Elektryka i elektronika » Audi A3 8L automatycznie składane lusterka.
Odpowiedz do tematu
 Audi A3 8L automatycznie składane lusterka.
Zastanawiam się czy dało by radę zrobić automatycznie składane lusterka. Żeby przy zamknięciu automatycznie składały się lusterka, po włączeniu zapłonu ,żeby się rozkładały. Czy sterowanie lusterkami jest masą czy napięciem ? Jak by to podpiąć ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Składanie sterowane jest masą. Pytanie tylko jaka będzie żywotność takich lusterek? Możesz spróbować zamontować przekaźnik który będzie podawał masę na włącznik lusterek. Nie wiem czy to zadziała, ale poszukaj przy przełączniku przewodu zielonego z żółtym indexem i podaj tam na chwilę masę - oczywiście na wyłączonym zapłonie i sprawdź czy lusterka się złożą. Jeżeli się złożą to załącz zapłon powinny się rozłożyć.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Możesz spróbować zamontować przekaźnik który będzie podawał masę na włącznik lusterek.
Ok. Tylko teraz jak podać napięcie na przekaźnik ,żeby stale podawał "-" , centralny odpada , bo podaje impuls kilku sekundowy . Centralny mam fabryczny z dołożoną centralką ( alarm ) , może z niego wychodzi stała masa ?
Ps. Zajrzyj do postu o bose , poproszę

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Sterowaniem zajmiesz się później. Najpierw sprawdź czy to zadziała.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Jak pisałeś działa , po podaniu masy składają się po zapłonie rozkładają . Aczkolwiek zabiłeś mi klina co do żywotności . Czy można by wpiąć jakiś przełącznik , który np. w zimie wyłączał by całe "ustrojstwo " . No i teraz co począć ze sterowaniem , jak ugryźć .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Dość proste rozwiązanie jest przy sterowaniu po wyłączeniu zapłonu za pomocą przekaźnika, ale to raczej odpada ze względu na funkcjonalność i szybsze zużycie silników w lusterkach. Możesz podłączyć się pod pod przewód zamka w drzwiach kierowcy i lusterka składać tylko za pomocą kluczyka a nie pilota. Mógłbyś wybierać metodę zamykania z lusterkami czy bez. Gdybyś wolał sterowac za pomocą pilota, to musiałbyś się podłaczyć do pompki centralnego zamka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Mam taki schemat podłączenia przekaźnika do klapy bagażnika Adi mógłbyś mi go rozpisać na podłączenie lusterek , czyli co do czego ?
Z góry dziękuję .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Nie wiem jaki związek ma siłownik tylnej klapy z lusterkami, ale i tak ten schemat jest wadliwy. Siłownik nie ruszy się w tym układzie. Do przekaźnika zamiast masy powinno być podłączone 12V.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Nie wiem jaki związek ma siłownik tylnej klapy z lusterkami,
:-D Żaden . Po prostu znalazłem taką grafikę i prosiłbym o opis pinów 85, 86 , 87 i 30 co do czego .
Adi202 napisał/a:
Do przekaźnika zamiast masy powinno być podłączone 12V

Tak to wiem , bez prądu raczej nie zadziała .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Zależy czym sterowane będą lusterka plusem czy masą. W układzie na tym schemacie sterowanie jest masą. Jeżeli sterowanie składaniem będzie plusem, to 85 podpinasz do masy, a 86 do sterowania.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Zależy czym sterowane będą lusterka plusem czy masą.
Chyba lepiej zrobić sterowanie plusem , jak zrobię sterowanie masą , to na przekaźnik cały czas będzie szło napięcie , dobrze myślę . 85-masa , 86-sterowanie , czyli impuls zamknięcia centralnego . 30 +12V i 87 zielono -żółty ? Tak to ma być podpięte ? Dodam ,że chcę podpiąć pod centralny tak aby było sterowanie z pilota . Coś chyba pokopałem :kwasny: . Rozpisz mi poproszę co do czego .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
roger110 napisał/a:
Chyba lepiej zrobić sterowanie plusem , jak zrobię sterowanie masą , to na przekaźnik cały czas będzie szło napięcie ,

To nie jest istotne. Napięcie może sobie iść, ale dopóki nie ma zamkniętego obwodu nie ma również poboru prądu. Istotne jest aby znaleźć sygnał który zawsze pojawia się w momencie zamknięcia auta z pilota obojętnie czy będzie to plus czy masa (minus).
Mi na razie przychodzą tylko dwa pomysły składanie w zależności od potrzeby za pomocą kluczyka w drzwiach (masa) lub zawsze za pomocą pilota (plus lub masa). Musiałbyś podpiąć się pod któryś z zacisków silnika pompki centralnego zamka.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Istotne jest aby znaleźć sygnał który zawsze pojawia się w momencie zamknięcia auta z pilota obojętnie czy będzie to plus czy masa (minus).
Mam taki sygnał z centralnego zamka , po zamknięciu mam stałe 200mA. To teraz w/w sygnał pod 86 , 85 masa , 87 zielono - żółty , 30 masa . Tak to będzie ?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Stałe napięcie sterujące odpada ze względu na pobór prądu.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
Adi202 napisał/a:
Stałe napięcie sterujące odpada ze względu na pobór prądu.
Fabrycznie jest to wyjście z centralnego , na przekaźnik odcięcia zapłonu , czyli i tak jest pod napięciem przekaźnik po zamknięciu . Dlatego pomysł ,żeby go wykorzystać . Pytanie czy opis podłączenia przekaźnika jest poprawny ?
Przesyłam link do instrukcji montażu alarmu . interesuje nas żółty przewód blokady odjazdu . A może na podstawie załączonych schematów wyjść z centralki , coś zaproponujesz lepszego ;-) :roll:
https://drive.google.com/file/d/0B4JhYcDXpg7DZkE2VllKSkN4Rzg/view

Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do Ulubionych

Skocz do:  

Losowe tematy » Elektryka i elektronika 

[ IP: 18.189.22.136 ]
[ Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com) ]

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group. Wdrożenie, projekt i realizacja PCserwis ®
Pełna wersja forum
(przełączanie trybów zalecne do wykonania ze strony głównej forum)
Mapa Forum AUDI TECH TEAM | Polityka Prywatności | Stajnia Klubowa