Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski » Opony 225/45 R17 - zmiana na wyższy profil
Odpowiedz do tematu
 Opony 225/45 R17 - zmiana na wyższy profil
Hejka, jako że zbliżam się do momentu wymiany moich letnich opon zastanawiam się nad zmianą profilu. A3 to z założenia auto, które ma twarde zawieszenie, a dodatkowo profil 45 naraża na przyjemne wrażenia ;-)
Chciałabym się zorientować, czy zamiana opon na profil np.50 przy jednoczesnym zachowaniu szerokości opony (225) jest możliwa i ma sens? Chodzi mi o zachowanie oryginalnej średnicy koła ze względu na wskazania prędkościomierza, licznika oraz zawieszenie. Przy szukaniu zamienników wyszła mi zbyt duża różnica :kwasny:
Oryginalne opony: 225/45 R17 średnica koła: 634.3 mm
Zamiennik: 225/50 (?) R17 średnica koła: 656.8 mm
Czyli różnica średnicy koła wynosi 22.5 mm, a różnica prędkości 3.43%


Więc jeszcze raz - chyba nie da się z niskoprofilowanych 225/45 R17 zrobić wyższego profilu przy jednoczesnym zachowaniu szerokości opony?
Ponieważ jedyne co znalazłam to ewentualnie 215/55 R17 no i to 225/50 R17.
Czytałam, że przekłamania licznika występują podobno tylko przy zmianie szerokości opony, no ale nie wiem :lol: . No i zostaje jeszcze rozmiar samej felgi (17).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak dla mnie mija się to z celem. Wysokość profilu opony 225/45 wynosi około 100mm, natomiast wysokość profilu opony o rozmiarze 225/50 jest o 10mm wyższa, czyli 110mm. W efekcie prześwit wzrośnie o 10mm, zmieni się minimalnie wskazanie na prędkościomierzu, konieczność w Twoim przypadku wpisania w dowód rejestracyjny nowych rozmiarów opon, czyli kolejny wydatek na TÜV gdzie nie ma pewności, iż pozwolą na taką zmianę, no i sprawa z komfortem jazdy na pewno się nie zmieni. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No dzięki, z TUV to rzeczywiście wypadło mi z głowy :->
Jeszcze jedno pytanko - obecnie jeżdżę na Michelin Pilot Primacy i jako, że nie potrzebuję całego zestawu, chce zakupić tylko 2 opony. Niestety nie mogę ich dostać i znalazłam sobie Michelin Primacy HP - oczywiście z zachowaniem wszystkich parametrów i indexów. Nie zrobi to różnicy podejrzewam, ale chcę się upewnić.
Jeszcze jedno - rozmawiałam dzisiaj z gościem, który ma założenie dwie bezdętkowe i dwie normalne. Zastanawiam się, jak się na tym jeździ :lol:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
rozmawiałam dzisiaj z gościem, który ma założenie dwie bezdętkowe i dwie normalne. Zastanawiam się, jak się na tym jeździ
rozumiem,że masz na myśli 2 dętkowe :-P Nie ma różnicy w jeździe, natomiast jest różnica i to znaczna w przypadku "złapania gumy" tzn. w dętkowej" np. byle mały gwózdek i jest kapeć a w bezdętkowej będzie powolutku schodzić...

Wystawiono 1 piw(a):
szynszylek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
bezdętkowe i dwie normalne.

Raczej anormalne. :-P W dzisiejszej dobie dętek się już nie stosuje, a jeżeli ktoś sobie takie założy pod opony bezdętkowe, to można to porównać do kobiecego gorsetu - czyli nadanie kształtu i nic więcej. Jeżeli chodzi o rozmiary opon, to nie musisz się tym stresować ponieważ nie posiadasz Quattro. Napisałem rozmiary opon, bo każdy wzór ma inny obwód koła. Nie piszę już o producencie, bo różnica w obwodzie potrafi sięgać nawet w skrajnych przypadkach po 30mm. Ja pilnuję rozmiaru opon (obwód koła) ze względu na układ różnicowy, Ty go nie posiadasz więc nie musisz się stresować. Ważne aby na osi był identyczny bieżnik. ;-)
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Ważne aby na osi był identyczny bieżnik

Skoro bieżnik ma być taki sam na osi to rozumiem, że kupię sobie identyczne rozmiarem na przód i będzie git? Bo tył zostaje.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
kupię sobie identyczne rozmiarem na przód i będzie git?

Dokładnie tak. ;-)

Wystawiono 1 piw(a):
szynszylek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki chłopacy :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
szynszylek napisał/a:
Dzięki chłopacy :mrgreen:

Drobiazg. :-P

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paski 

[ IP: 3.148.102.90 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa