Układ kierowniczy » [B4] Szmery, stukanie przy skręcaniu
Odpowiedz do tematu
 [B4] Szmery, stukanie przy skręcaniu
Witam, od jakiegoś czasu przy skręcaniu słychac dziwny szmer z prawej strony, jakby coś się przesuwało. Dzwięk przypomina przesuwanie szklanki po stole w jedną i druga strone i na końcu "pyk". Myślałam że jakiś przedmiot tak hałasuje w schowku czy w kieszeni drzwi ale niestety nie. Dzieje się tak tylko w czasie jazdy. Coś chyba z ukladem kierowniczym nie tak. Może wiecie o co kaman?

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [B4] Szmery, stukanie przy skręcaniu
kamila666 napisał/a:
Witam, od jakiegoś czasu przy skręcaniu słychac dziwny szmer z prawej strony, jakby coś się przesuwało. Dzwięk przypomina przesuwanie szklanki po stole w jedną i druga strone i na końcu "pyk". Myślałam że jakiś przedmiot tak hałasuje w schowku czy w kieszeni drzwi ale niestety nie. Dzieje się tak tylko w czasie jazdy. Coś chyba z ukladem kierowniczym nie tak. Może wiecie o co kaman?
jesli tylko przy skręcaniu to obstawiałbym przegób

Wystawiono 1 piw(a):
kamila666
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Pasiak napisał/a:
jesli tylko przy skręcaniu to obstawiałbym przegób

Albo sworzeń wahacza.

Wystawiono 1 piw(a):
kamila666
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Siema, również obstawiałbym przegub.

Wystawiono 1 piw(a):
kamila666
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Przy lekkim skęcie też tak sie dzieje. Myślicie że to może być przegub wewnętrzny?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
raczej zewnętrzny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Matka Whistlera napisał/a:
raczej zewnętrzny
nawet nie "raczej" tylko na pewno...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zewnętrzny ten przy kole, inaczej chyba jednak napierdziela jak jest uszkodzony

Postaw piwo autorowi tego posta
 
kamila666 napisał/a:
Zewnętrzny ten przy kole, inaczej chyba jednak napierdziela jak jest uszkodzony


jakby walił ci wewnętrzny to byś miała takie "charczenie" przy przyspieszaniu a jeśli puka-stuka to obstawiałbym zewnętrzny

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Byłam na diagniozie, okazało się że oba sworznie wahaczy są do wymiany, lewa końcowka drążka i guma na lewym przegubie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Warto to jak najszybciej zrobić , nie daj Boże ,żeby wyskoczył Ci sworzeń ... (przerabiałem to w 100-tce ) nie polecam :-/

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Mam już wymienione, sworznie i dwie końcówki drążków, ustawiona zbieżność kół. Jednak dalej bez zmian. Miał być Lemforder ale tak wyszło że wymienione cześci są firmy Delphi???

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Ja nadal obstawiam przegub, gdyż luzu w przegubie stacja diagnostyczna mogła nie wyłapać.
pzdr.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Byłam na przeglądzie na innej stacji diagnostycznej. Diagnosta zauważył pękniętą gume na prawym przegubie. Widocznie luzu na przegubie też nie wykrył. No ja oczywiście nic nie gadałam że słychać "ding ding". Wspomniał tylko o wymianie gumy, troche już na to zapoźno trzeba przegub wymieniać, tak jak mowiliscie ;-) W każdym razie z zawieszeniem wszystko ok, przegląd zaliczony :mrgreen:
I jeszcze jedna sprawa, diagnosta jeszcze powiedział że trzeba ustawić zbieżność bo coś tam mu pokazało, nic z tego nie zrozumiałam. Mowie mu że była niedawno ustawiona, wiec o co chodzi? A on mowi tak " Jak była ustawiana to wporządku, chyba że w starszych autach ma być troche rozbieżna" Czyli rozbieżna to jest dobrze, czy mam jechać z reklamacją?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
jedź z reklamacją,wszystko ma być na tip top ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Układ kierowniczy 

[ IP: 18.223.196.59 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa