Elementy silnika » Audi a4 b6 2.0 ALT lpg sekwencja duze spalanie i bład.
Odpowiedz do tematu
 Audi a4 b6 2.0 ALT lpg sekwencja duze spalanie i bład.
Witam nie dawno kupiłem audi jak w temacie po pewnym czasie wyskoczył błąd taki zółty silniczek (motorelektronik) nie wiem gdzie szukac przyczyny i raczej przyjdzie mi jechac do mechanika i podłączać pod komputer. Jest jeszcze problem z bardzo duzym spalaniem benzyny zalałem za 80zl czyli ponad 8l i nie zrobilem nawet 100km (mam gaz sekwencje benzyna potrzebna tylko do odpalania wiec nie mam pojęcia w czym moze byc problem. co pewnien czas slychac takie pstrykniecie gdzies koło pulpitu kierowcy i tak jakby jakaś pompka pracowała i po 3 sec. ustaje i tak w kółko.

Postaw piwo autorowi tego posta
 Re: Audi a4 b6 2.0 ALT lpg sekwencja duze spalanie i bład.
mateusz1.1 napisał/a:
Witam nie dawno kupiłem audi jak w temacie po pewnym czasie wyskoczył błąd taki zółty silniczek (motorelektronik) nie wiem gdzie szukac przyczyny i raczej przyjdzie mi jechac do mechanika i podłączać pod komputer. Jest jeszcze problem z bardzo duzym spalaniem benzyny zalałem za 80zl czyli ponad 8l i nie zrobilem nawet 100km (mam gaz sekwencje benzyna potrzebna tylko do odpalania wiec nie mam pojęcia w czym moze byc problem. co pewnien czas slychac takie pstrykniecie gdzies koło pulpitu kierowcy i tak jakby jakaś pompka pracowała i po 3 sec. ustaje i tak w kółko.
obawiam się,że bez podłaczenia do komputera sie nie obejdzie, ten symbol, może wskazywac kika usterek np. sonde lambda , której usterka powoduje także większe spalanie.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dziś zauważyłem bardzo dziwną rzecz jadać na gazie widze na wyświetlaczu jak spada zasięg benzyny czy to możliwe ze jadąc na gazie z powodu jakiejś usterki dostarczana jest także benzyna i chodzi na gazie i benzynie jednocześnie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mateusz1.1 napisał/a:
Dziś zauważyłem bardzo dziwną rzecz jadać na gazie widze na wyświetlaczu jak spada zasięg benzyny czy to możliwe ze jadąc na gazie z powodu jakiejś usterki dostarczana jest także benzyna i chodzi na gazie i benzynie jednocześnie?
jasne,że jest taka opcja, oznacza to ,że masz awarie elektro zaworu, proponowałbym zakręcic butle i podpiac auto pod kompa

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Audi podłączone pod kompa pokazało 5 błędy coś z katalizatorem i zwarcie z masa 4 wtryskiwaczy błąd został skasowany i pojawił sie znowu wiec zdjąłem oslone silnika a tam kabelki od czujników wtryskiwaczy po lutowane ze sobą i nie po izolowane ponaprawiałem to błąd znikł z wyświetlacza
ale wydaje mi sie ze nadal chodzi na gazie i benzynie co mam dalej robić jak zdiagnozować usterkę jechać na diagnostykę gazu czy gdzie?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
mateusz1.1 napisał/a:
dalej robić jak zdiagnozować usterkę jechać na diagnostykę gazu czy gdzie?
dokładnie

Postaw piwo autorowi tego posta
 
czesc mam pytanie ,podczas jazdy na obrotach 1500-2000 z równomierna predkoscia szarpie silnikiem obroty spadaj i wzrastaja widoczne falowanie wskazówki ,problem zanika w momecie gwaltownej i szybkiej jazdy, oraz przy wolnym ruszaniu mam wrazenie ze skrzynia biegow nie rowno ciagnie. I jeszcze jedno pytanie dowiedzialem sie ze w audi jest tak ze gdy wskoczy na rezerwe gazu to faktyczny zasieg benzyny wyswietlany na wyswietlaczu spada (jadac na gazie) Jak to jest do konca? jezdzilem dwa tygodnie i wskazówka nie benzyny ine drgnela z miejsca a gdy gaz wlazl na rezerwe to w 2 dni i benzyny nie było (według wskazówki i zasięgu).

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elementy silnika  

[ IP: 18.117.107.90 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa