Elementy silnika » Brak mocy w Audi S6 4.2
Odpowiedz do tematu
 Brak mocy w Audi S6 4.2
Witam!
Mam problem z moim cudownym samochodzikiem. Od kilku dni zauważyłem, że mój samchód (Audi s6 4.2) stracił moc. Przy niskich obrotach szarpie. Po przekroczeniu 4000 obrotów nie ciągnie, a skrzynia biegów nie zmienia biegów. ?Byłem na serwisie Audi po podłączeniu do komputera nie wykazało żadnych błędów. Powiedzieli że powinienem szukac w logach. Czym to może byc spowodowane? Czy ktoś ma jakiś pomysł??

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Brak mocy w Audi S6 4.2
todi80 napisał/a:
Byłem na serwisie Audi po podłączeniu do komputera nie wykazało żadnych błędów. Powiedzieli że powinienem szukac w logach.

"Rence opadajom". Co to za serwis skoro nie potrafi zlokalizować usterki? Albo lenie, albo dwie lewe łapki mają :shock:
Skoro przyjeżdżasz do nich na naprawę, to łaski nie robią. Skoro tego typu usterka przerasta Autoryzowany Serwis spróbuj naprawić to sam. Proponowałbym zacząć od skrzyni biegów. Kiedy ostatni raz skrzynia była serwisowana? Od kiedy posiadasz eSę? W jakiej sytuacji powstała usterka? Czy dysponujesz jakimś programem diagnostycznym aby pokierować Cię od początku do samego usunięcia problemu?
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tak to są lenie w serwisie. Auto posiadam od roku.Wydaje mi się ze to nie skrzynia bo nie ma żadnych błędów.Usterka powstała z dnia na dzień. Co do programów diagnostycznych to posiadam vaga.
Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
todi80 napisał/a:
tak to są lenie w serwisie. Auto posiadam od roku.Wydaje mi się ze to nie skrzynia bo nie ma żadnych błędów.Usterka powstała z dnia na dzień. Co do programów diagnostycznych to posiadam vaga.
Pozdrawiam

W silniku pewnie również nie posiadasz błędów?
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
silnik ani skrzynia nie maja żadnych błędów.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
todi80 napisał/a:
silnik ani skrzynia nie maja żadnych błędów.

W takim razie jaką skrzynię posiadasz?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jest to automat Tip Tronic .w serwisie powiedzieli,że przyczyna może byc to ,że jakiś czujnik daje błędne odczyty.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
todi80 napisał/a:
jest to automat Tip Tronic .w serwisie powiedzieli,że przyczyna może byc to ,że jakiś czujnik daje błędne odczyty.

Nie musi koniecznie. Wystarczy, że będziesz mieć za mało oleju lub będzie on bardzo stary i żadne logi nie pomogą. Po Twoim opisie twierdzę, że będzie to wina kiepskiej kondycji skrzyni biegów. Napisz jaki masz typ tej skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
po przełączeniu na skrzynie sekwencyjna w pewnym zakresie obrotów zaczyna migac na desce znaczek chek.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
todi80 napisał/a:
po przełączeniu na skrzynie sekwencyjna w pewnym zakresie obrotów zaczyna migac na desce znaczek chek.

Sterownik silnika jest sprzężony ze sterownikiem skrzyni, więc jest to dopuszczalne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
w skrzyni jest olej bo sprawdzalem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
todi80 napisał/a:
w skrzyni jest olej bo sprawdzalem.
a kiedy wymieniales olej? moze to kwestia stanu tego oleju... :roll:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
oleju nie wymienialem tak zalecili w serwisie ze olej tylko sie zmienia przy naprawach skrzyni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
todi80 napisał/a:
oleju nie wymienialem tak zalecili w serwisie ze olej tylko sie zmienia przy naprawach skrzyni.

To jest tylko zalecenie ASO, natomiast zaleceniem producenta skrzyń jest wymiana oleju co 60Tkm. Polityka ASO doprowadza tylko do zostawiania większej sumy pieniędzy. Jeżeli faktycznie ATF nie był wymieniany, to proponuję odwiedzić konkretnego mechanika od skrzyń automatycznych. Oby tylko nie było za późno.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
todi80 napisał/a:
oleju nie wymienialem tak zalecili w serwisie ze olej tylko sie zmienia przy naprawach skrzyni.
:shock: :shock: :shock: :shock: co za ludzie :mur: tak jak pisal Adi202, wymien olej

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.118.26.90 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa