Pytajnik, czyli zielono mi ;) » Luźna dzwignia zmiany biegow.
Odpowiedz do tematu
 Luźna dzwignia zmiany biegow.
Mam pytanie czy ktoś może ma jakiś patent na dość luźna pracę drążka zmiany biegów ?
Na biegu jałowym do przodu 1cm i tyłu też 1 cm, na boki trochę mniej. Zajrzalem pod mieszek i widać nasmsrowana kulke pod spodem ciegna itd. Wiem ze powinno to być dość ciasno spasowane i drażek powinien ciasno i precyzyjnie się przemieszczać, a jest rozdygotany - jak nie w Audi ;)
Ktos cos doradzi ?
Pozdrawiam.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wymien mechanizm na mniej zużyty :) lub zamontuj short shifter :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co to znaczy na mniej zurzyty ? Gdzie leży problem, w kulce czy gdzieś dalej na cieglach czy w skrzyni ? Bo jak patrzyłem na kulke to siedzi na swoim miejscu i nie lata jak żyd po pustym sklepie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam tak samo u siebie. Są za duże luzy na mocowaniach linek do kulki. Przez to mechanizmy w skrzyni działają niezbyt precyzyjnie. Rozbierz i zobacz sam. Pozostaje tylko wymiana. Możesz jeszcze sprawdzić czy długości linek są dobrze naregulowane. Po stronie skrzyni są regulacje na linkach. Jak nie to, to już tylko skrzynia. U mnie biegi wchodzą z oporem. Najgorzej jedynka i wsteczny. Czasami ciężej wchodzą a innym razem jak w masło.

[ Dodano: Pon 07 Gru, 2015 09:11 ]
Po stronie skrzyni przy regulatorach długości linek mogą być sparciałe gumy, które są wymienialne. Numery znajdziesz na forum w moim innym wątku.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Co prawda nie ma to związku z luźnym drążkiem ale co jakiś czas warto pamiętać o zmianie oliwy. Jak jest związek między wchodzeniem/nie wchodzeniem na ciepłym/zimnym to może oznaczać że olej już dawno zapomniał jakie miał właściwości. W automatach jest to bardziej istotne niż w manualach ale o manualach też nie musimy zapominać jak wielu :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet napisał/a:
Co prawda nie ma to związku z luźnym drążkiem ale co jakiś czas warto pamiętać o zmianie oliwy. Jak jest związek między wchodzeniem/nie wchodzeniem na ciepłym/zimnym to może oznaczać że olej już dawno zapomniał jakie miał właściwości. W automatach jest to bardziej istotne niż w manualach ale o manualach też nie musimy zapominać jak wielu :)


Olej jest świeżutki :)
Problemy z stukami przy wkładaniu biegu, bardziej stawiam na słabe sprzęgło, jak pojeżdżę po mieście i sprzęgło mocno się dogrzeje to stuki sa więkasze, na zminym ich nie ma.

Zastanawia mnie skad się bieże taki luz na dźwigni, bo na kulce nie ma luzu ( jakiegoś ogromnego) poźniej są już tylko cięgna, na których tez nie ma luzu. i Dalej to juz jest skrzynia. Skąd luz na drążku na biegu jałowym do przodu 1.5cm do tyłu 1.5 cm ??

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 18.116.90.141 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa