Układ kierowniczy » Dziwne buczenie podczas skrętów..
Odpowiedz do tematu
 Dziwne buczenie podczas skrętów..
Witam:) mam mały problem z identyfikacja problemu. Problemem stało się dziwne buczenie z prawej strony przy skręcaniu w lewa stronę a także niekiedy w prawą.. Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę i czego ewentualnie się obawiać ponieważ jestem nowym nabywcą audi nie mam rozeznania w tych sprawach:(

Łożysko?, przegub?, wspomaganie?.. jak myślicie?


Uwagi obslugi forum:
Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu. Jeżeli przyczyna twojego problemu nie będzie leżała w układzie kierownicznym, przeniosę jeszcze raz.
Na przyszłość w przypadku wątpliwości co do odpowiedniego działu do założenia nowego tematu, proszę korzystać z działu "Zielono mi":
http://www.audi-tech-team.eu/pytajnik-czyli-zielono-mi-vf46.htm
szynszylek


Postaw piwo autorowi tego posta
 
buczenie to przeważnie wina łożyska, czasami opon.
klekotanie przegub.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jakiego rzędu byłby ewentualny koszt wymiany łożyska do tego modelu ? +/-

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cenn łk nikt na pamiec nie zna ale lozysko dobrej firmy to np koszt 300zł plus wymiana 150zł musisz sie liczyc na gotowo w okolicach 500zł :)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
są dwa rodzaje
z piastą BTA lUb Optimala w granicach 300zł, SKF lub Ruville 450zł,,,,kupisz też za 220 innych producentów.
wymiana różnie, od 50zł do 150zł

Postaw piwo autorowi tego posta
 
autko sprawdzone i żaden z wyżej wymienionych elementów nie uległ zniszczeniu także problem pozostaje nie wyjaśniony :( . Mogę dodać że ten odgłos buczenia pojawia się w pewnym momencie podczas skrętu w lewo a także praktycznie w tym samym momencie podczas skrętu w prawo.. a gdy przód auta jest uniesiony i powtarzamy ruchy skrętu oczywiście mowa o zapalonym silniku "(jazda w miejscu)" to ten odgłos buczenia nie występuje. Jeżeli ktoś spotkał się z podobną sytuacją proszę o wpis bo zagadka pozostaje nie rozwiązana a problem staje się dokuczliwy:(

Postaw piwo autorowi tego posta
 
To zawieche sobie mozesz odpuscic bo w zawieszeniu jak jest cos nie tak to sa stuki a nie buczenia skoro masz dodre lózyska to zawieszeniu raczej nie maco buczec moze pompa wspomagania ci buczy jesli dla ciebie nie bedzie problemem nagranie filmiku i wrzucenie go tutaj to tak zrob a napewno szybciej problem bedzie rozwiazany takto to jest wrozenie z wusów ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
wspomaganie jest elektryczne:)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kris1129 napisał/a:
wspomaganie jest elektryczne:)

Mimo tego nie przeszkadza aby wydawało z siebie jęki.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A to jest buczenie czy tarcie? Bo może masz koła o złym ET i opona ociera? Nie wiem jaki to odgłos więc ciężko cokolwiek mówić. Najlepiej to nagraj i wrzuć na youtube a tu zapodaj link.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja obstawiam łożyska kół przednich. Luzu nie wyczujesz jak np w kole tylnym, bo jest za szerokie - chyba że już jest tak wywalone że hej. Podnosząc auto do góry odciążasz koła i też luzu ani buczenia nie będzie. Skręcając w prawo obciążasz lewe koło i wtedy słychać łożysko, skręcając w lewo analogicznie obciążasz koło prawe. Pozdrawiam, GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ale wtedy powinny chyba tez buczec przy hamowaniu bo tez jest opor na lozysko :) no chyba ze sie myle :kwasny:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
W przypadku łożysk hamowanie nie ma nic wspólnego. Ja jeszcze dodatkowo sprawdzam czy łożysko jest wywalone podnosząc auto i trzymając sprężynę obracam kołem. Czuje się wtedy drgania. Ale powiem że trzeba mieć do tego doświadczenie więc polecam jazdę w celu weryfikacji.

pzdr GM

Postaw piwo autorowi tego posta
 
A jakie to auto? Ma podporę półosi?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie ma podpory. To nie "francuski" wynalazek :-D

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ kierowniczy 

[ IP: 3.15.229.113 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa