Pytajnik, czyli zielono mi ;) » [A6 C4]Nie działają wskaźniki oraz ac/bc
Odpowiedz do tematu
 [A6 C4]Nie działają wskaźniki oraz ac/bc
Witam.
Ostatnio spotkała mnie przykra sprawa z rozszczelnieniem nagrzewnicy (nagłym i dość obfitym :-P ) przez co zmuszony byłem do jej wymiany a przy okazji wyjąłem wykładzinę do prania i suszenia.
A teraz do rzeczy - po tym wszystkim już po złożeniu zaczęły się problemy z licznikiem.
Tak jak w temacie nie działają wskaźniki od temp. cieczy i paliwa, nie działa ac, bc cały czas jest na 0 ale się podświetla, licznik kilometrów zeruje się co każdy przejazd tak samo jak klimatronik ( wraca do ustawień fabrycznych ).
Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie są ok. Kostki w liczniku też podpięte, tak samo w klimatroniku.
Jedyne co to została się tylko jedna niepodłączona kostka, ale wydaje mi się że ona była luźna a po drugie nie znalazłem na nią miejsca.
Jeżeli ma to jakiś związek z moim problemem to proszę o informację gdzie wpiąć ową kostkę.
Kostka o której mowa jest pojedynczą brązowa (w środku konektor żeński) i ma jeden przewód brązowo-biały(cienki).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Daj foto tej kostki bedzie lepiej z lokalizacja gdzie i do czego ;)

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Tutaj zdjęcie kostki która się została.
Ogólnie myślę że musiałem zruszyć jakąś kostkę albo kilka... Do wyjęcia wykładziny odkręcić wszystko dookoła więc może coś przez przypadek zruszyłem. Najgorsze jest to że nie mam pojęcia co i gdzie.
P.S do objawów dołączam również brak oświetlenia wewnętrznego (wszystkie lampki w suficie nie świecą).

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pewnie masz nieoryginalne radio prawda? Ta wtyczka jak się nie mylę jest do podłączenia oryginalnego radia pod system alarmowy. Czyli wyjęcie radia gdy aktywowany jest alarm skutkuje uruchomieniem syreny. Także nie jest to powód Twoich zmartwień.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
eleszet, radio mam oryginalne ale ta kostka nie była do niego wpięta odkąd mam to audi. Dzięki za podpowiedź od czego ona jest. Teraz zostaje pytanie gdzie jest 'coś' co powoduje moje problemy?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Cytat:
Teraz zostaje pytanie gdzie jest 'coś' co powoduje moje problemy?

Myślę, że tu w wolnej chwili wypowie się nasz góru, bo ma na tyle szeroką wiedzę, że jest w stanie dedukować. W tej kwestii jest potrzebne duże doświadczenie, bo stać się mogło wszystko. Czekaj cierpliwie na Adiego.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
pozwolę sobie nie zaczekać na Adiego i odpowiedzieć ;-) ta kostka to dodatkowa masa oryginalnego radia, miejsce na nią znajduje się z tyłu radia. Co do Twojego problemu, to pisałeś,że dość mocno zalało Ci auto,więc zacząłbym od poszukiwań zwarcia spowodowanego zalaniem w tunelu serwisowym.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ta wtyczka z fotki, to zabezpieczenie radia. Wpina się ją z tyłu radia (fabrycznego) To nie ma najmniejszego związku z problemem.
Problemem będzie prawdopodobnie brak zasilania zegarów (bezpiecznik nr8). Zwróć uwagę na zegarek czy działa czy może stoi w miejscu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak, Co do jakiegoś zwarcia to odpada bo zalanie miało miejsce około 200km od domu. Po rozszczelnieniu nagrzewnicy po prostu wypiąłem ją z obiegu i dalej jazda i wtedy wszystko działało. Nawet tuż przed rozebraniem wszystkiego na drugi dzień wszystko było ok.
Adi202, Bezpieczniki tak jak pisałem są wszystkie ok. Licznik się zaświeca po włączeniu świateł, po za tym działają prędkościomierz, obrotomierz i inne dodatkowe zegary.
Wariuje licznik kilometrów, bo zeruje się za każdym razem i tak samo klimatronik wraca do ust. fabrycznych. Nie działa także oświetlanie wnętrza.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Skoczek2010 napisał/a:
bo zeruje się za każdym razem i tak samo klimatronik wraca do ust. fabrycznych. Nie działa także oświetlanie wnętrza.

I właśnie o to mi chodzi. Po wyłączeniu zapłonu elektronika jest bez zasilania brakuje jej podtrzymania z klemy 30. Jak dobrze pamiętam, to ten bezpiecznik odpowiedzialny jest również za podświetlenie. Sprawdź czy jest na nim zasilanie.

Wystawiono 1 piw(a):
Skoczek2010
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202, Wielki Wodzu ;-) czytając Wasze forum jako jeszcze niezarejestrowany użytkownik wiedziałem że dysponujesz wielką wiedzą na temat elektryki w Naszych autach, jednak teraz mogłem odczuć tego na własnej skórze ;-) - sugerując się Twoją radą sprawdziłem czy na bezpieczniku 8. jest zasilanie, oczywiście nie było - powód oderwany kabelek od wsuwki :-P nie wiem jak ja to uczyniłem, ale najważniejsze że już wszystko wróciło do normy :-) Wielkie dzięki za pomoc :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pytajnik, czyli zielono mi ;) 

[ IP: 3.17.162.247 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa