Skrzynie automatyczne » [a6 c5 2.8 ack] tiptronik tryb awaryjny
Odpowiedz do tematu
 [a6 c5 2.8 ack] tiptronik tryb awaryjny
witam wszystkich
problem powstał z dnia na dzień do tej pory zero błędów w skrzyni
obecnie


00652 kontrola biegu nieprawidłowy sygnał
17101 czujnik prędkości wejscie turbina brak sygnału brak osprzętu nie związany z sprzętem


skrzynia pracuje w trybie awaryjnym po zgaszeniu silnika jest dobrze
tryb awaryjny włancza się po przekroczeniu 70 km/h
możliwe żeby odrazu tak się rozsypała czy to może jakaś usterka elektryczna
dodam jeszcze ze stało się to około 2 dni po zmianie zegarów które zostały przekodowane
według starych mają ten sam numer katalogowy po ponownym zamontowaniu starych zegarów usterka nie ustępuje
czy zegary mogły uszkodzic sterownik skrzyni
czy to zbieg okolicznosci
może problem tkwi w kodowaniu obecnie mam 07362
czy jest możliwosci żę przy adaptacji imobilajzera coś pomyliłem
mam wrażenie że mogłem zmienic wartosc na kanale 10 możę ktos wie za co jest
odpowiedzialny ten kanał
z góry dziękuje za wskazówki

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [ TIP] [a6 c5 2.8 ack] tiptronik tryb awaryjny
przemob4613 napisał/a:
witam wszystkich
problem powstał z dnia na dzień do tej pory zero błędów w skrzyni
obecnie


00652 kontrola biegu nieprawidłowy sygnał
17101 czujnik prędkości wejscie turbina brak sygnału brak osprzętu nie związany z sprzętem


skrzynia pracuje w trybie awaryjnym po zgaszeniu silnika jest dobrze
tryb awaryjny włancza się po przekroczeniu 70 km/h
możliwe żeby odrazu tak się rozsypała czy to może jakaś usterka elektryczna
dodam jeszcze ze stało się to około 2 dni po zmianie zegarów które zostały przekodowane
według starych mają ten sam numer katalogowy po ponownym zamontowaniu starych zegarów usterka nie ustępuje
czy zegary mogły uszkodzic sterownik skrzyni
czy to zbieg okolicznosci
może problem tkwi w kodowaniu obecnie mam 07362
czy jest możliwosci żę przy adaptacji imobilajzera coś pomyliłem
mam wrażenie że mogłem zmienic wartosc na kanale 10 możę ktos wie za co jest
odpowiedzialny ten kanał
z góry dziękuje za wskazówki
nie napisałeś podstawowej a zarazem bardzo ważnej rzeczy.... mianowicie kiedy wymieniałes olej, w jakim jest stanie itp. oczywiscie w skrzyni. Przeglądnij też wiazke skrzyni. zapraszamy także do działu przywitań

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zegary nie maja wpływu na pracę skrzyni. Wymień ATF i sprawdź wiązkę elektryczną przy skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Zegary nie maja wpływu na pracę skrzyni. Wymień ATF i sprawdź wiązkę elektryczną przy skrzyni.
jednogłośnie :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na oleju od ostatnej wymiany przejechałem jakeś 30 tyś ale dla świętego spokoju
dziś został wymieniony w misce zero zanieczyszczeń kostki przy skrzyni sprawdzone są ok
był mały problem z kostkami przy sterowniku silnika podciekała woda z podszybia ale dziś
zostało wszystko poprawione jest ok może ktoś wie którędy w środku auta idzie wiązka
od skrzyni może jest jakiś slaby punkt tej wiązki w środku auta też zostały poprawione
łączenia przewodów znalazłem kilka sparciałych mam na myśli te łączone i zawinięte
tasma izolacyjna materiałową nie wiem już gdzie szukac przyczyny dobrze że chociaż rozjaśniliście mi w głowie odnośnie tych zegarów dzięki

Postaw piwo autorowi tego posta
 
przemob4613 napisał/a:
na oleju od ostatnej wymiany przejechałem jakeś 30 tyś ale dla świętego spokoju
dziś został wymieniony w misce zero zanieczyszczeń kostki przy skrzyni sprawdzone są ok
był mały problem z kostkami przy sterowniku silnika podciekała woda z podszybia ale dziś
zostało wszystko poprawione jest ok może ktoś wie którędy w środku auta idzie wiązka
od skrzyni może jest jakiś slaby punkt tej wiązki w środku auta też zostały poprawione
łączenia przewodów znalazłem kilka sparciałych mam na myśli te łączone i zawinięte
tasma izolacyjna materiałową nie wiem już gdzie szukac przyczyny dobrze że chociaż rozjaśniliście mi w głowie odnośnie tych zegarów dzięki
rozumiem,że po wymianie ATFu i przegladnieciu wiązki błedy zostały wykasowane ale problem powrócił,tak?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
dzięki wszystkim za pomoc problem został dziś rozwiązany uszkodzony jest gdzieś przewód od czujnika prędkosci skrzyni na krótko podłączyłem bezpośrednio ze sterownika
i autko hula jutro zostało poszukać przerwy ewentualnie puszcze nowy przewód orjtuje się może ktoś czy musi być koniecznie ekranizowany ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie automatyczne 

[ IP: 3.144.205.223 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa