 pojawia się ten ból i spada ładowanie poniżej 14V
Musisz sprawdzić błędy. Inaczej będzie to szukanie po omacku.
Dzisiaj zmieniłem świece i przewody ale nadal jest to samo muszę załatwić sobie Panią Jadzię bo już mnie to irytuje.
| Dexter napisał/a: |
| bo już mnie to irytuje. |
Nie dziwne. Mnie by szlag trafił jak musiałbym jeździć z usterką.
Tak mi się wydaje za ładowanie ma coś z tym wspólnego. jak Auto jest zimne odpala i wskaźnik pokazuje prawie 15V ładowania, złapie temperaturę i ładowanie spada do 13V i nie ma różnicy czy włączone są świtała i wentylator czy nie na zimnym silniku a na rozgrzanym lekko wskazówka spada bliżej 12V ( to takie moje obserwacje na oko
)
)| Dexter napisał/a: |
Tak mi się wydaje za ładowanie ma coś z tym wspólnego. jak Auto jest zimne odpala i wskaźnik pokazuje prawie 15V ładowania, złapie temperaturę i ładowanie spada do 13V i nie ma różnicy czy włączone są świtała i wentylator czy nie na zimnym silniku a na rozgrzanym lekko wskazówka spada bliżej 12V ( to takie moje obserwacje na oko ) |
Elektronika powinna funkcjonować poprawnie nawet przy 11V. Swoją eSą dojechałem do domu na samym akumulatorze w którym zostało 9V. Maxymalne napięcie w sieci samochodowej, to 14,4V. Tak czy siak p.Jadzia jest potrzebna.
Dzisiaj wezmę laptopa od szwagra i z tym powalczę mam nadzieje ze uda mi się coś ustalić.
| Dexter napisał/a: |
| Dzisiaj wezmę laptopa od szwagra i z tym powalczę mam nadzieje ze uda mi się coś ustalić. |
Dobrze zanotuj wszystkie błędy - lub zrób print screen okna programu.
pzdr
No i kicha podłączyłem wreszcie Panią Jadzię i pokazuje brak błędów
jeździłem z podłączonym vagiem wyłączałem i włączałem auto i nic jak było takie jest brak błędów. Z tego co czytam po różnych forach pewnie będzie przepustnica do wyczyszczenia i ponownej adaptacji. Jeszcze przez przypadek wyjąłem bezpiecznik od radia i mi się zakodowało ( no kurde mać) a kodu nie dali a wyczytałem ze do modelu Auz1z3V... nie ma kalkulatorów jak nie urok to sraczka
Ostatnio zmieniony przez Dexter Pon 20 Wrz, 2010 23:28, w całości zmieniany 2 razy
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych