Witam, przymierzam się do zakupu kół do mojej Audi ;audi; .
Koła jakie mnie interesują to:

Alufelgi :
R17/ 5x112/ ET 35-40
Średnica wewnętrzna felgi 57,1 mm.
7-8J

Opony:
R17/ 215/45-225/45 "H", "V", "W" lub "Y".
---------------------------------------------------------
A oto pytania:
1. Mam zawieszenie oryginalne, nic nie zmieniane, nie obniżane ani nie podnoszone. Czy przy tym rozmiarze 17' i i jeżeli znalazł bym felgi "8J 42ET" czy będzie przy skręcaniu obcierać o jakiś element zawieszenia. Jeżeli tak to czy ET40 przy 8J będzie wystarczające lub czy bardziej szukac z 7-7,5J i przy tej wartości mogę pozwolić sobie na ET42-43. Tutaj pyta o wartości maksymalne, wiem ze najlepiej jeżeli znalazłbym 7,5J ET 35.
2. Wiadomo ze zawieszenie nie jest rzeczą tanią. Wiec mam pytanie odnośnie opon.
Przy rozm. 215/45 jakie będzie optymalne ciśnienie w oponach aby jak najbardziej odciążyć pracę wahaczy. (taka moja rozkmina. Czy to wg. ma związek ze sobą ? nie wiem, dlatego pytam).
3. To samo co pytanie pkt. 2 tyle ze zmieniamy rozmiar 225/45.
4. Jeżdżę Autem w trybie mieszanym autostrada(sporadycznie tj.: 300km/na 2 tygodnie), miasto w tym drogi z nawierzchnią tzw. " :( kocie łby :( " (300km/tygodniowo). Czy rozmiar 215/225 na 50 będzie bardziej odpowiedni od 45? Tutaj pytanie dodatkowe, jeżeli drodzy koledzy uznacie że tak, to czy 50-tki mi wejdą.
5. Sprawdzałem koła : R17 ET45 225/45 8J. / pomijam fakt ze średnica wew. była za duża mam 57,1mm te były chyba z 66mm. przymocowałem te koła i sprawdziłem ile mam miejsca do najbliższego elementu zawieszenie i było może z 3-5mm na wyprostowanych kołach.
6. Nie chce używać dystansów. W ostateczności jestem w stanie zgodzić się na te pierścienie centrujące.
---------------------------------
1. Proszę o pytania jeżeli są potrzebne jeszcze jakieś informacje szczegółowe. W miarę mojej wiedzy postaram się odp.
2. Proszę o konkretne wyczerpujące odpowiedzi. Zależy mi na precyzyjnych informacjach.
Z góry Dziękuję ;)