Skrzynie manualne » [C3]problem ze skrzynią biegów
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
 
mates napisał/a:
A mam jeszcze pytanie czy te moje problemy ze skrzynią mogą być związane z kończeniem się sprzęgła ?

Oczywiście, że tak. Jeżeli jednak po dolewce oleju działało wszystko normalnie, to obstawiałbym raczej jakość i poziom oleju.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak by ciekł simering to proponowałbym kupno w serwisie, u siebie w C4 zmieniałem, bo też mi ciekło i ori kosztował ok 16 zł.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ponownie proszę o pomoc, po ostatniej dolewce pomogło na chwile ale po paru tygodniach znowu musiałem ruszać z trójki. Parę dni temu wymieniłem olej i to nic nie pomogło pedał sprzęgła "wpadł" w podłogę. Przeszukując okolicę skrzyni znalazłem jakiś odpowietrznik i teraz mam parę pytań:
Czy może być że skrzynia (hydrauliczna) się zapowietrzyła?
Jeżeli tak to jak się odpowietrza sprzęgło?
Co się wlewa do ewentualnej dolewki płynu/oleju?
No i gdzie się znajduję zbiorniczek na ten płyn lub olej czy zbiorniczkiem jest sama skrzynia w miejscu wymienionego oleju.
Z góry dzięki za pomoc każda sugestia będzie bardzo przydatna :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mates napisał/a:
Ponownie proszę o pomoc, po ostatniej dolewce pomogło na chwile ale po paru tygodniach znowu musiałem ruszać z trójki. Parę dni temu wymieniłem olej i to nic nie pomogło pedał sprzęgła "wpadł" w podłogę. Przeszukując okolicę skrzyni znalazłem jakiś odpowietrznik i teraz mam parę pytań:
Czy może być że skrzynia (hydrauliczna) się zapowietrzyła?
Jeżeli tak to jak się odpowietrza sprzęgło?
Co się wlewa do ewentualnej dolewki płynu/oleju?
No i gdzie się znajduję zbiorniczek na ten płyn lub olej czy zbiorniczkiem jest sama skrzynia w miejscu wymienionego oleju.
Z góry dzięki za pomoc każda sugestia będzie bardzo przydatna :-)

Ten siłownik jest podłączony do zbiornika wyrównawczego układu hamulcowego. Jeżeli Ci sie zapowietrzył, to musiałbyś pomyśleć o jego wymianie lub regeneracji. Odpowietrzyć możesz na dwa sposoby. Podpinając się odpowietrznikiem z przedniego lewego zacisku hamulcowego i wciskając hamulec, lub wytworzyć w zbiorniku płynu hamulcowego ciśnienie i popuszczając odpowietrznikiem do momentu aż pedał sprzęgła zacznie pracować.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Skrzynie manualne 

[ IP: 18.223.160.61 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa