Elementy silnika » [b4 2.0 ABT] gdzie ucieka płyn
Odpowiedz do tematu
 [b4 2.0 ABT] gdzie ucieka płyn
witam mam problem ucieka mi gdzieś płyn i nie mam pojęcia gdzie do oleju nie spływa pod nogami sucho uszczelkę wymieniałem pół roku temu pod głowicą. A czy płyn w jakiś bezpośredni sposób ma styczność z prowadnicą zaworową bo jedną mam luźną , albo może uszczelka pod kolektor ssący przepuszcza ?nimam głowy :kwasny:

[ Dodano: Wto 20 Paź, 2009 21:09 ]
1,5 l na jakieś 300km

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: [b4 2.0 ABT] gdzie ucieka płyn
tomeczek376 napisał/a:
witam mam problem ucieka mi gdzieś płyn i nie mam pojęcia gdzie do oleju nie spływa pod nogami sucho uszczelkę wymieniałem pół roku temu pod głowicą. A czy płyn w jakiś bezpośredni sposób ma styczność z prowadnicą zaworową bo jedną mam luźną , albo może uszczelka pod kolektor ssący przepuszcza ?nimam głowy :kwasny:
rozumiem,że masz na myśli płyn chłodniczy ;) najpewniej to będzie któryś wąż, wystarczy ,że będzie delikatnie uszkodzony i nie będziesz widział jak ucieka bo będzie sobie parować, a teraz mamy zimno i jak otworzysz maskę to raczej ciężko będzie zobaczyć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Poszukiwania zacznij od zbiornika wyrównawczego - korek (uszczelka), albo pęknięty króciec powrotu. Odkręć korek i przykręć go z małą siłą.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Często , w samochosach z gazem ,płyn " ucieka" w okolicy parownika i samym parownikiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
komplet w parowniku był wymieniany 3 miechy temu i z gazem nie ma problemu a przewodem nie widziałem żeby gdzieś uciekało

[ Dodano: Wto 20 Paź, 2009 21:33 ]
korek nowy od zbiorniczka

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
a przewodem nie widziałem żeby gdzieś uciekało
a patrzyłeś na zimnym czy ciepłym silniku?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tylko na ciepłym sprawdzałem

Postaw piwo autorowi tego posta
 
tomeczek376 napisał/a:
tylko na ciepłym sprawdzałem
to powinno być widać, a chłodnice masz na 122% szczelną?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
na 122% to nie ale na jakieś 121,5% :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
króciec sprawdż ten z boku i ten z tyłu głowicy miedzy silnikiem a grodzią lubi też ciec wężyk chłodzenia (podgrzewania) kolektora ssącego i jeszcze jedno przewody mocno zacisnęte na obejmach przecinają gume przewodu i sie sonczy płyn tyle wiem ze swojego doświadczenia :-D

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Już po bólu dziś auto odebrałem od magika jak na razie wszystko gra zobaczymy co czas pokaże zrobiłem szlif głowicy i wymieniłem przy okazji prowadnice zaworową i teraz powinno być cacy

[ Dodano: Pon 23 Lis, 2009 19:51 ]
No i znowu problem ok miesiąca temu odebrałem auto i znowu pojawił się problem ze znikającym płynem mechanik wymienił mi uszczelkę pod głowicą głowica była plantowana z tyłu silnika był pęknięty króciec to do wymiany poszedł teraz dalej nie mam głowy co to może być ? i jeszcze jedno pytanie czy do nagrzewnicy się dostać to dużo roboty ? trzeba ściągać tapicerkę auta (całą) ?

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 13.58.137.218 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa