Pozostałe tematy » Klimatronik A6 C5 2003 - klima nie działa
Odpowiedz do tematu
 Klimatronik A6 C5 2003 - klima nie działa
Witam! Mam problem z klimą.

vag pokazuje dwa bledy w klimatroniku:
00792 Czujnik ciśnienia klimatyzacji (F129)
01582 sygnał temperatury płynu chłodniczego

i jeszcze jeden błąd w silniku:
18043 - brak sygnału z panelu klimatyzacji

Z tego co się dowiedzialem to w moim aucie nie ma czujnika f129 czteropinowego tylko jest g65 trzypinowy od ciśnienia w układzie. Klima na krótko rusza, jednak z klimatronika nie rusza. auto jest z 30.04.2003 i podobno od kwietnia 2003 były montowane inne klimatroniki niż wcześniej np. byla zmiana sygnalu z czujnika cisnienia (wczesniej 4 pinowy a nowszy 3 pinowy(. Czy to prawda? Mam w aucie klimatronik z 2000 roku (wlepka na panelu) Czy to może dlatego są te wszystkie błędy?

Dodam że klima nabita, czujniki 100 % dobre (nowe z aso sprawdzane na innych pojazdach).

Pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Klimatroniki zmienione były w 2002r. Twoim problemem jest właśnie sterownik klimatyzacji. To, że z zewnątrz wygląd jest taki sam oraz gniazda są identyczne nie oznacza, że są zamienne. Ktoś wcześniej o tym nie wiedział i założył sterownik przed liftem.
pzdr

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dzięki adi za odpowiedz. W takim razie spróbuję podmienić klimatronik na nowszy i się okaże. Auto kupiłem niedawno z niedziałającą klimatyzacją więc nie wiem co ktoś wcześniej robił.

A jeszcze takie pytanie: Mam radio 2 din, klimatronik jest pod radio 2din i czy gdy kupię klimatronik 1din to da się przełożyć moją obudowę do nowego klimatronika? Panel mam w idealnym stanie więc może być na przekładkę w razie czego? Czy tylko szukać całego 2din?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
neever napisał/a:
gdy kupię klimatronik 1din to da się przełożyć moją obudowę do nowego klimatronika?

Elektronika jest identyczna w tych sterownikach. Problemu nie będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:

Elektronika jest identyczna w tych sterownikach. Problemu nie będzie.


Elektronika? To czym one się różnią? Kodowaniem tylko?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Kodowaniem i obudową. Chodzi oczywiście o sterowniki z tego samego roku. Przed liftowe i po liftowe są inne.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
No tak. Ale mi chodzi o to czy jak zakupie klimatronik 1din poliftowy z 2003 roku to czy będę mógł przełożyć elektronikę do obudowy 2din z 2000 roku? (do tej obudowy co mam teraz w aucie czyli pod radio 2din) Czy nie da rady tak zrobić?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Napiszę jeszcze raz. Elektronika jest identyczna w tych sterownikach i problemu nie będzie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Rozumiem. To szukam sterownika po lifcie i się okaże czy pomoże. W razie czego przełoże obudowę pod 2din z klimatronika który jest w aucie (klimatronik przedlift)

[ Dodano: Pią 27 Lip, 2012 18:57 ]
Mam jeszcze jedno pytanie: W serwisie mi powiedzieli że wg etki oryginalnie w moim aucie był klimatronik poliftowy o numerze: 4B0 820 043 AQ

Mam możliwość kupić sterownik poliftowy 2003 rok o numerze 4B0 820 043 AM

Czy te dwa klimatroniki się różnią od siebie? Obydwa poliftowe z 2003 roku różniące się ostatnią literką numeru. Będzie on pasował do mojego auta czy nie? Sterownik o numerze 4B0 820 043 AQ jest praktycznie nie do zdobycia.

pozdrawiam

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Pozostałe tematy 

[ IP: 18.223.28.70 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa