Czujniki, kody i schematy » A8 D3 schemat elektryczny rolety.
Odpowiedz do tematu
 A8 D3 schemat elektryczny rolety.
Czy ktoś posiada wiedzę na temat podłączania i elementów składowych tylnej rolety .
Potrzebuje jakiś schemat.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: A8 D3 schemat elektryczny rolety.
zanjac napisał/a:
Czy ktoś posiada wiedzę

Tak się zastanawiam, że pewnie ja ją mam. :mrgreen: Roleta, panel z przyciskami i odpowiednie kodowanie komfortu oraz modułu dachu. Chcesz zamontować tylko tył, czy cały komplet?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
chce zamontować tylko tył.............mam już zamontowany panel z przełącznikiem i półkę z roletą , dokupiłem także wtyczkę z kabelkami do połączenia rolety...............i teraz stoję z powodu braku wiedzy. ;audi;

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
......i teraz stoję z powodu braku wiedzy. ;audi;

W takim razie wypada się nią podzielić. :mrgreen:

Podłączenie rolety
Roleta sterowana jest modułem komfortu który znajduje się po prawej stronie bagażnika.
Przewody podłączone są do gniazda A na pinach 10 (minus silnika) oraz 13 (plus silnika)


Podłączenie przełącznika rolety
Pin 13 w 16to pinowym złączu panela odpowiada za załączenie rolety. Ten pin trzeba podłączyć bezpośrednio do panela klimatyzacji do gniazda C pin 24. Na pinach 22 i 23 znajdują się przewody CAN komfortu, tak więc nie powinno być problemu z lokalizacją - pin 22 CAN H pomarańczowy z zielonym paskiem, pin 23 CAN L pomarańczowy z brązowym paskiem i pin 24 sterowanie roletą.

Kodowanie
Aby wszystko zadziałało trzeba będzie jeszcze wprowadzić odpowiednie kodowanie do modułu komfortu - do aktualnego kodowania dodać 512 i wpisać sumę.
Nie mam obecnie danych odnośnie kodowania klimatyzacji, ale podłącz na razie wszystko jak w opisie, a klimę zostawimy na deserek. ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poszło "Pomógł".........jestem pod wrażeniem wiedzy :shock:
Piny przy przełączniku są wszystkie okablowane , jest komplet , z tego wniosek ,że są połączone do klimatyzacji :?: pozostało chyba połączyć roletę z gniazdem w bagażniku :?:
*popróbuję , może się nie rozp.....li :oops:
:shock: :shock: ............no i się rozpędziłem i okazało się ,że pin 13 w moim przełączniku jest pusty :cry: ,dobra wiadomość to zlokalizowałem moduł komfortu i puste piny 10 i 13 :) tylko jak wybrać kable z rolety który do 10 a który do 13 :?: .
Które to jest gniazdo C w panelu klimatyzacji , aby czegoś nie zniszczyć.
Jakich przewodów użyć najlepiej do połączenia..........a może da się kupić w sklepie lub zamówić w ASO przewody z pinami?
:wysmiewacz: to będzie przeprawa , jak wypali to jestem ci winien duże.... ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
Poszło "Pomógł".........jestem pod wrażeniem wiedzy :shock:
Piny przy przełączniku są wszystkie okablowane , jest komplet , z tego wniosek ,że są połączone do klimatyzacji :?: pozostało chyba połączyć roletę z gniazdem w bagażniku :?:
*popróbuję , może się nie rozp.....li :oops:
:shock: :shock: ............no i się rozpędziłem i okazało się ,że pin 13 w moim przełączniku jest pusty :cry: ,dobra wiadomość to zlokalizowałem moduł komfortu i puste piny 10 i 13 :) tylko jak wybrać kable z rolety który do 10 a który do 13 :?: .
Które to jest gniazdo C w panelu klimatyzacji , aby czegoś nie zniszczyć.
Jakich przewodów użyć najlepiej do połączenia..........a może da się kupić w sklepie lub zamówić w ASO przewody z pinami?
:wysmiewacz: to będzie przeprawa , jak wypali to jestem ci winien duże.... ;)

Przy dwóch przewodach masz tylko dwie możliwości. Sprawdź przy wtyczce rolety ponumerowane są piny 1 i 2. (1->13 2->10) Przewody do rolety nie powinny być cieńsze niż 1mm2
Sądzę że w Twoim klimatroniku gniazda powinny być oznaczone od lewej do prawej A,B,C,D,E. Zsuń obudowę środkowej wtyczki i sprawdź czy na pinie 24 jest wolne miejsce. Jeżeli obok będą pomarańczowe przewody (22 i 23) jesteś w domu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziś zacząłem operację.
1.Połączyłem pin 13 włącznika z pinem 24 w climatroniku wtyczka "C"
2.Przeprowadziłem kable z rolety do modułu komfortu ale jeszcze nie podpiąłem , gdyż:
a.z rolety wychodzą dwa piny nr 12 i 51 :-|
b. i teraz jak podpiąć do modułu aby nie zamienić miejscami :?: (10 + 12 i 13 +51) czy na odwrót?

[ Dodano: Wto 08 Lis, 2011 16:46 ]
Adi202 napisał/a:
Jeżeli obok będą pomarańczowe przewody (22 i 23) jesteś w domu.

i tak było :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nawet jak przewody zamienisz miejscami, to zawsze możesz je obrócić. Podłącz w tej kolejności jak napisałeś.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
....dobra jutro z rana tak zrobię. A potem ? zakodować 512 i suma................i czekam na dalsze instrukcje..............czy może jeszcze nic nie kodować?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Roleta już działa?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
...jeszcze nie działa gdyż nie mam na razie sprzętu do zakodowania.Obecnie wszystko podłączyłem tak jak pisałeś........ale zastanawia mnie twój wpis ,że "a klimę zostawimy na deserek. ;-) ....czyli co ? też trzeba go zakodować?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
...jeszcze nie działa gdyż nie mam na razie sprzętu do zakodowania.Obecnie wszystko podłączyłem tak jak pisałeś........ale zastanawia mnie twój wpis ,że "a klimę zostawimy na deserek. ;-) ....czyli co ? też trzeba go zakodować?

Sądzę, że tak. Dlaczego. Stycznik rolety jest wpięty do sterownika klimatyzacji, zaś roleta do sterownika komfortu który uruchamia napęd rolety dopiero po otrzymaniu sygnałem CAN Komfort informacji ze sterownika klimatyzacji o uruchomieniu rolety. Jak wiadomo kodowanie jest niczym innym jak dopisaniem dodatkowego osprzętu nad którym czuwa dany sterownik. Stycznik rolety jest również osprzętem więc nieprawidłowe kodowanie spowoduje nazwijmy to "niewidzialność" jego przez klimę. W razie czego mam kodowanie klimatyzacji z roletą, ale to jak pisałem na deserek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
W razie czego mam kodowanie klimatyzacji z roletą, ale to jak pisałem na deserek

No więc czas przyszedł na deserek :mrgreen: ...włącznik zespolony połączony z klimatronikiem , roleta połączona z modułem komfortu , moduł komfortu zakodowany.................no i roletka ani drgnie nawet po zamienieniu miejscami przewodów (10 i 13 ) przy module komfortu :oops: .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
zanjac napisał/a:
Adi202 napisał/a:
W razie czego mam kodowanie klimatyzacji z roletą, ale to jak pisałem na deserek

No więc czas przyszedł na deserek :mrgreen: ...włącznik zespolony połączony z klimatronikiem , roleta połączona z modułem komfortu , moduł komfortu zakodowany.................no i roletka ani drgnie nawet po zamienieniu miejscami przewodów (10 i 13 ) przy module komfortu :oops: .

Sprawdzałeś jakie masz kodowanie klimatyzacji?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Właściciel VAG-a wchodził do sterowania klimatronika widzi liczbę "kodowanie" teraz nie pamietam jaka tam jest ale moge to sprawdzić ....i mówi ,że nic nie może zrobić,bo nie wyświetla mu się dodatkowe okienko z opcjami liczbowymi dodatkowych opcji :oops:
ps.ewentualnie mogę dziś jeszcze raz podjechać niech odczyta liczbę kodowania ,a tak nawiasem mówiąc to gdzie kupić jakiś interfejs i oprogramowanie abym to sam mógł robić bo mam tylko tester grupy VAG "dominator".

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Czujniki, kody i schematy 

[ IP: 3.135.190.113 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa